Koronavirus

Okénko – Právo v kapse – Hledají další místa

Jindřich Kulhavý: Se zvyšujícím se počtem odborníků nesouhlasících s celým procesem vakcinace se zaroveň řeší, jak co nejrychleji přinutit národ k poslušnosti.

Média opět a již po několikáté vytáhnuli eso z rukávu či archívu v podobě Romana Prymuly, který prosazuje vehementně vakcinaci dětí. To i přesto, že v sousedním Německu se prozatím nic podobného nedoporučuje, a ani profláknutá WHO si něco takového nechce vzít na sebe.

Jak jsme již řekli, Prymula bude do posledního možného eura, které by mu mohlo spadnout do kapsy, prosazovat očkování čehokoliv, i kdyby to měl být Váš papoušek. Podobně vypadá i prezident České lékařské komory Kubek, nezměnil se ani blázen Flégr, který se při slovech o tom, že se nikdo povinnému očkování nevyhne, navíc spokojeně pochechtává. Zároveň spekulují o tom, jak ty lidi dostat v co největším počtu pod jehlu.

Padají návrhy typu obchodních center s tím, že bude následující nákup zdarma. Očekávat lze pokusy po prázdninách ve školách a možná ve chvíli, kdy covid v mutaci, která bude ještě ,,horší a zákeřnější“, na což máme adepta v podobě varianty Delta, dojde na tvrdá opatření. Tato ,,mutace“ ještě do cca 25. srpna vyzraje, pak s koncem léta udeří, přijde totiž chřipkové období. Opravdu jim to ještě může někdo baštit? A když už vláda nebude mít kam sáhnout, zkusí prosadit nějakou formu povinnosti dostavit se do očkovacího centra. Třeba Slováci už mají k něčemu podobnému nakročeno.

Pozornost je třeba upínat k druhému sledu politiků. Začala předvolební kampaň a jejich absolutní většina chodí před přiznivce a mikrofony v respirátorech. Evidentně tak přehlíží rozhodnutí soudu a zrušení plošných opatření a zároveň prokazují absolutní poslušnost nad nimi stojící vládě. A úplně stejně budou bázliví i vůči Bruselu, Berlínu a Evropské unii. Opravdu chceme takové zástupce lidu? Nikoliv, potřebujeme i vlčáky, kteří nás budou chránit. Kolik takových máme?

Zdroj