Domácí

O 2 stupně blíže do evropské řiti

Jindřich Kulhavý: Máme za sebou volby, po kterých prounijní liberálové jásají, pravice až na výjimky pláče a Česká republika bude konečně moct naplno poznat, jak pevné je objetí Bruselu tvářící se jako přátelské, ovšem v důsledku umně dusivé. Seřadíme li ve skutečnosti jednotlivé strany, které pronikly do Parlamentu ČR, pak je nejsilnější ANO před ODS a SPD. Bohužel došlo k tvoření koalic, takže se dostalo i na STAN a Piráty, přičemž na tom vydělali Piráti, kteří by se jinak možná do Sněmovny ani nepodívali. Jak by dopadli KDU-ČSL a Top 09 bez ODS, to už by byla spekulace. Nicméně takto tam jsou a lze konstatovat, že vytvoření koaliční vlády z ODS, STAN, KDU-ČSL, Top 09 a Pirátů je na spadnutí. Jak dlouho tento slepenec vydrží, to už je otázka. Mají však plno společných zájmů, tak možná chvilku ano. Jen Piráty v podstatě nikdo nepotřebuje, ti v koalici být nemusí. Ale možná si je tam STAN pro klid bude chtít nechat. Naopak ze zbytku se nadále drží SPD a kdyby bylo vidět i více lidí z ní, nejenom Okamura, bylo by to ještě lepší.

Propadem skončila snaha TSS, což je asi dost smutné pro všechny euroskeptiky. Ke konci kampaně šel proti Trikolóře bohužel i sám Václav Klaus st. Je to škoda, protože po odborné stránce mělo toto uskupení velký potenciál a možná dobrou budoucnost. Bohužel před cca půlrokem došlo uvnitř Trikolóry k zemětřesení a opustilo ji plno schopných lidí. Politický kolaps Václava Klause mladšího navenek straně také moc nepomohl. To Volný blok vsadil na jistou mediální negativitu vůči sobě, protože rebelství poslance Volného zneužívala média k jeho dehonestaci. Ta nakonec tuto stranu doslova smetla. Přestože se obě tyto formace vyslovily pro skutečnou změnu, a to především ve vztahu k Evropské unii, ukazuje se, že mediální probruselská masáž stále padá na úrodnou půdu. Ostatně kdo ovládá média, má vliv i na to, kdo zůstane u koryta. Protibabišovská rétorika tak z nich znějící posunula vpřed naprosto mimo reálný svět žijícího Fialu a pomohla k reinkarnaci i Top 09 a s ní snad nejhloupější političce na naší momentální politické scéně Pekarové-Adamové. Je vcelku dost možné, že Fialovo dosazení do premiérského křesla bude znamenat i zvýšený tlak na vstup Kalouska na Hrad. K dokončení stavby dokonalého panoptika už chybí jen to, aby se Pekarová -Adamová stala předsedkyní Sněmovny, případně předání této funkce Rakušanovi ze STAN.

Vyřazení KSČM a ČSSD už jen dokresluje to, jak mohutný vliv na uvažování voličů měly především televizní stanice. Šlachtova Přísaha vcelku překvapila, bylo by naivní si myslet, že by skutečně překročila pětiprocentní hranici, ale dostala se blízko. U obou dosavadních parlamentních stran je to šok, především komunisté očekávali spíše zlepšení minulých výsledků. Jistě jste si povšimnuli ještě jedné věci. Absolutně nejvíce reklamy v ulicích mělo Spolu. Jako by ostatní podcenili billboardy, případně do nich nechtěli či nemohli investovat. Spolu to však vzalo postaru a zdá se, že se to vyplatilo. Navíc vsadili na výraznou protibabišovskou rétoriku, rádoby solidnost hlavních tváří a jejich nepříliš problematickou historii. Pekarová-Adamová v čele Topky měla dát zapomenout na lumpárny Kalouska a prolomené Benešovy dekrety v případu Schwarzenberga.

Andrej Babiš prohrál, přestože ANO jako samostatná strana zůstalo nejsilnější. Už dlouho bylo jasné, že o ČSSD se nebude moc opřít, z dalších potencionálních partnerů uspěla jen SPD, a ani ta by se jen tak nepodvolovala. Takže to už bylo nad Prchalovy eskamotérské schopnosti a Babiš bude odklizen. Jak moc, to se uvidí, nicméně dost možná zaznamená velké finanční ztráty. Možná to zkusí podobně jako Kalousek s cestou na Hrad, to je ale pouze pohled do křišťálové koule. Daleko důležitější je, co nás čeká. Babiš se snažil balancovat mezi EU a aspoň částečnou svrchovaností České republiky. S tím je nyní konec. Nezapomeňme na stále opakovanou frázi z úst tváří koalice Spolu. Patříme na Západ. Tedy do prostředí, které směřuje k socialismu s nelidskou tváří, na jejíž podobě se podílí takoví grázlové, jakými jsou Schwab, Soros, Leyenová, Timmermans a plno dalších. Fiala také vidí velký potenciál v Grean Dealu a potažmo Great Resetu. Jeho filozofická duše možná touží po nových pořádcích, dokáže však domyslet, kam budeme směřovat? Spojení s eurohujery s Top 09 a přáteli Landsmannschaftu z KDU-ČSL je prostě také alarmující. Bohužel ne pro všechny. Nyní se přidají navíc STAN a Piráti. To bude teprve jízda. Nadějí a návodem by mohlo být nefungování koalice v Praze, která se rozpadnula.

Poslední dva roky nám ukázaly, jak rychle lze svět změnit. A budou li to režírovat liberálové, dojde k dalšímu zrychlení devastace všeho, co jsme považovali za normální. Lidé jsou nepoučitelní. Vzpomeňte si na tato slova tehdy, až budete sedět doma u studených kamen, bez elektřiny a s naprosto zbytečnou plastovou kartičkou v ruce, která Vám peníze nezajistí. Stejně za ně mimo nějakých kreditů nic nekoupíte. Volby ukázaly, že to plno lidem stále nedochází.

Zdroj