Domácí

Vidlák: Petře Petříčku…

… chlapče rozmilý … ČSSD dala důkaz, … ČSSD dala důkaz, … že (ještě) není v prdeli.

Tak nám Petříček neuspěl při kadidatuže na předsedu ČSSD. Zdá se, že delegáti on-line sjezdu při tajném hlasování projevili větší odolnost vůči tlaku progresivních pražáků a projevili větší dávku zdravého rozumu, než bych jim normálně připisoval. Zdá se, že do sebevraždy se socanům ještě nechce. 

Ono jim to asi nebude nic platné, zřejmě se do sněmovny nedostanou asi s Hamajdou, ale zdá se, že někde hluboko mezi obyčejnými členy je zakořeněná neochota spáchat sebevraždu v přímém přenosu. Jakožto levičák a dlouholetý příznivce této strany tento vývoj vítám a tak trochu jim přeju, aby opravdu na chvíli z vrcholné politiky vypadli. Odpadla by jim celá řada parazitů, politických kšeftsmanů a Podobných Petříčků, kteří chtěli ze strany dělníků udělat B manšaft pražské kavárny. Bez Lidového domu se ČSSD obejde, ale s Petříčkem by přišla nejen o Liďák, ale rovnou o všechno.  

„Potřebujeme nalákat levicové voliče z pražských sídlišť. Lidé, kterým je Tomáš Petříček sympatický, ČSSD stejně volit nebudou,“ řekl zdroj redakci pod příslibem anonymity. (Seznam zprávy) 

Člověk přímo čumí, kolik zdravého rozumu se tváří v tvář katastrofě v ČSSD našlo. 

Hned po mimořádně příznivé zprávě, že Petříčka považují za nekompetentního předsedu sami Socani, hned se začalo mluvit o tom, že by Červený svetr mohl mít konečně mandát se trochu pomstít. Má také za co. Ještě si všichni pamatujeme, kterak Petříček vyžvanil v médiích svojí kandidaturu a nominaci o které se ještě ani nehlasovalo. Hamáček měl spoustu důvodů Petříčka nesnášet a teď zřejmě má i možnost se s ním vypořádat. 

Tož se těším na představení, kterak pevně je Pocheho poskok usazen ve stranických strukturách. 

Pro Babiše je to také moc dobrá zpráva. Petříček na zamini byl poměrně velkou překážkou jak se Sputnikem tak s Rosatomem… Mluví se o Zaorálkovi, který v tomto býval uměřenější. Sice to také není žádný lumen a v poslední době se také projevoval jako zasloužilý kafírník, ale já si ještě pamatuju, že kdysi jezdil na komunistické konference, pořádal přednášky Jana Kellera a tak bych si myslel, že ideologicky bude použitelný, že jeho příklon k Praze byl dán čuchem na prachy. Třeba teď bude mít trochu čuchu na správnou atmosféru a nebude blbnout. 

ČSSD přeju, aby i Hadži Hamáček nabral ještě trochu zdravého rozumu, protože kdyby to udělal, byl by možná důvod tuto stranu zase volit a hodně lidí, co teď odešlo od Babiše by nemuselo svoje hlasy splachovat do kanálu. Do voleb ještě nějaký čas zbývá a při trošce štěstí by strana mohla zastavit svůj propad a třeba i trochu povyrůst. Stačí, když si tam v Práglu vzpomenou, kdo byli jejich skuteční voliči, kteří jim byli věrní až do chvíle, kdy se objevil ten nejlepší premiér této země Sobotka a zbavil se všech lidí, kteří za něco stáli. 

Kdybych byl na Hamáčkově místě, omluvil bych se Foldynovi i Paroubkovi a pozval je, ať se zase přidají. Vzpomněl bych si na Haška, Zimolu, sakra… koho to tam ještě měli?  Zbavil bych se Chovance, Šmardy a pár dalších aktivních blbců a hele… ono by se to dalo docela volit. 

Před pár lety Babiš vykradl program ČSSD… a nejen vykradl, on ho celkem i naplnil. Například já dostávám na svoje haranty deset klacků měsíčně. Nikde není řečeno, že by to teď Hamáček nemohl udělat také tak – vykrást program ANO a třeba se také pokusit jej naplnit. Babiš je teď otřesený bojem proti covidu, kdy se proti němu spojili Piráti s chřipečkáři  a brzy tu bude hodně vyděšených voličů, kteří si uvědomí, že bojovali za Piráty, ale nebudou chtít na plnou hubu přiznat, že sice bojovali proti Babišovi, ale s výhledem na Bartoše mu to budou muset zase hodit… bude to hodně lidí a ČSSD by z nich mohla něco posbírat… ne každý je nadšený z Okamury.  

Tož ať se Hamajda snaží…  

Zdroj