Ideozločiny

KOMENTÁŘ: Dopíjejte pivo… spoříte tím ukrajinský ječmen

Mohu vás svými články vykolejit,  připravit o sny a to zcela bez náhrady. Netvrdím, že jsem chytřejší, než kdokoli z vás a nikoho nenutím to, co napíšu, číst.

Je to jenom chvilka. Pomalu celý národ šil roušky, nechal se očkovat, projevoval solidaritu se zdravotníky. Ocitli jsme se v éře gest a doba nyní vyžaduje žlutomodrou barvu kdekoli, sbírku jakoukoli, benefiční koncerty kohokoli, ale hlavně odmítnutí ruského čehokoli. Nákaza všeobjímající infekce primitivní nenávisti je skutečně doslova a do písmene nefalšovanou ukázkou davové psychózy. Tento opravdu nechutný, křečovitý a dryáčnický cirkus atakuje v každém z nás to nejtemnější a otevírá vlastní Pandořiny skříňky. Téměř všichni mají jasno, kde se nachází dobro a není třeba jakkoli pátrat, hledat fakta a souvislosti. Někteří toto sado-maso povýšili na level, vedle kterého je ten slavný nápis v hospodě AMERIČANŮM NENALÉVÁME jen slabounká kávička bez kofeinu, aby vám nebušilo srdíčko. Za parádní majstrštyk bych považoval přejmenování legendárního hotelu Moskva v Gottwaldově na základě petice, pod kterou se mělo podepsat 1300 lidí. Prý o přejmenování uvažovali již loni, kdy se dozvěděli, že muniční sklady ve Vrběticích  odpálili ruští agenti. No, tady si jen lehce dovolím odbočit a podotknout, že jako jejich bývalý správce jsem v těchto skladech strávil téměř 10 let. Bylo by nanejvýš vhodné držet se skutečných faktů, které byly známy ještě ten samý den této mimořádné události. Profesionální i dobrovolní hasiči, se kterými jsem ke skladu č. 16 ten den přijel, věděli a měli hlášeno, že prvotní byl požár, a až jeho následkem cca po hodině hoření došlo k výbuchu uskladněné 300kg letecké pumy. Hořící objekt byl navíc i vyfocen.

Ke skladu č. 12 se nebudu vyjadřovat, protože byl v té době již celý areál uzavřen a hlídán policií. Po pohnutém vystoupení Hamáčka a Babiše v televizi s prohlášením k národu o skutečných vinících této tragédie jsem ten samý večer na dvoře spálil knihu Antona Pavloviče Čechova Humoresky a začal nenávidět Šostakoviče. Ano, byl jsem prvním občanem této země, který zaujal proti Rusku zcela jasný a nekompromisní postoj.

Ale zpět k věci. Jako další v pořadí je odmítnutí pronájmu haly Olomouckou univerzitou ke koncertu Jaromíra Nohavici (má medaili od Putina, sice za kulturu, ale nevadí), přejmenování ruské zmrzliny na ukrajinskou, polévání pomníků padlých sovětských vojáků červenou barvou a v neposlední řadě pak požadavky občanů měst na změny místopisných názvů majících připomínat cokoli ruské. Pánům konšelům jen nastiňuji…..máme v Klobůčkách ulici Partyzánská, co když si to někdo začne dávat do souvislostí …třeba s Murzinem… jsme v našem městečku dostatečně pokrokoví a udržíme prst na tepu doby?

Ovšem v duchu naší západní demokracie je jasné, že Vladimir Vladimirovič Putin aspiruje na minimálně tři nominace Nobelovy ceny. Tu první za oblast medicíny, protože problematiku COVID-19 definitivně odstranil během několika hodin ze všech sdělovacích prostředků. Druhou nominaci bude mít za ekologii, jelikož zastavením dodávek plynu a ropy uzavřeme problematiku emisí a CO2 v Evropě a ta třetí nominace bude samozřejmě za mír, i když vedle již obdarovaných Arafata a Obamy je přeci jenom prozatím poslabší kousek.

Válka je otřesné svinstvo, a nic v ní není černé a bílé. Všechno je nekonečně šedé a jako absolutně první v ní umírá pravda. Agresor i napadený si ji pak vykreslují přesně tak, jak se jim hodí. Ukrajinský Majdan v roce 2014 nebyl pro obyčejné lidi ničím jiným než touhou po útěku z bídy, bohužel se stal doslova předpisově odstrašujícím příkladem revoluce v ulicích, která skončila v rukou kšeftařů a oligarchů. Následné vmanipulování Ukrajiny do pozice hlavního provokatéra vyvolalo jen reakci, na kterou všichni doslova čumíme a Ukrajinci zase pro změnu nemohou uvěřit, že je ti demokratičtí západní lídři naprosto s klidem hodili přes palubu. Koneckonců prezident Spokojených států, kterému nosí jaderný kufřík nebinární osoba, si je stejně plete s Íránci.

Somálsko, Salvador, Jemen, Grenada, Sýrie, Guatemala, Libye, Panama, Perský záliv, Angola, Rwanda, Afghánistán, Súdán, Jugoslávie, Irák…lámu si hlavu, kdepak jste byli, vy, s těmi přišpendlenými stužkami v modro žluté, organizátoři sbírek a pořadatelé benefičních koncertů. Ach pardon, ono se jednalo jenom o neagresivní a neútočné války, ve kterých se slovo ,,bombardování,“ nahrazuje termínem ,,údery NATO,“ a skuteční mrtví se stávají jen ,,vedlejšími škodami“. Svatá prostoto, Bůh musí mít břicho nacpané doslova k prasknutí té vaší krvavé demokratické tlačenky.

Darek Slavík

Zdroj