DomácíTop

Michal ještě může pěkně zatopit

Vidlák: Ve včerejší diskusi se několikrát objevil odkaz na Petra Hampla, který velice trefně glosoval současné tanečky kolem ředitele BIS Michala Koudelky, který se opět nestal generálem a teď mu navíc končí i mandát ředitele. V posledních dnech je kolem toho docela haló. Vyjadřují se k tomu vlastně úplně všichni… dokonce i spisovatel Pavel Kosatík začal po Řeporyjcovi chválit i právě Koudelku, čímž u mě klesl na to nejúplnější dno. Ale každý svého štěstí strůjcem….

Dneska si Koudelku prokydáme trochu víc. Ale než tak učiníme, zde je přímo Hamplův koudelkovatý text: 

Tak jsem za poslední dny slyšel několikrát (z úst opozičních politiků), že kaprál Koudelka si počíná skvěle, a že příkladem jeho skvělé práce jsou Vrbětice. Připusťme na chvíli, že ve Vrběticích opravdu řádili nějací ruští agenti. Jaké jsou v takovém případě výsledky práce BIS?

  • Tolerovala obchod zločineckých band se zbraněmi pro zakázaná teritoria na svém území
  • Nedokázala zabránit cizím agentům, aby tu provedli operaci.
  • Nedokázala nikoho z nich zatknout
  • Nedokázala odhalit ani jediného českého spolupracovníka
  • Nedokázala tu operaci ani zdokumentovatNedokázala dokonce ani získat jediný doklad o tom, že tu ti agenti vůbec byli.

Tohle je podle Petra Fialy a dalších skvělá práce. Jak by tedy vypadala špatná práce?

Nejprve si musíme maličko ozřejmit situaci – Koudelka není žádný ředitel BIS, ale ředitel české pobočky CIA. Jestli se u nás dá někdo považovat za hybatele dějin dle zadání z USA (a vůbec nemusí jít o zadání od US prezidenta), tak je to on. Zároveň se stal ikonou boje proti Rusku, má na to i svého Kundru, který má informace přímo z tajné služby exkluzívně jako první a nikomu to nevadí. Koudelka u nás zasahuje do domácí i zahraniční politiky, zasahuje i do školství, řeší proruské narativy ve výuce dějepisu a myslím, že tu mluvím za všechny, když řeknu, že tohle individuum by mělo skončit a s ním všichni jeho spolupracovníci. Včera bylo pozdě. 

Řekl bych, že tento můj názor sdílí i značná část celé politické scény. Zeman se svým postojem netají, ale on má výhodu – tajit se s ním ani nemusí. On už znovu zvolen nebude a teď si užívá poslední výsluní moci, protože je před volbami a protože je před konce Koudelkova mandátu. 

Babišovi Koudelka málem prohrál volby. Požár říšského skladu ve Vrběticích přišel v tu nejblbější možnou dobu a jeho dopady budou nedozírné nejen pro Babišovo premiérské křeslo, ale zřejmě i pro nás všechny. Nevím, jestli jste to zaznamenali… cena elektřiny vystoupala o 50%, cena plynu o 1000%… Přeji vám v zimě příjemné vytápění…. já mám doma uhlí na čtyři roky…

Koudelka leží v žaludku i Okamurovi či Komunistům, takže zájem na jeho nepokračování je poměrně velký. Zároveň je také jasné, že se nikomu nechce být ten, kdo za to může (kromě Zemana), protože to spustí ohromný řev všech  našich progresivistů, kteří to s naší zemí zapíchnutou v americké řiti myslí jen a jen dobře. A je před volbami… teď není moc taktické dělat si další problémy. 

Nejhůř je na tom asi Babiš. On je premiér, o Koudelkovi rozhoduje vláda… O novém premiérovi zase bude po volbách rozhodovat Zeman. Zeman chce, aby Koudelka nebyl. Pokud mu Babiš nevyhoví, může si Zeman hladce rozmyslet ten svůj pevný postoj ohledně jmenování premiéra.  Starý ještěr je v tomhle pružný a Babiš to ví. Volby zřejmě nebudou jednostranná záležitost s jasným vítězem. Jmenování premiérem a možnost jednat o sestavení vlády bude zřejmě klíčová. Takže Koudelka ven. 

Jenže… když půjde Koudelka od válu, spustí se nebetyčný ryk… Těsně před volbami to není úplně dobré. Může to nějaké to procentíčko ubrat… Takže nejlepší by bylo to nechat vyhnít, Koudelkovi nechat dojet mandát a přehodit tenhle problém až po volbách, kdy už to bude tak nějak jedno… Ale ten Zeman. Mstivý stařec z Hradu, kterému už fakt o nic nejde. Jen o sebe…. 

Tohle všechno jsem si nevymyslel. Tohle se dočtete úplně všude. rozebírají to zprava, zleva, v souladu se Zemanem i proti němu. Koudelky se zastávají nebo ho zatracují. Mluví se o taktice, rozebírají se varianty, řeší se, co je pro koho lepší. Hodnotí se Koudelkův výkon jako šéfa, řeší se každý jeho žblebt na veřejnosti a řeší se každý detail práce BIS. 

Ale víte co mi chybí? Samotný Koudelka… Pokud máme pravdu a tenhle proamerický šváb dostává pokyny přímo z amerického ústředí, pokud tu má svoje speciální úkoly, tak mi neříkejte, že se na tuto situaci nějak nepřipravil…  On přece ví, jak na tom je. On ví, že je oblíbený jako osina v zadku a leckomu by se hodně ulevilo, kdyby ho zítra postihl infarkt. Jestliže je on ta klíčová osoba, která má za úkol zajistit provokace proti Rusku a Číně, tak přece musí mít nějaké eso v rukávu. 

Všichni rozebírají, jak na to má Babiš jít, ale co když tu vůbec nejde o Zemana a Babiše, ale nějaké další ještě lepší Vrbětice? Co když už má Kundra ty správné notičky a Koudelka se může usmívat tím svým výrazem napřeshubu, protože pokud mu Babiš mandát neprodlouží, tak zase přijede nějaký ricinový agent, Čepiga s Myškinem budou vyfoceni při další úspěšné akci, která destabilizovala naší zemi… a nebo rovnou někde něco vybuchne, někdo bude zavražděn a hned se bude vědět, že za to může Putin… 

Psal jsem to už tenkrát, když se o Vrběticích začalo mluvit… nikde není řečeno, že šlo jen o ty Vrbětice. Možná bylo v sázce mnohem víc. 

Co je lepší? Aby Babiš Koudelkovi mandát neprodloužil a někde v Práglu vybuchlo něco hned vedle ruského velvyslanectví a byl u toho vyfocen Čuk a Gek a na místě se našla Okamurova občanka? Ani se nemusí najít, Kundra to zveřejní i když to bude naprostá blbost. Tajné služby mají širokou škálu možností, jak dělat těsně před volbami politické čachry… Když mohli na Majdan přivézt gruzínské odstřelovače i Jaromíra Štětinu, který v chaosu jasně rozeznal střílející Berkuty, myslíte, že u nás nemohou udělat něco podobného v bledě modrém? 

Nejsem si v této chvíli vůbec jistý, jestli je rozumné Koudelku odvolat. Jestli není lepší ho nechat ukolébat prodloužením mandátu a generálskou hodností a pak po volbách BIS krůček po krůčku ovládnout nebo jí vytrhat zuby. Jestli není lepší Koudelku odstavit změnou zákonů o BIS než tím, že vyhodí jednoho člověka, který je zcela určitě nahraditelný… v tomto USA neriskují. 

Nebo se mýlím? Koudelka je tak blbej, neschopnej a zapíchnutej v americkém zadku, že teď bude čekat, až se o něm bez něj rozhodne někde mezi Babišem a Zemanem? To se mi nějak nechce věřit.  Jeho ksichtík klame. On bude nebezpečný jako chřestýš… 

Zkrátka a dobře, Koudelkovo odvolání nebo setrvání bych viděl kapánek složitěji než jen jako hru mezi Babišem, Zemanem a opozicí. Nezapomínejme na samotnou BISku a samotného plukovníka. Mohou v tom hrát tu největší roli, jen se o tom nedozvíme. 

Zdroj a diskuze zde