DomácíTop

Lex Dukovany. PODSTATNĚ DOPLNĚNO!!!!

0
(0)

V chaosu posledních dnů  rámovaných především eskalující tuzemskou horkou fází  volební kampaně,  volbami v Rusku a  Německu, ožívající  covidovou pandemii  a  explodujícími  cenami elektřiny a plynu jaksi zapadla  jedna  mimořádně  důležitá  sice vnitropolitická skutečnost, která se ale  v podstatě dotýká všeho právě jmenovaného.

Prezident  Zeman PODEPSAL 27.9.2021 tzv. Lex  Dukovany, kterým z plánované dostavby byl vyloučen  ruský  Rosatom a  čínští dodavatelé. Oficiálně o tom informoval jeho tiskový mluvčí Ovčáček.

Zákon dále  počítá s tím, že pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří.

Nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nelze použít technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích.

Za mne osobně  jde  o zákon se   všemi rysy  naplněné vlastizrady!  Takže nejen , že  ruské a  čínské  firmy  se nesmí  na  výstavbě  podílet jako dodavatelé, nýbrž  ani jako technologičtí SUBDODAVATELÉ! NA  druhé straně  sněmovní a senátní  vlastizrádci do zákona  vmontovali ustanovení, že  – cituji:

„se bude dbát na co možná nejvyšší zapojení českých subdodavatelů a v konečném výsledku stabilní a udržitelnou nízkou cenu energie pro odběratele i národní hospodářství“.

Zajímalo by mne  jak, když  to, co v  tuzemském průmyslu  z kdysi kompletního výrobní, stavebního a dodavatelského jaderného řetězce ještě  zbylo,  patří  ruským firmám! A  ty jsou vyloučeny  i jako subdodavatelské!!

A za  vyslovenou a  nehoráznou drzost pokládám, že zapojení českých subdodavatelů a v konečném výsledku zaručí stabilní a udržitelnou nízkou cenu energie pro odběratele i národní hospodářství! Tohle je sprostá lež! Nic  více.  Tuzemský  neruský průmysl a stavebnictví  nedodají skoro nic! Všechno  patří  zahraničnímu kapitálu! Neexistuje  žádná dostatečně  velká  stavební , či elektromontážní firma  v českých  rukách, pokud  by se  z tuzemska  dodávala  alespoň energočást jaderky  – tedy  sekundární okruh  – potrubí,výměníky, turbina a  generátor, pak jde opět  o korejské, resp. britské, britskošvédské koncerny a nanejvýš jejich místní filiálky. A ohledně primáru  – tak je  to  o ruských afilacích  v ČR kompletně!  Samozřejmě, že se bavíme ještě o tom chatrném zbytku, který nám tu snad ještě  zůstal a  je aspoň trochu  funkční.

Zeman  tohle všechno moc  dobře  ví! Ostatně, když  24.8. 2021, tedy  cca  před měsícem mluvil na  setkání s českým diplomatickým sborem na Hradě, konstatoval, v  souvisloti s tímto zákonem  toto:

Všichni experti se v zásadě shodují, že snížení počtu účastníků v tendru znamená růst ceny o několik desítek miliard korun. Ti, kdo způsobili, že jim nevoní Rusko nebo Čína, tak připraví českou ekonomiku o několik desítek miliard korun,“

Jasná řeč, k níž není třeba  nic dodávat. Vystiženo přesně.

Nyní dovolte, abych odbočil. Nedávno mi kdosi přeposlal článek z jistého webu,  který  předvolebně  vyzýval jeho čtenáře k  tomu, aby  v nastávajících volbách podpořili  svými hlasy  Okamuru. Protože  čím silnější  japonská záhněda bude, tím více  přitlačí po volbách  na  Babiše, který se  tomuto portálu, přestože  ho vždycky mocně  forsíroval ať provedl cokoliv, jaksi přestává líbit  a  už mu zdaleka  tak nedůvěřuje, jako ještě před nedávnem. A sílící Okamura  prý přinutí  Babiše  přiznat  barvu!  Jak prý to s ním je a   a kde a za  čím stojí!

Smích je  dnes  vzácným kořením a věru  v poslední době nemám příliš důvodů ani příležitostí  se zasmát. Ovšem tady  se  vlk řehtal jako kůň.  Tak Babiš má přiznat  barvu?  On tak neučinil? Vážně  ne?  To je  na  slepeckého psa, bílou  hůl a  průkaz  invalidy s totální hluchotou!!!

On nenakoupil americké vrtulníky, on  neodsouhlasil v Bruselu všechno, co mu tam předhodili  včetně  těch nejbrutálnějších  ekofanatických šíleností, on si nakonec  nevzal kauzu Vrbětice za  vlastní a demonstrativně  neoznamoval vyhošťování ruských velvyslanců a před  tím na pokyn  britského spojence, kterému důvěřuje je nevyhostil také?  A co  poslední šarády  se  statečným plukovníkem Koudelkou  a když jsme u Lex Dukovany  – on nedal pokyn svým poslancům, kteří jsou zdaleka největším poslaneckým klubem, aby jej odhlasovali  v původní a nakonec i v té drastickéa  nesmyslné  senátní podobě?  Tedy v té, která  neumožňuje  ruským a  čínským firmám nic, než se  dívat z povzdálí a jež nás, řečeno se Zemanem bude stát  desítky miliard korun navíc  v prodražení celé investice? Já dodám pro jistotu, že  nepůjde o desítky nýbrž o stovky  miliard, jestliže  za téhle situace  se  do dobrodružství pátého dukovanského bloku  pustíme. On musí ještě pro někoho přiznávat nějakou barvu? A k té barvě, aby ji Babiš přiznal, je potřeba Okamura????

A  v  té souvislosti a pro úplnost  těm, co zatím nechtějí  vzít na vědomí jaký průšvih  Lex  Dukovany představuje, doplním další perličku  z tohoto vlastizrádného zákona:

Vládou navržený zákon počítá s tím, že pokud bude výkupní cena vyšší než cena tzv. silové elektřiny na trhu, rozdíl zaplatí všichni spotřebitelé prostřednictvím tarifů. Ve druhém případě, kdy výkupní cena bude nižší než cena na trhu, bude dopad na spotřebitele opačný. Silová elektřina je neregulovaná část z konečné ceny elektřiny pro odběratele.

Na onen druhý  případ okamžitě zapomeňte. Stačí, když se podíváte na  to, jak rostou ceny silové elektřiny  napříč kontinentem a  to je teprve  začátek!!!!

Abych nezapomněl a  byl úplný a přesný, bdělí senátní zákonodární tatíci a mutrdle  Lex  Dukovany  vyšperkovali i o totální  pojistku do budoucna, aby   eventuální  zákeřný a podlý  Rus  a Číňan nezvrátili tohle jejich slavné dílo a   vmontovali tam pojistku, která praví, že:

Zákon má také zabránit ministerstvu průmyslu uzavřít smlouvu o výkupu elektřiny, pokud by to ohrožovalo bezpečnost, svrchovanost, energetickou bezpečnost, dlouhodobou stabilitu dodávek energií, významné majetkové hodnoty nebo jiný důležitý zájem ČR.

Ministerstvo si bude muset k tomu vyžádat stanoviska ministerstev vnitra a zahraničí, všech tří tajných služeb a Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Pokud by některá z těchto institucí se smlouvou nesouhlasila, vláda by ji musela předložit Sněmovně i Senátu k vyslovení souhlasu.

Lex  Dukovany  prostě není zákon, to je, dle mého názoru, bigotní inkviziční mantra a především  dokonaná vlastizrada!  Normálně se  používá na  tomto místě  fráze, že  jsme se  střeli do vlastní nohy. Přijde mí nepadnoucí. My jsme se do ní  nestřelili, nýbrž si ji rovnou amputovali. U samého kyčle. A nejspíš  obě nohy  najednou a hned!

A tím se dostáváme k vlastnímu meritu věci -vlk si na tomto místě  musí posypat hlavu popelem a  prohlásit, že jak je  starý, tak je naivní.

Proč? Protože  v  sobě  živil naději, že  Zeman, když veřejně, před sborem velvyslanců České republiky  prohlásil o Lex Dukovany, zopakuji to ještě jednou

Všichni experti se v zásadě shodují, že snížení počtu účastníků v tendru znamená růst ceny o několik desítek miliard korun. Ti, kdo způsobili, že jim nevoní Rusko nebo Čína, tak připraví českou ekonomiku o několik desítek miliard korun,“

že  tenhle shit  demonstrativně odmítne podepsat  a  vrátí ho sněmovně!  S plným využitím časové lhůty jež má z  Ústavy k dispozici! Jistě, ta  by mohla  jeho veto přehlasovat na  101. Mohla. Pokud by jí na to ještě  zbyl ještě nějaký  čas!

Zemanovi čas  a  zejména  blízké volby  ideálně nahrály  přesně  takhle konat – zákon vetovat a  hodit  jej sněmovně  na hlavu!  Rád  bych viděl, jak by se  tenhle  spolek scházel den před  tím, než půjdeme k urnám a  přehlasovával  prezidentské veto! Přidejte si k tomu  současnou situaci  na energetickém trhu, kdy  už i velcí dodavatelé, například  Bohemia  Energy vypovídají hromadně  svým zákazníkům  dlouhodobé cenové  fixace za dodávky proudu a  v podstatě podvodem jim  nutí nové tarify, postavené  na likvidačně  vyšší  /snad  až  4x/spotové burzovní ceně!!! Nic není snazšího, než za těchto okolností ten zákon s příslušným komentářem strhat a poslat  jej na Malostranské náměstí!!! Zaznamenal jsem sice právní  výklad, že  stávajícím poslancům jejich  mandát platí  až do 20.10.2021 a že tedy  by mohli o zákonech hlasovat  i  po volbách a  tedy  reálně prezidenta  přece jen přehlasovat, ale….

Ale chtěl bych to vidět.  Počítejte se mnou SPD  19 poslanců, KSČM 15, ANO 78. Dohromady 112.

Že by   Filip i Okamura  a  jejich  houfce vyslyšeli  přání Hradu, kdyby  zaznělo, netřeba  pochybovat. Vše  by  se tedy  točilo okolo postoje  ANOšéfe!  a  šéfa  samotného. Opakuji – jsme v  té nejžhavější  fázi  předvolební kampaně. Voliči jsou mimořádně  senzitivní na svou peněženku. Už delší  čas  na Kose burcuji ohledně  ekofanatických nesmyslů a  budoucího nedostatku a  obrovského zdražení všech typů energií a opakovaně  píši, že  nechápu, že  tahle  témata  v předvolebním boji nikdo neuchopil!!!

Co by komunistům a  záhnědám bránilo z toho udělat na poslední chvíli  demonstrativně centrální  volební záležitost, tak jako se jí před  čtyřmi roky  stala  naprosto vylhaná kauza  lithium? Dostavba  jaderky  v Dukovanech, její zásadní  prodražení  – tipnu -si 2x oproti současným kalkulacím, podepřené  raketově  rostoucími cenami za  elektřinu  a  to vše  v kontrapunktu k Lexu  Dukovany! Přidejte si k tomu Babiše a jeho snaha  vyhnout se za každou cenu kriminálu,  kdy musí být  maximálně populistický, aby sebral dostatek hlasů a nešel sedět!  Tohle by  ho bylo donutilo, v předvečer  voleb  opravdu přiznat  barvu!!! Bez  možnosti jakýchkoliv  vytáček. Už vidím jak v televizních debatách obhajuje před  houfem Koblihů nalepených  na obrazovky, že Dukovany prostě  MUSÍ  být  daleko a daleko dražší, protože  Rus…. Tohle by mu nejspíš zlomilo vaz.

Druhou variantou prostě  představovalo spadnutí zákona pod  stůl.

Což ho mohlo odstřelit na pořád. Nepochybuji že by  všichni vždy  a jedině správní  ve sněmovně  a ještě  více v  senátu hodlali zbořit peklo i nebe, aby  ho po volbách protlačili znovu. Jenže nikdo z nás netuší, jaký  výsledek nám přinese  sobota  9. října.  A  lehce by se  při  vyhrocení situace kolem odmítnutého Lex  Dukovany  mohlo stát, že  by Okamura  také mohl sáhnout  někam ke  20 a komunisté k 8% .  Což  by  stačilo, kdyby  Babiš  dal nějakých 22, protože  by  zkrátka o voliče  nejspíše  masově  přišel,  kdyby  na  tom šíleném zákoně v předvečer  voleb trval, aby  vládu  byl schopen sestavit jen spolojaponcem a  prodavačem komunistické nostalgie. Ať už přímo či nepřímo. A nepochybně ti by si dali, krom jiného, ultimátní podmínku, že  už  žádný Lex  Dukovany.  Vymalováno!

Tohle  stálo Zemanovi na stole, do okamžiku, než  vzal pero, které jistě  vrátil, jak říká, a přesto Lex  Dukovany podepsal! A  tím dovršil energetickou  vlastizradu  České republiky a jejích občanů. Tak co, svědci Milošovi, jak se  vám to líbí????

Už dávno Zemanovi nevěřím  ani  slovo. A nijak se tím netajím. Ale  tentokráte  jsem si  říkal, že  rok čtvrt před koncem mandátu snad konečně  jednou  neprodá  své  voliče a jejich bytostné zájmy. Ti, jež  soustavně  nazývám  Svědky  Milošovými mu bezmezně  věří a  zabetonovali si do hlav, že jedině on hájí a  to za všech okolností jen a jen zájmy  obyvatel téhle  země. Zejména proti zlé Bruseli, ještě zlejším Američanům, Němcům a kdo ví komu ještě.

Marné je poukazování  na to, vždycky  porušil svoje  sliby a zájmy  svých  voličů.  Například  tehdy, když sliboval v roce  98, že  stranické knížky  soc dem bude vázat do kůže. Členů ODS, Aby pak s ní uzavřel oposmlouvu. Aby  naši republiku připojil k sankcím EU proti Rakousku, kvůli tomu, že se  Jorg Haider, na základě voleb stal členem tamní vlád  a Bruselu se to nelíbilo, ačkoliv jsme tehdy v  EU  nebyli, či když dovlekl ČR do NATO a ihned a konto toho povolil přelety humanitárních bombardérů přes  ČR na  Srbsko, když  on poslal naše vojáky  do Afghanistánu,  trval na tom, aby  tam zůstali až do hořkého konce,    trapně  vyměkl na  zasedání NATO  ve  Walesu, kdy jeden  den tam na  radě cosi řekl, aby  to druhý den veřejně odvolal. Že podle něj má  ČR  válčit v Mali,  že pozval osobním dopisem do republiky  venezuelského vlastizrádce  Guaidoa nebo Zelenského,  že  se mohl přetrhnout, když  sem přijela  Tichanovská, abych jmenoval alespoň  ty nejznámější a nejtrapnější Zemanovy  minely, které mu  jeho odezírači od  úst  nepochopitelně  tolerují. Prý  zastává neochvějně  české zájmy!!! Ačkoliv všechno, co jsem vyjmenoval jsou věci, které jeho fanatikům ostentativně  normálně  mimořádně  vadí a  jde proti  našim zájmům!!!

Tohle  vše  přirozeně  vím a  eviduji, ale přesto moje naivita  se  vyřinula  do té míry,  že mi zabránila  myslet realisticky – tedy  že opět selže a  Lex  Dukovany podepíše. Stalo se! 

Zeman zůstal  věren sám sobě Jen vlk si naběhl jako  hlupák!  Lex Dukovany platí. Se všemi, dnes naprosto neodhadnutelnými  důsledky. 

Kdyby  vám náhodou  nebylo jasné jaké že  důsledky,  pak nutkavě  doporučuji přečíst si tohle:

Drahá energie změní naše chování, říká šéf státní firmy ČEPS

Takzvaně potrestaným Rusům to rozhodně nijak moc  nevadí. Proč?  Tak o tom si přečtete v detailu  zítra v naprosto skvělém textu  pana Lea K.

Svědci Milošovi, těším se na  vaše maily a nadávky! Vím, pravda je krutá. Zeman mohl  donutit  Babiše  ukázat  karty a svléci ho do naha. Zejména, když on sám, jak veřejně  tvrdí, ho podvedl s Koudelkou a  odposlechy.  Neudělal to.  Nechápu proč.  Do konce prezidentování  mu schází rok  čtvrt! Je to jen zbabělost nebo na něj  už Babiš  něco má?  Že by  si Zeman spočítal, že  po volbách by Babiš  za spoluvládnutí, například  s ODS, Lidovci nebo  STAN , eventuálně, kromě  jiného, mohl zaplatit  tím, že  by  jeho poslanecký klub   podpořil ústavní žalobu na prezidenta, znovu vypracovanou Senátem???? 

Odpověď  neznáma  už se ji nikdy nedozvím…

Doplněk z nedělního podvečera:

Ale  dozvěděl jsem se  něco jiného! Velmi výživného. Jeden z kosířů mne  upozornil na  článek Václava Umlaufa  na  serveru E-Republika  s názvem

Americká atomovka za všechny prachy

Mimořádně poučné čtení pro všechny, kteří se podílejí na vzniku a odsouhlasení  Lex Dukovany!!!! Od posledního písmáka  na  Forum24.cz , statečného plukovníka  Koudelku, přes  všechny poslance a senátory, ministry, Babiše až k Zemanovi!!!!

Opravdu  se zjevně postarali  o energetickou a  bezpečnost  České republiky!!!

Dám jeden malý kousek.

A nyní ke slavné firmě Westinghouse Electric Company. Tato firma a SCANA jsou zapleteny do stále většího skandálu ohledně nedokončení dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně V. C. Summer v Jižní Karolíně. Vedoucí pracovníci zkrachovalé (no ano!, viz rok 2017) a nyní restrukturalizované společnosti Westinghouse čelí obvinění z trestných činů. Westinghouse již musel v souvislosti s debaklem elektrárny Summer vyplatit 2,168 miliardy dolarů na vyrovnání. A ty prachy se například dají sehnat tím, že budete do konce světa a kosmu budovat atomovku v jedné kolonii na druhé straně oceánu.

Jenže od srpna 2021 je známo, že Westinghouse bude muset hradit také 21,25 milionu dolarů poplatníkům s nízkými příjmy. To je prozatímní účet. Nové reaktory byly částečně financovány z již hrazených poplatků za elektřinu. Jenže zatím nedodaly ani jeden watt elektřiny, což je mrzuté. Náklady na JE Summer se nakonec vyšplhaly na více než 9 miliard dolarů a pak se celý projekt zhroutil.

Zbytek a  věřte, že  je opravdu hustý si dočtěte na originálu!!

Tak tihle  budou stavět  v Dukovanech!!!

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním