Domácí

Michal Urban: Pravicoví konzervativci zase úplně mimo

Pozorně sleduji reakce na Stropnického akci a skvěle se bavím.

Mně to nedá, ale prostě se těm pravicovým konzervám zase musím vysmát.

Tyhle lidi nedělají 30 let nic jiného, než kontinuálně prohrávají úplně vše. Fakt nemají žádný hmatatelný úspěch, jen postupně ustupují čím dál tím víc hlouběji na jejich bitevním poli.

Pravicoví konzervativci nedělají 30 let nic jiného, než kontinuálně prohrávají úplně vše.

Kampaně jsou ukázkovou vizitkou neschopnosti, kdy objedou pět majitelů fabriky, kde se zeptají, co potřebují, a pak to těm milionům hodnotově (nikoliv ekonomicky) konzervativním lidem naservírují, že tady majitel fabriky Pepa by si přál tohle, takže jim to dají. Jenže Franta, co u toho Pepy dělá, nedostává zaplacený přesčasy, Honzu Pepa vyhodil za to, že si něco závadného myslí a tady strana XY pravicových konzervatistů by mu ten vyhazov ještě chtěla usnadnit a Frantovi ten přesčas nezaplatit vůbec, ať si najde jiného Pepu, kde se bude dít úplně to samé.

Pak překvapivě dostanou těch pět hlasů, protože místo toho, aby se šli zeptat těch tisícovek dělníků co je sere, asi proto, že kdyby si vzali montérky, tak by jim to pracně zničili jejich budovanou image vostrých pravicových kluků, tak se došli zeptat jejich zaměstnavatele, co to s nimi myslí nejvíc dobře. No a ono světe div se – ten průnik problémů a náhledů byl přesně nula.

V podstatě pohrdají obyčejným dělníkem a nejvíc je sere, když se někdo zajde podívat, jestli náhodou nadnárodní kapitál tak trochu s těma lidmi nevysírá. Točí se na slovíčku “vykořisťovat”, píšou bláboly o 50. letech, ale že by měli koule se zeptat toho dělníka, to ne, radši kvádro, naleštit lakýrky a producírovat se, abych se hlavně moc neušpinil.

Točí se na slovíčku “vykořisťovat”, píšou bláboly o 50. letech, ale že by měli koule se zeptat toho dělníka, to ne…

Jediná tahle pravicová konzerva, co to jakž takž chápala to zabalila, takže je celý tohle uskupení naštěstí na odchodu do zapomnění, kdy poslední co jim zůstane budou bubliny na sociálních sítích. Kde je ten Pepa za chvíli smaže, protože ho zase serou jiné jejich náhledy na svět. A tak je vyřeší konečně volný trh a bude od nich pokoj.

Jo a abych nezapomněl, radši bych volil mladého Stropnického, co se o tyhle lidi zajímá, než ty navoněné primadóny, co v každým projevu musí vyjádřit opovržení nad tím, že někdo ráno píchá kartou příchod do práce. A to říkám jako člověk, co naposledy pracoval rukama asi v osmnácti letech na brigádě.

Zdroj