Svět podle lepšolidí

Remešské varování

LUBOMÍR VYLÍČIL: Ve Francii to vře. Na fasádě nově zrekonstruované mešity v Remeši se včera objevily „hanlivé a protiislámské nápisy”. Kulturní a pokrokářská fronta šílí, politici se devótně omlouvají všemu muslimstvu světa, světová média rozhořčeně odsuzují…

Přitom ty nápisy byly docela výstižné. Jejich foto najdete třeba zde. Posuďte sami: „Ne islamizaci”, „Ať žije Francie” „Prorok Mohamed byl pedofil”, „Obnovte křížové výpravy”, nebo Karle Marteli, zachraň nás!” Což nemá nic společného s drahým koňakem, ale s dávným franckým vojevůdcem, který roku 732 zastavil útok Saracénů na Evropu u Poitiers.

Že byli pisatelé docela dobře orientováni v politických reáliích současné Francie, o tom svědčí i další z nápisů: „ Zelení = zrádci”. Který, jak se z ohlasů zdá, leží pokrokářskému tisku v žaludku snad nejhlouběji. Velmi hlasitě totiž upomíná na ono pokoutní spojení „pokrokářů” celého světa s islámem, o kterém se mainstream už léta snaží mlčet a všemi silami ho odsunuje z dohledu veřejnosti.

Francouzští politici zareagovali tak, jak je teď v Evropě zvykem. Ministr vnitra Gerald Darmanin na Twitteru označil nápisy jako nepřijatelné. „Veškerá moje solidarita je teď s muslimy naší země. ” A Státní zastupitelství v Rennes hbitě přispěchalo s vyjádřením, že „…bude věnovat zvláštní pozornost vyšetřování zaměřenému na identifikaci a potrestání pachatele těchto skutečností.”

Zdánlivá banalita. Ale ukazuje, jak to vře pod povrchem toho příkladného, multikulturního a nám, buranům za příklad dávaného Západu. Že to tam bublá vším možným, jenom ne všeobecnou, vzájemnou láskou, respektem a obohacováním kultur, o kterém nám tu tolik let kážou různí falešní věrozvěstové.

Berme proto počmáranou, Remešskou mešitu, jako další varování. Abychom si uvědomili, že tam, kde nejsou muslimové, tam, kde nejsou mešity, tam se tyto výtrysky zoufalství místních obyvatel jaksi neobjevují. A dělejme proto všechno, aby to tak zůstalo, alespoň u nás.

Zdroj