Domácí

Pár socanských myšlenek

Vidlák: Petr Robejšek, když ještě dělal mentora té své politické straně, která stejně byla jen dalším politickým projektem, tak říkával, že politici nakonec udělají správná rozhodnutí, ale zpravidla až jako poslední možnost, kdy už jim nic jednoduššího a levnějšího nezbude.

Přesně tento pocit mám z Hamáčka a jeho rošády na ministerstvech ovládaných Sociální demokracií. Přiznejme si –  že Petříček vypadl z ministerstva, to byla po dlouhé době docela příjemná zpráva ne? Převlečený TOPák v rouše socanském, který budil sympatie především u lidí, kteří by ČSSD nikdy nevolili… a strana musela v preferencích spadnout pod 5%, aby si toho všimla… 

Stejně tak by nám ale nemělo uniknout, kolik delegátů Petříčkovi tak jako tak dalo svůj hlas…(Godote díky za toto upozornění) Nazval bych to Sobotkovou pomstou. Čtvrtina socanů vlastně nejsou žádní socani… Vražedné množství pro naší nejdéle existující stranu. Jeden Petříček nestačí, pokud se budou chtít zachránit, budou muset udělat podstatně rozsáhlejší čistku… a nebo ji neudělají, vypadnou ze sněmovny a čistka  se udělá sama. Prachy dojdou rychle. 

Ale ono se to asi stane samo – Netolický prý opouští kandidátku – to je ten, který z pozice hejtmana házel klacky pod nohy co to šlo. Hamáček by si měl otevřít šampaňské – nebude je muset vyhazovat, odejdou sami. 

Zaorálek měl včera velmi emotivní projev, kterak se na ministerstvo zahraničí nežene, protože se mu nelíbí omezení kompetencí a že si to bude muset s prezidentem, Hamáčkem i Babišem ještě vyříkat. Mňo – starému matadorovi se nechce vlézt do průseru. Asi tuší, jaké hromy a blesky se na jeho hlavu snesou a zřejmě si uvědomuje, jaké síly hrají proti němu, obzvlášť když se po něm na jedné straně bude chtít Sputnik a Rosatom a na straně druhé bude muset nějak uklidnit naše západní soudruhy protektory. Asi si dovede představit, jací náměstci na ministerstvu sedí, jak se tam bačovalo doteď a je mu jasné, že z toho pro jeho politickou kariéru nic dobrého nekouká. Je snadné stát se dalším Petříčkem, byť třeba i s opačným znamínkem. Ani jedna strana totiž neocení kompromis a očekává, že „těm druhým“ zakroutí krkem… 

Mimochodem – Petříček vypadl a je nějak moc ticho… A to se tak snažil lézt Američanům do zádele. Tak moc demonstroval svojí neochvějnou věrnost evropským hodnotám, americké demokracii a vůbec všemu tomu, co se naučil za poslední roky papouškovat… ale nějak mu to nebylo nic platné. Jeho západní kamarádi už ani nejsou schopní poslat velvyslance (nebo alespoň Klvaňu) aby došel za Milošem a tam ho varoval před následky, když odvolá nejlepšího ministra zahraničí od roku 1989. Ani Šafr toho na svém fóru moc nevyprodukoval. Zřejmě byl Petříček i na české poměry nadstandartní debil. 

Hamáček zároveň prakticky ihned po Petříčkově odchodu začal mluvit o tom, abychom si Sputnik objednali, aby byl včas připraven, až ho EMA schválí. Zřejmě vidí, jak si to zařídili Rakušáci i Bavoři… A pokud začnou očkovat oni, je úplně jedno, co evropská agentura řekne. Důležité je, abychom nebyli první. Přece jenom, Maďarsko je příliš ekhlaft, abychom si z něj mohli brát okatě příklad. Teď už se mluví o tom, že sám Hamajda pojede do Moskvy… A myslím, že vyjednávací linie je jasná – Sputnik klidně hned zítra, ale  za Dukovany… Když tam teď už není Petříček… 

S Hamáčkem to včera navíc ještě seklo… Tož bych mu jakoukoliv jízdo do Moskvy nedoporučoval. Putin mu řekne spoustu dalších ošklivých zpráv. Bude potřebovat velkou zásobu nitráčku. 

Včera se také vyjádřil Arenberger, že Rusko nabízí 300 tisíc dávek Sputniku hned a pak 150 tisíc každý měsíc. Když budu počítat květen, červen, červenec, srpen a září, tak to sice není žádná raketa, ale pořád to znamená skoro tři čtvrtě milionu naočkovaných. A kdyby byla domluva na tom Rosatomu v Dukovanechj, určitě by ještě něco přihodili…

Džonsn end džonsn prozatím také žádné vakcíny nedodá, protože krevní sraženiny, vsadím se že Astra Zeneca má také namále a drží se jen proto, že má dobrý lobbing. Zatím. 

A teď oslí můstek: 

Na všech frontách vidíte, že se všichni Babišem počínaje a Hamáčkem konče snaží sehnat vakcíny, aby do voleb bylo naočkováno. oni CHTĚJÍ, aby to skončilo. Oni nechtějí držet opatření, oni nás nechtějí navěky zavírat. Oni nás nechtějí držet v koncentráku. Kdyby nás chtěli mít za ostnatým drátem a zavřené doma, tak by teď stačilo nedělat nic. Koronavirus už se zase začíná rozjíždět, zatím to moc nevypadá, že by měl s jarem vymizet. Kdyby nás chtěli držet pod záminkou epidemie zavřené, nemuseli by dělat nic. Jen lehce rozvolňovat a pak zase utahovat a nedisciplinovanost v kombinaci s únavou udělají svoje. Všem trvalým zavíračům by stačilo čekat, až se EMA rozhoupe a přát si, aby se nerozhoupala.  Nemuseli by odvolávat Petříčka, nemuseli by dělat nic.

Ale ono je to naopak… oni chtějí, aby do voleb bylo po všem. My tu totiž pořád ještě demokracii máme – pořád se ještě vláda bojí voleb. Ne, není to tu ideální, ale to nebylo ani ve starých Athénách. Ale pořád vidíte, že se i Babiš bojí průzkumů jakkoliv cinknutých – co kdyby náhodou cinknuté nebyly. Oni se bojí trvalého lockdownu, oni se bojí naštvaných lidí. Ne jednoho naštvaného člověka, ale milionů naštvaných lidí. Kdyby chtěli koncentrák, museli by teď masivně nabírat vojsko, policii a různé Blackwatery. Místo toho dělají všechno čeho jsou schopní, aby sehnali vakcíny.  

Jediní, kdo zatím dělají všechno pro to, aby byli ještě dlouho zavření, jsou lidi – roušky se odložily už dávno, nějaká opatření má každý na háku, asi nám to ještě nestačilo a potřebujeme další vlnu. Nechci malovat čerta na zeď, strašně rád se budu mýlit, ale zatím to vypadá spíš na opětovný rozjezd než další zpomalení epidemie. 

Inu, Babiš i Hamáček mají plné kalhoty, jak dopadnou volby. Ani si netroufli nějak rapidně změnit volební zákon. Ani si nedovolili obstruovat a zkusit vládnout bez voleb. A když teď mají strach, zřejmě budou dělat správné věci. 

Mimochodem… už se řeklo, že o Dukovanech bude rozhodovat příští vláda. Budete k tomu přihlížet až půjdete volit? Protože Piráti Rosatom jasně odpískají ještě před tendrem. ODSka s TOPkou a KDU také. Jediní, kdo jsou ochotní Rusko držet v tendru (a čelit hněvu americké ambasády) jsou Babiš, Hamáček, Komunisti a Okamura. 

Ono by mohlo dojít na předčasné volby… Vojta Filip a jeho melody boys prý už nebudou vládu tolerovat a pokud někdo vyvolán hlasování o nedůvěře, prý se přidají… Ono to sice asi nic znamenat nebude, protože by to znamenalo, že bude vládnout Zeman, ale co už… Byla by docela prča, kdyby to převzal ten údajně nemohoucí a senilní stařec z Hradu a předvedl by, že je sice starý, ale pořád nebezpečný Ještěr, který i na vozíčku zvládne levou zadní, co nezařídí ani oligarcha s nekonečnými penězi. 

Zdroj