Zahraničí

Polští, ukrajinští i čeští rusofobové úpí a proklínají Bidena…

Jiří Vyvadil: Nord Stream 2 je současný casus belli mezi rusofobickou částí Západu a pohodovým a úspěšným ruským Východem. Pro nás, kteří ani na chvíli nepochybovali, že kdyby cokoliv, tak odstoupení od tohoto ropovodu, který je již z 95% dokončen Angela Merkelová nepřipustí a Biden bude muset ustoupit. A ustoupí rád, protože je to šek pro hladší průběh jednání s jedním z triády světového vedení USA, Ruska a Číny. Problém je v tom, že to co je zcela zřejmé americkým analytikům, není jasné východní Evropě.

Dnes je situace horší v tom, že dříve prosovětský východ Evropy nabyl megalomansky dojmu, jak je důležitý a nalhával si, že věcem může zabránit.

Tůdle může. Dnes už nic nemůže.

V Polsku, v Pobaltí, na Ukrajině, v Česku převažují megalomanské pocity a Východ Evropy, který už jednou hanebně selhal při podpoře nezákonné války pro Iráku, zatímco francouzský prezident Jacques Chirac i německý kancléř Gerhard Schröder se vším důrazem se postavili proti lži o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku a Chirac to naprosto přesně označil, že Východ Evropy, promarnil svou možnost mlčet. Byla to 100% pravda a Havel, který se postavil do čela Klubu ochotných, tedy těch, kteří ten zločin podporovali, by si zasloužil nejvyšší odsouzení.

Někdo by si měl sezvat politiky Východní Evropy, a vysvětlit jim, že zatímco Rakousko není o moc větším státem, tak dokonale chápe dějiny Evropy a hlavní síly, které se v nich odráží. Někdo by jim měl vysvětlit, že reálně existují tři světové velmoci : USA, Rusko a Čína a aby byl mír a nebo alespoň relativní klid na světě, je třeba, tak jako tomu bylo před rokem 1989 uvážlivě respektovat jejich zájmy.

A tak Biden, možná to těm blbečkům stále ještě nedošlo, potřebuje především stabilní vztahy s Ruskem, protože ti šílenci z Pobaltí, Polska, Rumunska či Bulharska, jsou zcela bezvýznamní v tom, aby mohli řešit problémy Libye, náhorního Karabachu, Sýrie, ale i Ukrajiny, ale i Venezuely, která USA trápí svou rebelií.

A klíčovým hráčem tady, ale i například v Afghánistánu je z Evropy prostě jen Rusko. Nikdo jiný.

A tak  Nord Stream 2 prostě bude a bude plno jiných věcí a bude jen dobře, když si to ty východní státy uvědomí.

První republika byla vzorem myšlení pro celou Evropu, a částečně i svět. Beneš jednal jak s Roosveltem, tak s Churchillem, tak se Stalinem, tak s de Gaullem.

Dnes nás nemůže brát nikdo vážně. Ani Merkelová, ani Macron, ani Putin.

Ale alespoň neplácejme nesmysly ohledně Nord Streamu 2, protože i my z toho budeme mít prospěch.

Jen jsme zbabělí to přiznat.

Zdroj