Válečné přípravy v souvislostech

Přípravy na válku jsou v plném proudu

Svět se nezadržitelně přibližuje k válce: Přípravy na Drang nach Osten 2 v plném proudu. Gruzie a Moldávie do NATO? Dement v Bílém domě: Putin je zabiják. Probíhají přesuny techniky na ruské hranice. Covid jako zástěrka?

Václav Danda varuje, že masívní přesuny armád NATO k ruským hranicím se během cvičení mohou snadno zvrtnout ve fatální konflikt, jímž chce Západ řešit své neřešitelné problémy.

Západ mlátí dokola již prázdnou slámu covidových lockdownů umožňujících totalitní likvidaci občanských práv a svobod, aby mezitím kryt rachotem propagandy připravoval válku, kterou vidí jako jedinou možnost „řešení“ svých nesplatitelných dluhů a celkové hluboké civilizační krize, do níž sám sebe přivedl.

Bylo jasné, že po uchvácení všech mocenských pák ve Washingtonu (po zfalšovaných prezidentských volbách) přejdou globalisté a jejich loutka Joe Biden do ofenzívy proti Rusku. Od prvních dní po nástupu této otevřené bolševické diktatury se rozjely přípravy na válku proti „kapitalistické“ Moskvě naplno. Provokace a válečnická propaganda se stupňují den za dnem. Na konci února letošního roku tlumočil Sergej Lavrov vzkaz Vladimíra Putina Západu – možná poslední nabídku k jednání:

„Stojíme o konstruktivní diskusi u jednacího stolu. Jedním z hlavních rizik dnešní doby je riziko vzniku rozsáhlé konfrontace v digitální sféře. Zvláštní odpovědnost leží na klíčových hráčích v mezinárodní informační bezpečnosti. Vyzývám Západ ke společnému postupu v této oblasti. Je třeba zřídit efektivní komunikační síť kanálů mezi velmocemi pro snížení jaderného rizika a pro rychlé reakce na případné incidenty se speciálním zaměřením na moře a vzdušný prostor.“

https://www.youtube.com/watch?v=npNBmCU_0m8

Bidenova administrativa nejenže na tuto nabídku nereagovala, ale ještě zostřila tlak na ruské pozice ve světě. Včetně třeba aktivace muslimských teroristických skupin v Sýrii, které pod dohledem amerických speciálních jednotek obnovily své útoky ve východní Ghutě.

Četníci a kati, vzpamatujte se! 

Reakce Moskvy na sebe nenechala dlouho čekat. Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Nebenzja před čtrnácti dny vystoupil s ostrým projevem v Radě bezpečnosti, kde obvinil Spojené státy z přípravy na válku. O tomto projevu pochopitelně západní média nepřinesla téměř žádné zprávy. Přitom tak varovná slova v OSN v posledních dekádách ještě nezazněla:

Odpověď? Od začátku března se rozjela ostrá příprava na válku na plné obrátky. Aniž to veřejnost členských států NATO tuší, rozjely se vojenské kolony směřující na východ. Tisíce tanků a další těžké vojenské techniky jednotek NATO míří v kolonách po železnici na Ukrajinu, do Rumunska, do Bulharska a dalších zemí a začínají obkličovat Rusko ze všech stran.

Hitlerův Drang nach osten č. 2?

Na reprízu Hitlerova neúspěšného „východního tažení“ je ovšem třeba „goebbelsovsky“ připravit i veřejné mínění na Západě. Není proto pochyb, že se brzy dočkáme celé série operací pod falešnými vlajkami. Budou mít za úkol (podobně jako záminka ke 2. světové válce při provokaci v Gliwicích) připravit propagandistickou ofenzívu, která by pro operaci Barbarossa 2 získala stále nespokojenější veřejné mínění na Západě.

Je třeba zpřetrhat veškeré vazby k Moskvě, aby nikoho ani nenapadlo snažit se o zprostředkovatelskou roli mírotvůrců, která by washingtonským agresorům nechala před západní veřejností v ruce černého Petra. Do této kategorie patří nejen zkrachovalé operace typu Navalnyj, ale i nejtvrdší „páky“. Nyní třeba vskutku dementní prohlášení amerického lžiprezidenta Joe Bidena, který v rozhovoru pro americkou televizi ABC označil Vladimíra Putina za zabijáka. „Za vměšování do loňských listopadových voleb Putin zaplatí,“ prohlásil výhružně dement z Bílého domu (pokud je to vůbec pořád ještě on).

Toto prohlášení, které jde daleko za vše, co jsme zažili v dobách studené války, lze považovat za určitý mezník, od kterého se bude situace zřejmě rychle zhoršovat. To, že přípravy na válku jedou od Nového roku na plné obrátky ukazuje i stále se zhoršující bezpečnostní situace na Donbasu, kam směřuje většina těžkých zbraní nyní ve velkém transportovaných ze Západu na Východ.

„Rusko je hluboce znepokojeno, že Západ dramaticky zvyšuje mezinárodní napětí. Tento postup povede ke konfrontaci s nepředvídatelnými důsledky. Militantní politika vydírání, pomlouvání, sankcí a vyhrožování dávno překročila i hranice studené války. Takovou hrubost vůči mé zemi si žádní vaši předchůdci nedovolili. Musí skončit vaše akce pod falešnými vlajkami. Vyzývám západní země, aby se znovu zamyslely a upustily od nezodpovědných kroků. To, k čemu vedou vaše vojenská dobrodružství, jsme dobře viděli v Jugoslávii, Iráku i Libyi. Nikdo Vám nedovolil brát na sebe roli mezinárodních četníků, vyšetřovatelů a katů současně.“

https://www.youtube.com/watch?v=B6yhc6uNWAo

„Varšavská smlouva“ v opačném gardu

Dokazuje to i příprava na obrovské vojenské cvičení NATO, které by mělo začít v dubnu letošního roku na ruských hranicích. Půjde o největší cvičení, jaké Evropa od konce studené války zažila. Účastnit se ho bude 26 států a na 30 různých zbraňových systémů včetně těžkých zbraní (tanky, rakety, dělostřelectvo), loďstvo, i letectvo.

Operace bude simulovat nejen útok na Rusko ze všech evropských směrů, ale také úder na Bělorusko a Kaliningradskou oblast. Zvláštní důraz bude kladen na obsazení Donbasu a také na obsazení Krymu. Tuto část bude mít na starosti americkými poradci ovládaná ukrajinská armáda, která rozpoutala zahřívací boje na demarkační linii už před dvěma měsíci. Zvláštní pozornost je věnována Krymu, který se opět stal ruskou pevností.

Kromě maximálního soustředění ukrajinské armády na pozemní hranici poloostrova budou do cvičení nasazeny velké bojové letecké a námořní svazy operující z Oděsy a z rumunských a bulharských přístavů. Z Rumunského území budou do akce proti Krymu zapojeny také americké raketové systémy. Všechno nasvědčuje tomu, že jsme svědky podobné situace, kterou svět zažil v době karibské krize před šedesáti roky. A je tragikomické, že v ní mají hrát roli „první linie“ (obětované při ruském obranném protiútoku) především státy bývalé Varšavské smlouvy.

I my jsme v tom až po uši

Součástí plánu je zatáhnout do akce i nečlenské země NATO. Kromě Ukrajiny je to především Gruzie s Moldavskem, které by měly sehrát roli provokačních ohnisek, jež by donutily Rusko vydat se na cestu, odkud už není návratu. Už delší dobu se Západ snaží využít právě bývalé sovětské republiky jako nástupiště k fatálnímu světovému jadernému konfliktu – protože ničím jiným nemůže útok na Rusko skončit.

Součástí příprav na východní tažení je tedy i nová strategie Bidenovy administrativy, která počítá se zapojením černomořských států do protiruských dobrodružství. Kromě Ukrajiny v nich figuruje také Gruzie a Moldávie – coby nástupiště pro jižní ofenzivu. Není žádným tajemstvím, že američtí stratégové pracují na vytvoření vojenského bloku mezi Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem.

Snaha vtáhnout tyto země do NATO je o to šílenější, že jde o politicky nestabilní státy, o nichž v poledne nevíme, kdo je bude „reprezentovat“ večer. Dát jim do rukou nejmodernější vojenskou techniku je vpravdě sebevražedné. A něco to také stojí. Odtud pramení i americký tlak na „členské země (ve skutečnosti jen „křoví“ pro generály Pentagonu) NATO“, aby zvyšovaly „odvody“ ze svých státních rozpočtů pro americké zbrojovky.

Začal to Obama, který zorganizoval státní převrat na Ukrajině, a chtěl ho využít jako záminku k „pochodu na Rusko“, který měla uskutečnit „krvavá Hillary“. Když prohrála volby, Donald Trump tento trend (alespoň slovně) sice nezměnil, ale šlo mu spíše o peníze pro zbrojaře z ekonomických důvodů (America first). Biden nyní na Obamu navazuje v jasném válečném záměru. Proč asi musí česká armáda nakupovat houfnice, zbraně určené k vedení útočné války? Kvůli Afghánistánu určitě ne.

A stejné je to se spěchem při nákupu obrněných vozidel a s hysterií kolem deseti miliard (teď už jen pěti), které Babišova vláda musela vzít armádě, aby jí státní rozpočet podpořila KSČM. Proč asi rusofobní strany v poslanecké sněmovně (především ODS, TOP a KDU – ti „Spolu“) tak ječí, že nesmyslné nákupy zbraní uprostřed hroutícího se státní rozpočtu musí být okamžitě dokončeny? Hrozí snad nějaký konflikt? Oficiálně přece ne. Bidenovi poskoci však vědí, že příprava války proti Rusku vrcholí, a české „křoví“ to musí alespoň symbolicky podpořit.

Čtěte ZDE: Temná moc stupňuje strašení: Kdo chce začít další světovou válku? Kdy a kde? A proč? Oznámeno vzápětí po volebním puči v USA. Korona nestačí? Nebo už je její součástí? Uchvatitel stojí v pozadí. Bojujme tedy!

Covidové „maskáče“

Součástí přípravy celé akce je i únorová nabídka Ukrajiny, která vyzvala NATO k využití vzdušného prostoru na Krymem. Pozvání NATO do vzdušného prostoru FIR Simferopol zahrnuje kromě Krymu také Chersonskou oblast a střední část Černého moře.

Rozbušek, které mohou zapálit velký požár, o němž globalističtí šílenci (povzbuzeni státním převratem v USA) bez ohledu na následky skutečně uvažují, je hned několik. Hlavním adeptem na rozpoutání konfliktu je samozřejmě útok na Donbas vedený Ukrajinci s podporou západních armád. S tím souvisí i paralelní útok na Krym a otevření celé jižní fronty přes Podněstří a Abcházii.

Že to celé zní nepravděpodobně? Jak jsme viděli při jejich operaci Covid 19, kdy dokázali zastavit celý Západ včetně ekonomiky a sociálních kontaktů, jsou schopni uskutečnit i věci, které se donedávna zdály nemyslitelné. Při ostré fázi války, ve kterou by se snadno mohlo obří cvičení NATO na ruských hranicích změnit, je třeba, aby bylo v ulicích a na silnicích co nejméně lidí, aby se těžká technika mohla snadno přesunovat a protestující občané nemohli demonstrovat v ulicích.

Jak to lépe zařídit než zákazem pohybu a uzavřením zemí do plošného lockdownu? Jak lépe ohlušit veřejnost, než neustálým bušením do bubnů „pandémie“?

Bubny válečné mašinérie se skrývají pod nimi. A my jsme v tom bohužel až po uši.

Zdroj