Svět podle lepšolidí

Prestižní advokát pro somálského vraha. Na náklady daňových poplatníků…

Před zhruba týdnem rozčeřil hladinu veřejného mínění v Německu teroristický útok ve Würzburgu. I na místní, otrlé poměry, to bylo „obohacení”, které společností pořádně otřáslo. Čtyřiadvacetiletý somálský džihádista tam zabil tři ženy a zranil řadu dalších nevinných okolojdoucích.

Abdirahman Jibril A., jak se prý somálský sirotek jmenuje, přišel do Německa 6. května 2015. Vzápětí získal tak zvanou doplňkovou ochranu. Sice už tehdy, od počátku, existovalo jakési podezření, že se tento „dětský uprchlík” nějak zapletl se somálskou teroristickou milicí Al Shabaab, ale to se nepodařilo prokázat. Takže zůstal. Humanita zvítězila.

Měl různé trable se zákonem, všeliká vyhrožování a podobné kousky, ale milosrdné Německo to chtělo řešit psychiatrickým vyšetřením. Na které ho pozvalo. Jestli chudák není třeba nemocný. Ale k tomu už nedošlo. Minulý týden vešel ve Würzburgu do obchodu, dal si ukázat kuchyňské nože… a pak jedním z nich bodl prodavačku a vyběhl ven, Výsledkem jeho řádění jsou, podle místní policie, tři mrtvé, ubodané ženy (24, 49, 82 let), další tři těžce zraněné ženy (39, 52, 73 let), pobodaná dívka (11 let), dcera jedné z obětí, zraněný teenager (16 let) a starší muž (57 let) a pak ještě jedna žena (26 let).

Během svého hrůzného činu volal „Alláh akbar”, v jeho bytě našli policisté všeliké islamistické materiály, ale státní zástupce stále váhal, jestli jde opravdu o terorismus. Média pak měla zcela jasno. Jde o nemocného chudáka, jehož čin s ničím nesouvisí. Jejich „pátrání po motivu” rozčísl sám obviněný. Při jednom z výslechů prohlásil, že: „čin byl jeho džihádem, tedy jeho osobním příspěvkem do svaté války proti nevěřícím.” Takže terorista…

Ale nebojte se. Nic strašného se mu nestane. Na to už německý stát dohlédne. A německá justice, jak se sluší, jde příkladem. Na náklady daňových poplatníků mu ihned přidělila elitního obhájce. Je jím Dr. Hans-Jochen Schrepfer, který je pokládán za jednoho z nejlepších právníků v zemi. Od roku 2009 je lektorem odborného vzdělávání v oblasti trestního práva v rámci bavorského ministerstva spravedlnosti a advokátní komory v Bambergu.

Ale činí se i média a tzv. „občanská společnost”. Začínají se objevovat se články o tom, že (chudák siroteček Abdirahman Jibril) byl svědkem útoku neonacistů v Chemnitzu v roce 2018. Die Welt uvádí, že má video, na kterém nějací Somálci vyprávějí, že on a jeho afghánský přítel Saifullah Z. pokojně kráčeli po ulici v okrese Markersdorf v Chemnitzu, když je napadli nacisti. „Běžel rychle, takže na rozdíl od jeho přítele, který byl zbit a utrpěl modřiny a řezné rány na tváři, se mu nic nestalo”

Lze očekávat, že obhajoba vedená elitním právníkem, využije podobných „story z třetí ruky”, a předloží je soudu jako „traumatizující zážitek”. Který toho chudáka z Würzburgu dovedl až k vraždě. A němečtí politici už začali umetat pánům soudcům cestičku k vlídnému a vstřícnému přístupu k „panu obviněnému” Ministr vnitra, Horst Seehofer, se už nechal slyšet a vahou své autority udal ten správný tón: “Jak je možné, že mladý muž, který má legální pobyt v Německu, žije po šesti letech v zemi v útulku pro bezdomovce? Federální a státní vlády musí zvážit, že je třeba zintenzivnit integrační úsilí. “

To už opravdu není naivita, hloupost, nebo nepochopení situace… Tady vidíme, v přímém přenosu, očividnou, záměrnou a programovou sabotáž. Zradu vlastních lidí, občanů, vlastní země a kultury. Což jsou, jak se bohužel zdá, ty pravé „evropské hodnoty”, které hodlá panstvo z Berlína a Brusele dotlačit i k nám.

Lubomír Vylíčil