Koronavirus

Šéfredaktor německého deníku se omluvil lidem za „hysterii a poškozování společnosti“ ohledně informování o koronaviru

Něco podobného nemá obdoby, šéfredaktor německého deníku Bild se omluvil lidem za „hysterii a poškozování společnosti“ ohledně informování o koronaviru za posledních 18 měsíců.

Noviny Bild, které v současné době vycházejí v nákladu přibližně 1,37 milionu výtisků denně, vydává vydavatelství Axel-Springer.

V souvislosti se špatným postupem vlády v souvislosti s virem a pokračujícími nepokoji, které se v evropských městech stupňují, se německý deník Bild omluvil za poškozování společnosti kvůli svému informování o epidemii koronaviru za posledních 18 měsících.

V pětiminutovém videu, šéfredaktor časopisu Bild Julian Reichelt uvedl:

„Milionům dětí v této zemi, za které jsme všichni jako společnost zodpovědní, bych rád řekl to, co se naše spolková vláda a naše kancléřka dosud neodvážily vyslovit: Žádáme vás o odpuštění. Žádáme vás o odpuštění za rok a půl politiky, která vás obětovala.“

„Obětem násilí, zanedbávání, izolace, citové osamělosti. Za politiku a mediální zpravodajství, které ve vás dodnes jako jed vyvolává pocit, že jste smrtelným nebezpečím pro naši společnost. Nejste, nenechte se o tom přesvědčit. My musíme chránit vás, ne vy nás,“ přiznává šéfredaktor časopisu Bild Julian Reichelt.

Níže naleznete video s jeho omluvou. Mezitím při nedělních prostestech Němců proti koronavirovým opatřením tvrdě zasahovala policie dokonce i vůči dětem.

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/udery-pesti-detem-i-dospelym-nemecka-policie-natocena-pri-protestech-v-berline/

Zdroj

Překlad