Musíme se stát cyniky, abychom přežili to moře pokrytectví?

0
(0)

Voltaire praví : „Cynismus je výbornou zbraní proti pokrytectví. Dává věcem jména, která jim příslušejí. Přispívá k tomu, že skutečnost nabývá objektivnější fyziognomie.“

Stačí si přečíst dvě následující zprávy z webu rakouské veřejnoprávní televize ORF a je jasné mnohé:

„Turecko: Ústavní soud přijal žalobu na zákaz prokurdské strany HDP

Turecký ústavní soud přijal žádost o zákaz prokurdské opoziční strany HDP. Informovala o tom dnes státní tisková agentura Anadolu. HDP je druhou největší opoziční stranou v parlamentu. Před třemi lety získala v parlamentních volbách 11,7 procenta hlasů. Prezident Recep Tayyip Erdogan obviňuje HDP z toho, že je prodlouženou rukou PKK, která je v Turecku, Evropě a USA považována za teroristickou organizaci. HDP to odmítá.

Generální prokuratura Nejvyššího soudu podala na začátku června revidovanou stížnost Ústavnímu soudu na zákaz HDP. První pokus v březnu selhal kvůli formálním nedostatkům. Podle Anadolu je strana v přibližně 850stránkové obžalobě obviněna ze separatismu. Kromě trvalého zákazu strany požaduje státní zastupitelství i zákaz politické činnosti zhruba pro 500 lidí. Straně také hrozí zablokování jejích bankovních účtů. Další podrobnosti zatím nejsou známy – HDP tvrdí, že revidovaná obžaloba dosud nebyla doručena.

Bělorusko: Rozhodnuto dalších sankcích

EU se rozhodla uvalit sankce na dalších 78 osob odpovědných za útisk opozice v Bělorusku. Sankční balíček byl přijat v rámci zasedání ministrů zahraničních věcí EU v Lucemburku bez další diskuse, dozvěděla se dnes z agenturních kruhů tisková agentura AFP. Podle diplomatů je mezi postiženými sedm Bělorusů, kteří nesou odpovědnost za nucené přistání letadla společnosti Ryanair na konci května.

Dotčeným osobám je zakázán vstup do EU a možná aktiva v evropských finančních institucích jsou zmrazena. Podle diplomatů bylo rozhodnutím uloženo sankce také osmi organizacím nebo společnostem. Od kontroverzních prezidentských voleb v srpnu loňského roku a násilných represí proti protestující opozici již EU uvalila sankce na 88 Bělorusů, včetně samotného vládce Alexandra Lukašenka, sankce se týkají i sedmi státních podniků.“ Tolik ORF.

I když Erdogan skutečně zakáže HDP, zbaví mandátu její poslance a zabaví její peníze, pozavírá a nechá zmlátit její příznivce, poštve své vraždící Šedé vlky na její představitele, jak se to minulý stalo kurdské poličce Deniz Poyrazové, ze strany EU se garantovaně nestane vůbec nic. Žádné sankce nebudou ani navrženy. HDP je přece podezřelá ze spolupráce s teroristy, kdežto běloruská opozice v čele s “hrdinou praporu Azov” Ramanem Pratasevičem je ryze demokratická. Erdogan je prostě „náš zkurvysyn“, řečeno s Rooseveltem. Kdežto Lukašenko je „zkurvysyn“ podezřelý ze spolupráce s Putinem – a to je daleko větší zločin než tisíce mrtvých opozičníků.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním