A čí demokracie vlastně? Jako první jsme psali o korporátním fašismu v situaci, kdy Babiš předešel Trumpa, udělal si partaj a ve vytunelované české demokracii vyhrál volby (Volby 2018: Miliardář Babiš nahradil levici a upevnil korporátní fašismus). Tehdy Babišův korporátní fašismus vadil jen nám na e-republice. Dnes tento typ fašismu asi nevadí nikomu, protože tento pojem se neujal ani v nezávislém tisku. Ale všem, to jest koupené levici a prodejné pravici, najednou vadí Babiš. Vede stát jako svou firmu, což bylo jeho volební heslo. Dělá, co umí, a najednou chce být každý český zloděj a demagog akcionářem této podivuhodné firmy. A nejlépe na český způsob, čili legálním vytunelováním tohoto korporátně-fašistického podniku.

Je to tragikomedie na druhou, a nyní se k ní přidal Rychetský a jeho klika na Ústavním soudě. Komentátoři zleva i zprava se shodují se čtyřmi disentujícími soudci ÚS v tom, že nové rozhodnutí ohledně voleb ruší dvacetiletou praxi potvrzenou předchozími rozsudky ÚS. Destruktivní a zcela zjevně účelové načasování rozsudku má uvrhnout zemi do chaosu. Rozhodnutí bylo přijato netransparentně a v rozporu se zvyklostmi samotného ÚS, na což upozornili samotní disentující soudci. Rychetský dělal jako soudce (a předtím člen KSČ) politiku vždy, stačí se podívat na známou kauzu ohledně prohrané arbitráže z TV Nova, kdy byl vicepremiérem. Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a proti povykujícímu Deníku Referendum. A to z toho jednoduchého důvodu, že tento miliardář, účelový lhář a korporátní zloděj byl zvolen zcela legitimně a plným právem za premiéra této banánové republiky, která slouží jako produkční kolonie Západu. Víc z této země už doopravdy nezbylo, sorry jako. Klika nezodpovědných megalomanů a politických avanturistů zleva i zprava chce změnit dosavadní politický systém, protože se jim nehodí krámu. Účelovou změnou volebního systému a hloupým obžalováváním Babiše z mediálně fedrovaných nesmyslů má vzniknout dojem, že je třeba zrušit poslední zbytek demokracie, abychom „my“ (kdo to je?) dosáhli na prezidentský a premiérský úřad.

Nyní je jasné, kdo tlačí káru korporátního fašismu u nás. Postupně zde vzniká nová forma Deep state, kde hoši, co spolu mluví, budou určovat pravidla hry. Jedni si namastí kapsu ekonomicky, druzí mocensky a politicky, třetí přijdou do seslí ve státním aparátu. Ve státním krmelci je pořád sena dost a fronta na posty roste. Každý český miliardářský mafián už teď ví, jak se dá vést stát jako „jeho“ firma. Každý politický aktivista vykřikuje, že Babiš je zlo (ergo „fašista“) a je třeba jej politicky zlikvidovat za každou cenu. A jsme v modelu USA, kde se to doopravdy naplnilo, i se zničením demokracie a rizikem občanské války.

Zdroj