Ideozločiny

Putin je nová Charta77 – plivat můžeš, poslouchat nesmíš

Eva Hrindová: Tak ten světový zloduch přednesl zásadní projev. Člověk by řekl, že by bylo dobré si ho poslechnout. Vždyť válečná vřava, které je „zloduch“ iniciátorem, se dotýká i nás. Já nevím jak vy, ale já bych chtěla slyšet, co „zloduch“ říká. Ale ne, my to slyšet nesmíme. My smíme nenávidět, ale přemýšlet vlastní hlavou? To ne, to se nesmí…

Nepřipomíná vám to minulé časy? Když se všude plivalo na Chartu77, ale nikde se nedal najít její text? Dokonce její šíření byl trestný čin?

Začíná mě docela štvát, že to lidi nevidí, nedochází jim, co za špinavou hru se tady s nimi hraje. Nesmí mít informace, nesmí je sami hodnotit. Musí povinně sdílet jediný názor, který je jim předžvýkán a předkládán jako jediný možný. Co se do obrazu nehodí, je cenzurováno, zamlčováno či ignorováno. Dlouhodobě nemáme informace o dění v Rusku, vůbec netušíme, co se tam děje, jak tam fungují média, jak tam lidé žijí. Jsme udržováni v jedné velké lži. S jediným cílem – poštvat svět proti Rusku. Tak to vidím já a nepotřebuji k tomu žádné konspirace nebo tajné informace. Každý, kdo se veřejně zeptá nebo zpochybní předkládaný prefabrikovaný obraz, je ruský troll, vlastizrádce a já nevím co ještě všechno.

Stejně jako mi v minulém režimu bylo podezřelé, že nesmím číst Chartu77, ale musím na ni plivat, stejně se dnes dívám na Rusko. Prostě je to podezřelé a divné a já si na to chci sama udělat názor. Nepotřebuju, aby mi zfanatizovaní „lžinovináři“ říkali, co si mám myslet. A tak si zjišťuju sama, hledám, dávám si do souvislostí. A neprozrazuju své zdroje. Kdo by na ně chtěl poštvat zfanatizované blbečky.

Všichni ti „myšlenkoví láčkovci“, kteří schvalují cenzuru a dobrovolně se fanatizují (což znamená, že si vypínají mozek), můžou řvát jak chtějí. Můžou na mě plivat (což na Twitteru dělají měrou vrchovatou), urážet mě a zpochybňovat vše, co řeknu. Je mi to jedno. Jen ať se ukazují. Vlečou naši zemi do zkázy. A já jim to nezapomenu, neomlouvá je jejich lenost, tupost ani naivita. Každý má možnost odmítnout nátlak a najít si informace sám. Poslouchat ty, kteří mají nadhled, znalosti, vědomosti a celým svým životem odmítali stádní myšlení. Máme takových lidí dost.

A každý si může najít Putinův projev, poslechnout si ho a přemýšlet o tom, co říká. Každý se může rozhodnout nebýt tupou ovcí ve stádě.