Koronavirus

Kolik obětí si ještě vyžádá politikaření se Sputnikem?

Jan Žižka: Denně čelíme zprávám o katastrofální epidemické situaci v naší zemi. Denně slyšíme o počtech obětí. Denně slýcháme, jak pandemie poškozuje naší ekonomiku i mezilidské vztahy.

Nemluvě o dětech, které ztrácejí čas určený k vzdělávání. Vidíme situaci v nemocnicích a víme, jak důležité je rychle očkovat. Současně slyšíme, že neočkujeme, protože nejsou vakcíny. Lidé, kteří jsou zodpovědní za chod státu – nekonají. Tím ale nemyslím jen vládu. Demonstrující by neměli chodit demonstrovat před domy ministrů – měli by demonstrovat před domem van der Leyenové – pokud někdo, tak ona odpovídá za katastrofální nedostatek vakcín. Je jasné, že Evropská unie, která naprosto fatálně selhala při zajišťování vakcín, bude zdržovat schválení vakcín z Ruska, Číny a dalších neposlušných zemí. Jednak by tím přiznala svoji neschopnost a jednak nemůže dopustit, aby zisky farmaceutických gigantů šly jinam než na „západ od našich hranic“. Evropská unie dnes není schopna ani ochotna vymoci plnění smluv, které předtím uzavřela. S tím ale asi nic neuděláme.

Je ale neuvěřitelné, jaká je nezodpovědnost a hloupost lidí, kteří brzdí, na základě ideologie, import i aplikaci vakcíny Sputnik (i jiných) v České republice. Je veřejným tajemstvím, že vakcína Sputnik je vakcínou funkční a bezpečnou stejně tak, jako jsou vakcíny ze zemí, se kterými dnes „kamarádíme“. Potvrdili to téměř všichni epidemiologové jak v naší republice, tak mnozí doslova po celém světě a domnívám se, že pro svůj objektivní postoj ke Sputniku byl nadvakrát odstraněn i R. Prymula.

Člověk asi těžko může čekat nějaký logický názor od lidí typu Jurečka, Bartošek či Topolánek, tam není šance, problematika je příliš složitá, ale nemile mne překvapil ministr zdravotnictví. Jeho zbabělost nás může stát další zbytečné oběti.

Ve svém prohlášení měl Miloš Zeman naprostou pravdu, když uvedl že „ ten, kdo brzdí dodávky a aplikaci účinných vakcín, je zodpovědný za oběti epidemie“. Následovala hysterická reakce z řad opozice (ostatně jako vždy, když se někdo odváží pojmenovat věci tak, jak ve skutečnosti jsou).

Drahoš (muž, který dodnes nepochopil, jakou roli hrál při minulé prezidentské volbě) se domnívá, že M. Zeman pracuje pro cizí stát. Podivuhodná logika, když se prezident snaží o co nejširší očkování obyvatelstva a snížení počtu obětí. Kromě něho se nechali slyšet i mnozí další, shodou okolností ti, kteří hlasují proti naší republice v Evropském parlamentu.

Ono „Zloděj křičí chyťte zloděje“ stále platí.

Snad jediným přínosem současného dění je fakt, že vidíme, jak to s námi může dopadnou, pokud se vlády ujmou strany typu TOP 09, KDU-ČSL nebo ODS.

Zdroj