Ideozločiny

Je to smutné

Jindřich Kulhavý: V neděli 20.3.2022 pořádala na Staroměstském náměstí iniciativa Charta 2022 mítink, kterého se zúčastnilo cca 3000 lidí (to je pouze náš odhad a nemusí být přesný). Z pódia zaznívaly proslovy týkající se covidohysterie, konfliktu na Ukrajině, svobody projevu a pár dalších ožehavých témat. O této akci moc lidí možná nevědělo, protože se o ní neměli jak dozvědět. Naše média jsou teď modrožlutá, takže moc místa na cokoliv jiného není, navíc aktivita lidí organizujících mítink jde jaksi proti proudu, takže vlastně není ani zájem novinářů o něčem podobném hovořit, natož tomu dělat reklamu.

Je smutné, že na akci vyhlášené jako podpora Ukrajině se v před pár dny bez problémů sešlo několik desítek tisíc účastníků, aniž by se vůbec snažili informovat o reálné skutečnosti. V podstatě jim nešlo ani tak o podporu Ukrajinců, ale spíše o projev nenávisti vůči Ruské federaci a jejímu prezidentovi Vladimírovi Putinovi. V jiném dnešním článku Vám přinášíme celou historii, která předcházela ruské vojenské operaci a odkaz najdete pod tímto článkem. Jisté je, že zamyslet se nad tím, proč se co děje, co k tomu vede a jaké mohou být důsledky, je pro mnohé naprosto neřešitelný problém. Samozřejmě, názor může mít každý jakýkoliv, nicméně měl by vycházet z určitých historických událostí, reálných faktů a mnoha souvislostí. Přestože jsme samozřejmě svědky toho, jak se dějiny překrucují a stejné události jsou vysvětlovány podle toho, jak se to současným historikům hodí, určité věci jsou neměnné. Jen se musí trochu více hledat. Ukrajinský konflikt je v našich médiích přetřásán a prezentován stejně jednostranně, jako tomu bylo v případu smyšlené pandemie covidu a následné vakcinace. Není připuštěna diskuse, a když už byl do Českého rozhlasu pozván vojenský analytik Koller a řekl úplně něco jiného, než chtěla moderátorka slyšet, vedení se začalo omlouvat, že byl puštěn ke slovu někdo, kdo ideologicky neodpovídá představám vládních podporovatelů války a zbrojení či mediálním hyenám.

Některé informace z bojiště jsou přímo směšné. Vynechme absolutní ignoraci nacismu rozšířeného na Ukrajině. Televize v klidu přinese záběry ze svatby z Kyjeva a přehlédne symbol příslušníků k nacistickým oddílům, který měl ženich na uniformě. Máme k dispozici fotografie fašistickými symboly potetovaného zástupce náčelníka kyjevské policie Artema Bonova. Mohli bychom pokračovat, ale ti, které to zajímá, už si podobné informace našli, zatímco fanatičtí odpůrci Ruska vše toto přehlíží a podléhají falešnému pocitu potřeby pokračující solidarity. Média nás zásobují záběry dětí ve válce, což samozřejmě na lidské city zabírá nejvíce. Jenže nikde jsme neviděli Alej anděů, kde jsou fotografie těch nejmenších zabitých za poslední roky v oblasti Donbasu. Budeme li ostří, řekneme, že naše vláda, Parlament a Senát podporují fašismus, nacizmus a zabíjení. Nevíme, nedostaly li od Spojených států úkol zavléct nás do války a vyprovokovat Rusko k jakémusi kroku, který by mohl vést k celoevropskému konfliktu, ale pokud nikoliv, tak páchají naši ekonomickou sebevraždu, pokud něco vyvolat mají, pak na tom pracují usilovně a kvalitně. Jen netušíme, kdo o to stojí. Představa jakékoliv války u nás je prostě příšerná. A nepřípustná. Perličkou jsou nově informace o tom, jak ukrajinští bojovníci decimují ruskou armádu pomocí dronů zakoupených třeba v prodejně pro modeláře. Copak jsou lidé skutečně tak hloupí, aby tomu věřili? Dělají z nás idioty.

Na Staroměstském náměstí se sešlo relativně pár lidí, kteří se sjeli z více koutů republiky. Pražáci se podobných akcí účastní minimálně. Často jsou totiž státními úředníky závislými na otevřené dlani vlády, absolventy některé z vysokých škol, v nichž je indoktrinace na nejvyšší úrovni, či snad zaměstnanci nadnárodních společností patřících k produktu globalismu. Navíc všudypřítomné vlajky Ukrajiny jsou skutečně ukázkou totální zvrácenosti při uvědomění si toho, jaké dopady to vše bude mít. Naši lidé jsou upozadňováni, okrádáni a zneužíváni, a to i včetně dětí. Copak si neuvědomujeme, že jsme teprve na počátku naší likvidace, kolonizace, nebo si snad někdo myslí, že si nás může někdo vážit, když jsme z jedné zadnice vylezli, abychom vzápětí lezli do jiné?

Fanatismus některých je skutečně fascinující. Lze pochopit, když někomu nevyhovuje mentalita některých národů, lze nemít rád Rusy, Němce, Američany či Francouze, každý z nich má nějaké odlišné vlastnosti od těch našich, ale vyloženě nenávist už hraničí s určitou formou rasismu, který není zrovna tím, co by se v současnosti zrovna preferovalo. Nebo je to snad jinak, a pokud nenávidíte Rusy, je to v pořádku, ale něco podobného cítit k Němcům, černochům či jiným je nepřípustné? Tak Vám aspoň připomeneme, že Rusové nás kdysi před Němci zachránili a Ukrajince donedávna většina Čechů považovala za dělníky v podřadných profesích smrdící cigaretami, česnekem a levnou vodkou. A najednou taková změna. Někteří chlápci tu pořádají hony na Ukrajinky, české rodiny jsou vyhazovány z nájemních bytů a všichni se mohou zbláznit ve vymýšlení úlev pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu opustili svou vlast. Je to opravdu normální? Obdivujeme každého, kdo věnuje energii a pořádá podobné akce, přestože očekávat masovou účast by bylo naivní. Snad se jednou spojíme a vyženeme ty, kteří si dělají, co chtějí, aniž bychom je zajímali my. Moc času už nemáme.

Zdroj