DomácíTop

Příčína – Následek – Účel

Vidlákův koronavirně politický úvodník: 

Dneska se bude ve sněmovně rozhodovat o prodlouení nouzového stavu, přičemž já toto hlasování považuju za důležitý ukazatel dalšího politickéh vývoje. Nebudu to víc rozebírat, mé články na toto téma jste již četli. Chtěl bych ale upozornit na jednu zajímavost: 

Víte co by bylo nejhorší pro Babiše? Kdyby se nouzový stav neschválil, všechno se spontánně otevřelo a čísla nakažených by zůstala stejná nebo začala klesat. To by byl jeho politický konec. Vláda dělala opatření a situaci tím  spíše zhoršovala a ničila ekonomiku… dost důvodů na Babišovu derniéru. 

Víte , co by bylo nejhorší pro opozici (jmenovitě Bartoše)? Kdyby se nouzový stav neschválil, všechno se spontánně otevřelo a čísla nakažených by dramaticky narostla a v souladu s dosavadními korelacemi by narostla i čísla hospitalizovaných a mrtvých. To by byl konec bukanýrů i všech ostatních. Už vidím ta defilé ředitelů nemocnic, srdceryvné příběhy o tom, jak se mladý kluk vyboural a umřel na tepenné krvácení, protože na něj nikdo v covidem přeplněné nemocnici neměl čas… 

Pokud se nouzový stav prodlouží, oběma stranám celkem o houby jde. Ani jedna strana příliš neriskuje, respektive riskuje jen běžné ztráty přízně, které jsou dány mnoha jevy a dají se zvrátit vhodnou kampaní (nebo si alespoň myslí, že se dají zvrátit).  Trochu výhodnější je to pro Bartoše, který dál může stát vedle, nic nedělat a nic nezkazit. Pokud bych to bral jako obchodník a kalkuloval rizika, je lepší nouzový stav prodloužit. Ale… situace je podle mě zralá na nějakou šílenost. 

Pokud se dnes nouzový stav neschválí, vsadily obě strany na jednu kartu. Koronavius vzápětí vyloží na stůl svůj full house a bude jasno. Kdybych já byl na místech obou pánů, pak říkám, že za Babiše bych do toho rizika šel a za Bartoše bych do toho rizika nešel. 


A teď už Jan z Helvajzu a jeho text:  Úvaha kydaře nad koronavirem.

Varování: celý tento článek je fikce. Jeho čtení může způsobovat zhoršení zdravotního stavu!

Většina lidí si z této trojice příčina – následek – účel uvědomuje nebo je ochotno přiznat existenci pouze dvojici příčina – následek.

Připustíme-li existenci inteligentní Síly, která tento svět (vesmír)řídí, je  jedno jestli jí říkáme Bůh, Příroda, Fyzikální zákony, Vesmírný Velký Třesk, nebo jen Slovo bude se nám tato trojice chápat lépe. Nejen v životě, stejně tak je to i v politice jak dokládá např. citát:

V politice se nic neděje náhodou. Pokud se to stane, můžete se vsadit, že to bylo naplánováno tímto způsobem. — Franklin Delano Roosevelt.

Troufnu si zavěštit, že ve zdravotnictví to bude podobné. S koronavirem řešíme následek, ale nepátráme po příčině a nehledáme účel.

PŘÍČINA

Jak vznikl koronavirus?

Vezmu to trochu zeširoka a začnu u viru HIV z něhož vzniká AIDS. Virus HIV vznikl v rámci amerického programu zaměřeného na tvorbu speciálních virů. Dr. Robert Gallo který virus v r 1983,,objevil“, si jej nechal o rok později patentovat. Patentovat se nechají pouze věci, nebo vynálezy vytvořené člověkem. To, co vytvořila příroda se patentovat nenechá.

 • viz: https://rizenadetoxikace.cz/objevitel-viru-hiv-priznava/

Následně se HIV přidával do očkovacích látek v Africe.

Firma Baxter si podala patent na vakcínu proti prasečí chřipce více než půl roku před jejím vypuknutím. Obdivuhodná předvídavost! Zajímavá je i chronologie událostí: 28. srpna 2008 si firma Baxter registruje u amerického patentového úřadu pod číslem US2009/0060950 A1 patent na několik vakcín, mezi nimi i na vakcínu proti prasečí chřipce 27. února 2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter 18. března 2009 jsou hlášena první onemocnění prasečí chřipkou

Kdy a kde vznikl koronavirus?

Koronaviry se zkoumaly v laboratořích v USA do rozhodnutí Obamy, který pro nebezpečnost takovýto výzkum v USA zakázal. Výzkum se proto přesunul do laboratoří mimo USA, mj i do Wuchanu. Laboratoře ve Wuchanu dostávali z USA granty na vývoj. Pracovali v nich i američtí lékaři. V září 2019 byly publikovány články z USA o záhadné plicní nemoci, údajně z E-cigaret. Nemocní  vykazovali příznaky virového onemocnění plic. Čína tvrdí, že v říjnu kdy byly ve Wuchanu mezinárodní armádní hry, virus zanesli američtí vojáci. V listopadu se objevili první oficiální nemocní. Američané tvrdí, že virus pochází z trhu ve Wuchanu, popřípadě že unikl z laboratoří z Wuchanu.

Kde je pravda se možná dozvíme za pár desítek let.

Hezky o tom píše Kotrba: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Komu-virus-utekl-z-kuchyne-USA-i-Cina-Binec-a-pokusy-o-kterych-nepisou-doklada-Stepan-Kotrba-Posadte-se-621550

Na základě výše uvedeného se domnívám, že koranavirus je člověkem upravený virus, záměrně vypuštěný.

NÁSLEDEK

Následkem je virus, chřipkového typu, který má rychlejší reprodukční schopnosti.

Jaký je rozdíl mezi tímto virem a chřipkovými viry, které nás napadaly dříve? Je to pro nás podstatně horší než dřívější viry, je zákeřnější, má horší následky. Nebudu se pouštět do zdravotních následků, které nezlehčuji, protože jsme je zde už prokydali mnohokrát. U kovidu už dobré řešení pro všechny skupiny neexistuje.

Vezmu to z jiné stránky.

Jak se dříve poznal (a evidoval) člověk nemocný? Tak, že přišel s nějakými problémy – příznaky za lékařem. Ten jej diagnostikoval a léčil.

Dnes preventivně vememe člověka na odběr. Vzorky u PCR testů 39x replikujeme, neboli násobíme, množíme.(podle WHO prý teď už bude stačit replikovat ,,jen“ 30x). Pokud bychom nereplikovali, virus nenajdeme. Z výsledků replikace usuzujeme, zda je člověk nemocný. Pokud bychom každého člověka vyšetřili na přítomnost rakoviných buněk v těle, zjistili bychom, že každý máme rakovinu. Od narození máme v těle cca 500druhů rakoviných buněk. Neaktivních.

 • https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/14573/rakovinu-mame-od-narozeni-v-sobe.html

Je to možná trochu nefér přirovnání, protože rakovina není naštěstí infekční nemoc. Testované lidi zavřeme (doma) do karantény a nemocné léčíme. Ty, co z různých důvodů nedokážeme vyléčit, bohužel umírají.

Jak to dělají jinde?

Co máme možnost situaci v médiích sledovat, jinde je to podobné. Jediná země, kde to není podobné (o které vím) je Bělorusko. Co je tam jinak? Skoro všechno. V Bělorusku nezavřeli školy, školky podniky, pořádají se tam sportovní utkání, demonstrace, nejsou uzavřená divadla a pod.

Co je v Bělorusku stejné?

 • Lidé nosí (ne všichni) roušky.

Jak je možné, že už všichni na koronavirus nezemřeli?

Zpočátku nákazy by se dalo říci, že Bělorusko je světu uzavřené a byla by to do jisté míry pravda. Nemají tak čilý cestovní ruch jako máme, pardon, měli jsme, my. Nicméně nákaza se do Běloruska stejně dostala.

Srovnejme tedy stav v Bělorusku a u nás.

 • Bělorusko má 9,5mil obyvatel, tedy skoro jako my.
 • Podíváme-li se na stránky: https://www.kurzy.cz/koronavirus/belorusko/
 • vidíme grafy nakažených a mrtvých.
 • Jsou to týdenní grafy.
 • Nejvyšší počet nakažených měli v prvním týdnu 2021 a to 13.367
 • Nejvyšší počet úmrtí měli také v prvním týdnu 2021 a to 80
 • Celkem nakažených mají od začátku 248 tis. a celkem mrtvých 1.730

Tedy při podobném počtu obyvatel a takřka nulových opatřeních mají cca10x méně mrtvých.

JAK JE TO MOŽNÉ? PROČ?

Možná vysvětlení:

 • Koronavirus se bojí Lukašenka.
 • Vodka, sauna, traktor – nejlepší prevence.
 • Všichni obyvatelé mají zdravou imunitu a jsou mladí, šťastní a krásní (Targus promine)
 • Bělorusko podvádí 10x  více ž jiní.

Jiná vysvětlení:

 • Po rozpadu SSSR zůstalo v Bělorusku jako v jediném z nástupnických států skoro všechno stejné.
 • Státu patří 70% podniků a vše drží železnou rukou Lukašenko.
 • Předpokládám tedy, že se nezměnily ani poměry ve zdravotnictví.
 • Nekonal se ani masivní odliv zdravotnického personálu směrem na západ. (před pár lety příbuzná našeho kamaráda, zubařka, chodila do práce někdy jen 3 dny v týdnu. Nebyli pacienti)

Jak to bylo za posledních 30 let u nás?

Jen namátkově:

rok 2003 – Od července zřejmě do konce roku projdou nemocnice velkým řezem. Počítá se, že ubyde asi 2,5 tisíc lůžek a dalších 20 tisíc akutních lůžek se změní na lůžka následné péče.  V současné době je v ČR asi 67 tisíc akutních lůžek a ta by se měla výrazným způsobem změnit. Zdroj:  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nemocnice-ceka-snizovani-luzek-259812

rok 2011-  Celkově by podle analýzy Všeobecné zdravotní pojišťovny mělo zmizet 5 500 akutních lůžek. Zatímco některá se změní na lůžka následné péče, kterých je nedostatek, další zmizí zcela. Nejdále je proces v Jihomoravském kraji. Tam už redukce začíná.

 • zdroj:  https://www.tribune.cz/clanek/23289-ruseni-luzek-v-nemocnicich-zacina-uz-dnes

Podobně jak ubývala lůžka, ubýval i zdravotnický personál. V současné době máme tedy nedostatek odpovídajících lůžek i personálu. Záložní nemocnice zakonzervované pro případ války a pandemií už také nemáme, jsou zrušené. Nemáme vlastní podniky, které by byly schopny vyrábět vakcíny, třeba i v licenci. (jedna v ČR je, ale nepatří nám) Protože nemáme dostatek lůžek a personálu, provádíme politiku odsunuté zdravotní péče.

Co to znamená?

Neprovádíme potřebná vyšetření, odsouváme na později plánované operace. Mám obavu, aby to s odsunutou zdravotní péčí nebylo jako s přerušeným těhotenstvím. Přerušené… ono bude někdy pokračovat? To samé těhotenství? Není to spíš ukončené těhotenství? Ukončené… Fuj, to vypadá mediálně ošklivě. Budeme tedy doufat, že odložená péče bude pokračovat, dříve než bude pacient ukončen. Jeden z následků je ten, že se z mediálního prostoru někam vytratili připrchlíci. Zřejmě z epidemiologického pohledu nepředstavují žádná rizika.

Hned jsem klidnější.

ÚČEL

 • Na koronavirus se svede hospodářská krize. Je zde od r 2008, jen nebyla vidět pro masivní tisk nekrytých peněz.
 • Snížení populace, tak aby vystačily přírodní zdroje. (pro miliardu lidí)
 • Je poměrně známé, že Bill Gates v r 2010 řekl: Vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety.
  • https://www.forum24.cz/jak-utajili-gatesuv-projev-o-planovane-genocide-dali-na-nej-drahe-vstupenky-jasne-ne/
 • Přerozdělení  majetku (tzv. restart), tedy bohatí budou bohatší a chudí chudší.
 • Díky opatřením proti koronaviru nás čeká vlna bankrotů a kdo bude mít peníze, třeba banky, výhodně nakoupí.
 • Je to podobné jako při privatizaci. Kdo měl peníze a informace vydělal.
 • Nouzový stav, kdy se nakupuje bez výběrových řízení umožňuje snadnější korupci.
 • Parlamentem se někdy i bez povšimnutí protlačí zákony omezující naše práva a svobody.
 • Pandemie umožní národním a nadnárodním vůdcům, aby upevnili a rozšířili svoji moc a zavedli přísná pravidla a omezení, která zůstanou i po zmizení pandemie.
 • Nebudou peníze. Proto se budou dělat reformy. Můžeme si třeba zase připlácet ve zdravotnictví, jenom víc než minule.
 • Reforma sociálních dávek a důchodů, zamozřejmě směrem dolů.

Co můžeme dělat?

 • Plakat…

Zde měl článek končit, ale vyznění by bylo příliš depresivní. Budu tedy ještě pokračovat:

 • Můžeme zavřít politiky kteří nesou zodpovědnost za stav zdravotnictví.
 • Který ministr a za kterou stranu. Pamatovat, nevolit.
 • Můžeme schválit zákon, že po vystudování bude absolvent VŠ 15 let pracovat v ČR ve vystudovaném oboru, nebo vrátí peníze které stát na jeho vzdělání vynaložil.
 • To samé u SŠ, 10 let.
 • Můžeme posílat svým poslancům ty návrhy které tady prokydáváme i jiné.

A vy, státní úředníci, kteří sem také chodíte číst, vás se to tentokrát týká také. Tak se podle toho zachovejte. (podle, není míněno od slova podlý)