Zahraničí

NA TAHU JE ARIZONSKÁ JUSTICE

V Arizoně se kontrolují miliony hlasovacích lístků z voleb 2020. Během auditu bude ručně přepočítáno téměř 2,1 milionu hlasovacích lístků. Rovněž bude za použití UV metody ověřeno, že se skutečně jedná o legitimní hlasovací lístky. Zkontrolují se také obálky, ve kterých byly obdrženy hlasovací lístky, dále bude zkontrolováno, zda voliči, kteří hlasovali poštou, skutečně existují a zda mají volební právo (mohou být zesnulí, přesunuti do jiného kraje nebo státu, bez státní příslušnosti, nezletilí atd.).

Při kontrole „asistuje“ několik videokamer, které sdílejí vysílání se světem prostřednictvím internetu na AZAudit.org.

Kontrola se netýká jen výsledků prezidentských voleb. Přepočítávat se budou výsledky všech voleb ve volebním obvodu.

Demokratům se přepočítávání nelíbí a tak poslali do okresu Maricopa tým 100 právníků, aby kontrolu zastavili. Ale arizonský soudce zamítl tento pokus arizonské Demokratické strany o zastavení auditu voleb r. 2020.

Audit v Arizoně může nejen prokázat existenci rozsáhlých podvodů v amerických prezidentských volbách. Mohl by vrátit republikánům většinu v senátu USA (pokud audit ukáže, že bývalý astronaut Kelly ve volbách do senátu skutečně nevyhrál), dát republikánům kvalifikovanou většinu v arizonském zákonodárném sboru a převzít kontrolu nad řadou místních úřadů. Výsledky auditu jsou přislíbeny do 15. května.

Zdroj-1 zdroj-2

Překlad