Domácí

Senátor Láska – raději zemřít, než přijmout ideologicky nečistou vakcínu …

Tak Vám lidi nevím, už nějakou dobu mám pocit, že v tom lítáme zase. Rozdíl je jenom v záměně světových stran.

Pamatuji dobu, kdy byla deklarována svoboda projevu, ale cudně se mlčelo, jak je to se svobodou po projevu. Dobu, kdy čeština byla obohacena o 4. stupeň přídavných jmen – např.: dobrý-lepší-nejlepší-sovětský nebo špatný-horší nejhorší-imperialistický. Dobu, kdy na nás útočili zlí imperialisté a vysílaly štvavé vysílačky. Dobu, kdy hlasité vyslovení nesprávné myšlenky nebo názoru znamenalo často existenční potíže. Dobu, kdy nebyla povolena kritika „východu“, ale mohli jste libovolně kritizovat a nadávat na západní imperialisty. Ovšem nějak si nemohu vzpomenout, že by se odmítala západní metoda léčby z ideologických důvodů – když byla nedostupná, tak z důvodů ryze ekonomických, zkrátka nebyla k dispozici „tvrdá“ měna.

To ta dnešní doba je konečně zcela jiná – nadávat na „východ“ nejenže můžeme co hrdlo ráčí, ale ba přímo snad musíme. Změny nastaly i jiné … štvavé vysílačky nahradily konspirační a fejk-ňůs weby, nepřátelské imperialisty nahradila Putinova úderka, rozvraceče a zkrachovalce nahradili xenofobové, konspirátoři a pravicoví extrémisté. Odvoz našeho uranu na východ byl nahrazen vývozem zisku na západ, prověrkové komise a domovní důvěrníky nahradili neziskoví hlídači pravdy, korektnosti a čistoty nového liberálního myšlení. Říct ve velkém korporátu hlasitě pravdu o islámu má už obdobný dopad, jako říct pravdu o „příjezdu“ spojeneckých vojsk v r. 1968. Volby s účastí 99,98% a kandidátkou Národní fronty již v USA moderně nahradili korespondenčním hlasováním a volebním softwarem Dominion, to co Kléma stihl u nás za dva roky tam stihli za dva týdny … Zapomněl jsem na něco?

Každá doba má své kladné i záporné hrdiny. V Sovětském impériu měli např. Pavlíka Morozova, který udal vlastní rodiče, v USA aktuálně oslavují Helenku Dukeovou, která udala vlastní matku, strýce a tetu. Ale ať bylo, jak bylo, za bolševika byla snaha tvořit hodnoty, posouvat tu nejpočetnější množinu obyvatelstva vpřed. Dá se říct, že každý následující rok byl lepší než ten předchozí. Dnes se to říct nedá. Statky, které generace mých rodičů vytvořily jsou pryč – zčásti zprivatizovány, zčásti rozkradeny, zčásti zničeny. Už není co rozkrádat, tvořit veřejné statky tento systém moc neumí, takže je na řadě zadlužování, kdy alfa-omegou je privatizace zisků a socializace ztrát. A protože bude zákonitě přibývat občanů, kterým se tato filozofie nelíbí, tak musí dojít na omezování svobod, zejména svobody projevu. Vždyť, jak dlouho budou ochotny ty straky nahoře poslouchat zprávy typu, že na Babišovo jmění se skládají ti nejchudší, že jeho impérium žádný reálný příspěvek do společné kasy neposílá, protože na dotacích vybere násobně více, než do ni odvede … že COVID byl mistrně využit k vyrabování státní kasy, dokončení rozvratu školství a likvidaci střední třídy ..?

V klidu si tak přemýšlím, co by se za bolševika dělo, kdyby takovej T. Cikrt nebo V. Láska veřejně vstoupili, že nechtějí západní vakcínu, kterou nedoprovázejí zprávy o komplikacích, ale trvali by na vakcíně s žádaným, ideologicky čistým východním třídním původem, přestože po aplikaci jsou těžké komplikace vč. úmrtí v počtu větším než malém. Z fleku mě napadají dvě věci – u naprosté většiny národa by asi byli za bezcharakterní a bezpáteřní kariéristy, za takové slizké hujery a taky za blbce největšího kalibru. Slušní občané by se jim raději vyhýbali.

Dovedu pochopit nelásku k Rusku – jednak za naši okupaci v 68. a druhák za ty roky, kdy nás nutili adorovat vše sovětské. Co ale nedovedu pochopit je, že na jednu stranu strašně vadí 137 obětí srpnové okupace, ale současně vůbec nevadí přes 350 tisíc obětí německé okupace, přičemž v plánu byla v podstatě likvidace Čechů jako slovanské podřadné rasy … že Cikrt (a jemu podobní) nemůže vystát národ, kterému by měl děkovat za to, že může v klidu žít a místo toho provozuje anální alpinismus směrem, odkud je slyšet jen pohrdání a výhrůžky. Pro Američany jsou černoši stále „ti černoši“ a může probíhat sociálních začleňovacích programů kolik chce. U nás je to obdobné, pro Anglosasy budeme jako Slované, pořád „ti z Východu“. Každý se o tom přesvědčil při vstupu do EU a konec konců se přesvědčuje průběžně – viz výroky typu „propásli jste příležitost mlčet“. V tomhle by se dalo pokračovat, ale s ideologickým fanatikem a domovnicí se zkrátka nediskutuje …

Domnívám se, že tu aktuální nenávist proti Rusku (a taky Maďarsku a Polsku) generují především lidi typu, kterým v RF říkají „podpindosníci“, přičemž jejich zlost a vzteklost je přímo úměrná hloubce zavrtání se v řiti svého páníčka při současném zjištění, že ani tento výkon jim není nic platný.

Takže pane senátore Lásko, pane Cikrte a konečně i vy ostatní novodobí svazáci, aktuálně jste na správné straně ideologického bojiště, nedůstojné projevy svého ponížení směřujete taky aktuálně ideologicky žádaným směrem, ale z historického pohledu (a doufám, že tak nastane v blízké budoucnosti) máte zajištěno místo hned vedle Pavlíka Morozova a jiných zoufalců.

Licence: k volnému převzetí za účelem zveřejnění