Svět podle lepšolidí

O čem se ve skutečnosti bude hlasovat tyto volby

Už mě nebaví to mediální oblbování a tak je třeba, aby se na to každý podíval sám a na vlastní oči. Zde je aktuální ceník odpustků klimatické církvi. To je téma, o kterém se skutečně bude hlasovat tyto volby.

Zdroj.

O co se jedná? Jedná se o minimální sazby ekologických daní založených na produkci CO2 z jednotlivých paliv. Prakticky to pro mě nebo pro vás znamená, že odevzdáte část svých příjmů státu, zatímco byste jej mohli vynaložit například na zlepšení svého bydlení, vzdělání svých dětí nebo usnadnění stáří rodičům. Tyto peníze místo toho odvedete v cenách zboží státu, odkud je obvyklými cestami úředníci přečerpají různým oligarchům.

Řečeno slovy předkladatele, díky těmto daním „budou podniky i spotřebitelé dostávat jasnější cenové signály, které jim pomohou rozhodovat se pro čistší, energeticky účinnější a klimaticky šetrnější řešení.“

Celé vysvětlení této daňové změny napsané obvyklým arogantním evropským byrokratickým speakem najdete zde.

V textu se také dozvíte, že dodatečné daňové sazby na jednotlivá paliva nebyly navrženy ani tak podle toho, kolik produkují toho hrozného CO2, ale podle toho, jak moc se zajídají neomarxistům ze zelené klimatické církve. Jak vidíte, auta se jim zajídala hodně, tedy pokud jezdí na benzín nebo naftu, ale elektrárny na uhlí jsou docela OK. Nafta použitá jako palivo do auta má 10x vyšší sazbu než stejná nafta použitá jako palivo do kamen.

Jedná se tedy o čistě ideologickou věc, která s životním prostředím nesouvisí vůbec nijak a prostřednictvím které si zelení progresivističtí kazatelé vyřizují účty se zbytkem světa.

Pokud si nějaký internetový vševěd řekne, že se ho to netýká, protože auto nemá a elektrárnu taky ne, tak mu přeju hodně zdaru, až si bude péct svůj rohlík na slunci pomocí lupy. Tedy pokud na něj sežene pod rukou nějakou levnou mouku.

Víte, co je skutečně pozoruhodné?

Deal je dohoda. Dohoda je akt, ke kterému je třeba dvou stran. Ptal se vás někdo, zda chcete „dostávat cenové signály“, tedy platit na oltář zelené církve?

Všimli jste si toho, že by se vedla nějaká veřejná diskuse, zda jsou občané ve jménu klimatického náboženství ochotní obětovat životní úroveň, komfort, práci nebo budoucnost svých dětí?

Nevšimli? To je tím, že taková veřejná diskuse vůbec nezačala.

Sice se říká, že média jsou u nás nezávislá, protože jsme svobodná země. Nicméně česká mainstreamová média se ohledně tohoto tématu chovají všechna podobně natolik, že to působí dojmem koordinovaného postupu. Dělají první poslední, aby nemusela tuto věc tématizovat. A pokud už musí, tak uvedou, že to tak prostě je, že je to třeba, že planeta trpí a že máme být fit for fifty five.

Namísto toho, aby se tomuto tématu dostalo náležité pozornosti, zavalují denně příjemce neskutečným množstvím různého balastu, což pravděpodobně vyvrcholilo včera jakýmsi mnoho měsíců starým a veskrze směšným skandálem předsedy vlády Babiše.

Pokud tedy preferujete koukat se na strom a nevidět, jak se kácí ve vašem lese, neváhejte podpořit svým voličským hlasem Piráty a Starosty, kteří podporu Green dealu mají ve svém programu a hujersky se k němu hlásí. Nepochybíte ani u hnutí ANO, jehož vůdce Babiš Green deal v Bruselu neodmítl a který jako tradičně říká něco jiného, než dělá. Velkým zastáncem Green dealu budou i zamaskovaní evropští liberálové z koalice Spolu, která ohledně Green dealu následuje stejnou klamavou politiku jako ANO a ke Green dealu se ústy profesora Fialy přihlásila.

Pokud tedy podobně jako já nehodláte platit odpustky klimatické církvi a obětovat svůj voličský hlas na podporu této progresivistické šílenosti, pak vězte, že nejsme zcela bez alternativ. Odmítavý postoj vůči Green dealu mají Trikolóra, Svobodní a Soukromíci, odmítla jej SPD a Volný blok.

Přeju nám všem štastnou ruku. Budeme ji potřebovat.

Zdroj