Domácí

Nekonečný příběh, aneb vše už tu bylo…

Jindřich Kulhavý: Lidská civilizace se své existenci pohybuje po určitých vlnách. Ty mohou být různé. Často se říká, že vše už to bylo. Příkladem je vznik a vzestup Římské říše, období její dominance, pozvolný sešup zakončený drsným pádem. K ní později byli přirovnávány jiné politicko-územní celky, ovšem ty už nedosáhnuly nikdy dlouhé doby trvání.

A u takové Evropské unie, která je její obdobou, se to období vzniku, vzestupu a sešupu zkrátilo na tři dekády, přičemž zůstalo zachováno to, že elity dovedly tuto říši svým chováním k postupné likvidaci během dvou generací politiků. Jen idealisté věří, že se Evropská unie může stát dlouhodobým evropským projektem, když jsme už po dvaceti letech svědky totální sebedestrukce.

O něco delší vlny jsou ty klimatické. Staří kronikáři nám přibližují období sucha, dešťů, úrodných let i návraty malé době ledové. Právě jednu takovou máme prý momentálně před sebou a všechna ta opatření vedoucí k ochlazování planety nám budou za 10 let připadat směšná a neuvážená. Už letošní zima ukazuje, že se ochlazuje, ani léto nebylo nijak výrazně prosluněné a možná si po roku 2030 rádi vzpomeneme na uhlí, dřevěné špalky a hořící krby, To vše nám chce Evropská komise ve svém tažení za bezuhlíkovou společností totiž zakázat. Varováním je například jih Francie, kde se topí elektřinou a v zimě v tamních bytech a domech stavěných bez tepelné izolace buď normálně mrznete, nebo na účet za elektřinu koukáte jako na důkaz vlastního zruinování.

Klimatické vlny jsou poněkud delší, vrací se pravidelně a těžko se předpovídá, budou li období tepla či zimy trvat pár desetiletí, nebo se bude jednat o stovky let. Viníkem těchto změn není působení člověka, jak se nám snaží tvrdit ideologové z řad ekoaktivistů a problémových Zelených, ale aktivita naší hvězdy, tedy Slunce. Demagogie politiků a ignorantů z tzv. ochránců přírody a planety vedou k naprosto destruktivním nápadům a řešením snižujícím kvalitu našich životů. Tito parazité by se měli věnovat výrobě a likvidaci plastů, vysazování stromů a chemii v přírodě, například v řece Bečvě či v zemědělství, a nechat CO2 žít vlastním životem, samozřejmě s přihlédnutím na závažnost laxnosti u některých velkých průmyslových komplexů. A také se snažit zabraňovat všeobecnému znečištění řek a moří odpady. Auta jsou to poslední, co dělá na planetě zásadní problém. Aspoň v měřítku srovnatelném s umělohmotným odpadem směřujícím do vod oceánů. Přirozené oteplování a ochlazování počasí na planetě je mimo jejich rozlišovací schopnosti a obojí už tu mnohokrát bylo. Včetně Islandu a Alp bez ledovců.

Vraťme se k vlnám nejkratším. Vynechme politiku, i když tu teď najdeme už ve všem. Za krátké nahoru dolu lze považovat hitlerovské Německo. Vznik, vzestup a pád trvaly komplet cca 13 let, což na to, kolik škody to nadělalo, je skutečně paradox. O něco delší byl pokus nastolit komunismus, na což se šlo přes období socialismu. Celkem to trvalo cca 80 let, lišilo se to dle geopolitického umístění různých zemí. Otázkou zůstává, zdali jsme nyní pár let jen neodpočívali před dalším pokusem pokračovat v tomto trendu, protože vedení Evropské unie k neomarxismu výrazně tíhne. Jisté je, že lze Evropskou unii přirovnávat v mnohém k nacismem zasaženému Německu i komunismem načichlé RVHP. Z každé této doby si totiž EU bere to horší. Kéž by tedy vlna, ve které se nyní plácáme, měla co nejkratší trvání.

A poté tu máme z historického hlediska mikrovlnky. Německo a Itálii údajně ohrožují 3.vlny šíření covidu. Nečekaně kolem Velikonoc. Rázem jim tam rostou čísla infikovaných a nejvýznamnější křesťanské svátky se opět ponesou ve stínu zákazů a útlumu. Tři týdny před nimi jsme na to připravováni. Evropská unie vznikala proto, aby Evropané byli všude doma. Máte li nyní své příbuzné a milované rozeseté po Evropě, nepočítejte s tím, že se s nimi jen tak uvidíte. Objíždět Německo je složité a občas i nemožné. Případně si dost zajedete. Létání se výrazně prodražuje. Tři vlny během roku a něco v Evropě jsou dost proti tomu, že v Číně už žijí v relativně standardním režimu a v Bělorusku de facto z něj ani nevystoupili. Něco je záměrně děláno špatně. Problémy s vakcinací se prohlubují, testy vzbuzují totální nedůvěru a nikdo vlastně neví, co nám experimentátoři vpravují do těl. Ti, co se dosud všemu úspěšně vyhýbají a spoléhají na vitamíny a zdravý vzduch, jsou paradoxně či spíše logicky nejzdravější. Vše už tu bylo. Týká se to velkých geopolitických celků, migrace, počasí i epidemií. Bohužel my lidé jsme nepoučitelní.

Zdroj