Domácí

Předvolební šok v podobě zelené ODS?

Jindřich Kulhavý: Volby se blíží, i když vůbec není jisté, kdy proběhnou. Oficiální termín sice známe, ale pokud projde novela Zákona o veřejném zdraví, bude si moct stávající vláda klidně vymyslet novou pandemii a v její moci bude i odsunout volby.

Strany a koalice zahájily předvolební kampaň. Zlo v podobě Pirátů a STAN není třeba představovat. Kdysi pravicoví Starostové přešli na druhý břeh a jsou součástí levicové, prounijní a kolaborantské koalice. Piráti se dlouho odhalují, což může plno lidí varovat. O zarostlém vedení této strany si můžete myslet cokoliv, ale Bartošovi nikdo účast na akcích Antify, se kterou stále sympatizuje, neodpáře. Taktéž nelze zapomenout na jeho příklon k satanismu a samozřejmě podporu Pirátů migrace, LGBT ujetostem a na šílenou vládu Hřiba v Praze. Také na jejich teorie a plány kolem bytové politiky, dopravy, danění majetku a nemovitostí, a na jistou vstřícnost k německé snaze zrušit Benešovy dekrety. Piráti jsou svou levicovou neomarxistickou ideologií spojenou s mládím, jsou tedy bez zkušeností se socialistickou realitou doslova nebezpeční. Nicméně to není překvapení.

Tím je přeměna ODS. Tato strana, kterou zakládal Václav Klaus, patřila od počátku k pravici. I po odchodu Klause st. dlouho držela prapor pravicové politiky, byť už ne tak razantně. Ovšem s příchodem Petra Fialy do čela začal překotný úprk na druhou stranu spektra. Podobně jako Top 09, která však už v době vzniku, u něhož stál politický cestovatel Schwarzenberg se zelenou historií a bývalý politik KDU-ČSL Kalousek, a moc pravicově nevystupovala, i ODS opustila tradice, které jí byly dány do vínku. A pád pokračuje. Fiala je nejslabším předsedou strany v době její existence, což poté, co byl odejit Petr Nečas pro své podpantofláctví, je na pováženou.

Novinkou posledních dní jsou velmi alarmující prohlášení představitelů ODS. Postupné zelenání modrého ptáka je zjevné. Nejdříve se Petr Fiala nechal slyšet, že bojovat proti Green Dealu je hloupost a musíme využít možností, které nám tato ideologie nabízí. Což je v porovnání s myšlenkami zakladatele Klause otočka o 180°. Aby byla potvrzeno další ohýbání hřbetu před ekofašisty z EU, přidal se politický bumerang z ODS Saša Vondra, který jakožto europoslanec začal být aktivní na půdě Evropského parlamentu právě v oblasti zelené problematiky. Jde o ukázku ultralevicově zaměřeného řiťolezectví ODS. Oni totiž všichni ti, kteří prosazují nesmyslnou uhlíkovou neutralitu, zákazy spalovacích motorů, vypínání elektráren na fosilní paliva bez existujících náhrad, patří k neomarxisticky uvažujícím příznivcům návratu do středověku. ODS kdysi podporovala střední třídu a podnikatele. Koho má však oslovovat nyní, to není jasné.

Připomeňme si, že hlavním příznivcem přeměny světa jsou němečtí Zelení. ODS má s nimi tolik společného, podobně tak i Piráti. K tomu jsou bývalí modří ptáci schopni spolukandidovat s víceméně nevolitelnou a neoblíbenou Topkou, přičemž se zdá, že tváří koalice Spolu je Markéta Pekarová-Adamová, která i přes preference samotné Top09 držící se pod pětiprocentní hranicí volitelnosti má snad předplacené místo ve všech liberálních médiích a vyjadřuje se úplně ke všemu. Sice vcelku úsměvně, nicméně je vidět. Taková Zuzana Majerová-Zahrdníková z Trikolóry se na obrazovku jen tak nedostane a z SPD jen občas Okamura. A abychom nezapomněli. ODS se přidala k vládním stranám a podpořila je ve snaze projednat Zákon o ochraně veřejného zdraví už tuto středu, a je dost možné, že se ho v režimu legislativní nouze budou snažit i schválit. Nelze předpokládat, že by partneři z koalice Spolu nehlasovali stejně jako ODS. Což by byla katastrofa pro další týdny, měsíce a roky. Tentokrát nejde o salámovou metodu ukrajování našich svobod a práv, toto je celá šiška najednou.

Je naprosto evidentní, že pravicově smýšlející voliči nemají moc na výběr. Výše uvedené koalice jsou prostě už úplně jinde, než kam můžeme dohlédnout. Střed se zaplnil, levice posílila, ta extrémní má pocit, že bude mít svého předsedu vlády. ANO je prostě především podporou zájmů svého předsedy, kdo se mu znelíbí, okamžitě končí. A především, Babiš říká něco jiného, než dělá. Jedním z nejškodlivějších lidí naší zemi je v Bruselu Jourová z ANO. A ani další naši zástupci z této strany na tom nejsou lépe. Piráti se momentálně tváří lidumilně, ale víme, na čem u nich jsme, Spolu se zelenou ODS jsou také jasní ve svém ohýbání hřbetu, ovšem nejprolhanější je stále Babiš. A s tímto výhledem bude těžké hledat změnu k lepšímu.

Zdroj