KoronavirusTop

Sputnikstory

Vlk – Kosa zostra: Motto: „Je zjevné, že tato vakcína už není jen vakcínou, je to nástroj hybridní války. Tento politický nástroj nás rozděluje doma, rozděluje nás v zahraničí. Prostřednictvím tohoto nástroje se vykresluje EU jako něco, co selhává,“Slovenský  ministr  zahraničí  Korčok v reakci na dodávku  ruské vakciny  Sputnik na  Slovensko

Dnešním článkem chci uvést na pravou míru  neustálé vymývání  mozků, kterému jsme  ohledně vakcinace  ruským preparátem  SputnikV  neustále  vystavováni.  Předesílám  – že mým cílem  NENÍ  tlačit  Sputnik V  do  českého zdravotnictví. Nejsem ani ruský  agent, ani  černý reprezentant  ruského výrobce.  Jen obyčejný  český  občan, který  žije  uprostřed  světově  ojedinělého covidového běsnění  s největšími ztrátami na  životech v poměru k počtu obyvatel na  planetě.  Jedinec  disponující jednoduchým rozumem, nezatíženým žádnými  politickými, ideologickými nebo  byznysovými kalulacemi!  Mým  přáním je, aby  se tahle zem, vedená  naprostými  diletanty a packaly vrátila   alespoň mezi covidem PRUMĚRNĚ  decimované státy světa. Nic  více. A stalo se tak co nejrychleji, za  co  nejmenších ztrát na lidských  životech  a  ekonomice. Nic  více, nic  méně.

Což  v  situaci,  kdy  zřejmě  jedinou  záchranou je  co nejrychlejší proočkování  nadkritické části populace a přitom selhávají, ba přímo masově  vypadávají  dodávky  od  Evropskou unií  nasmlouvaných výrobců,  představuje  také  možnost  sáhnout  po ruském preparátu  Sputnik V nebo čínském Sinopharmu, jestliže by se je podařilo nakontrahovat a rychle dovézt.

Na  Slovensku  už tak ministerský předseda  Matovič učinil a  výsledkem je  těžká vládní krize – viz  citovaný  výrok ministra  zahraničí Korčoka. Který prostě  odhalil ono příslovečné  jádro pudla. Vakcina  není vakcina, nýbrž  ruská  hybridní  zbraň, kterou  chce  Kreml  rozvracet naši šťastno a perfektně  fungující  slovenskou/českou společnost!  A vedle  toho,  její přijetí  by  také ukázalo,  že  EU  a veškeré  naše  jedinečné západní  liberálně  demokratické modely  hrubě  selhaly, když  dovážíme  v absolutní  nouzi  medicínské přípravky  ausgerechnet  z Ruska a Číny!   Nepřípustné! Lidé by  mohli začít pochybovat o našich slavných a nedotknutelných hodnotách!

Korčok zcela  evidentně  selhal. Jako  diplomat.  Protože  vyjevil  holou pravdu a  zcela otevřeně. Což  správný  diplomat  za  žádných okolností NESMÍ.

Však se také vzápětí opravil,když prohlásil, že mu ruská vakcína  nevadí, pokud  získá  certifikát  EMA. O tomhle -o SputnikuV a  EMA je dnešní velmi zevrubný text.

 

Korčok se  dostal na  roveň  svým českým souputrníkům a souvěrcům .Jako je  například  zarytý kremlobijec, exprezidentský  kandidát a dnešní  senátor  Fischer:

„Očkujeme tím, co má potřebný štempl od úřadů, protože jde také o důvěru občanů, že stát hlídá kvalitu nejen léků a nepustí sem něco, co nemá rodný list. A v současnosti čínská, ani ruská vakcína žádný rodný list nemají,“ 

Štemplnade vše! A tohle mohl být prezident….

Ale i z něj  nakonec  čouhala  ideologická sláma  z bot:

„Nejde tady o to, kde se vakcína vyrábí, ale o odpovědnost státu. Mluví se i o vakcíně Sinopharm, ale teprve po roce Čína povolila Světové zdravotnické organizaci inspekci, ale pak nedala základní informace o počátku pandemie. Režimu, který po roce zakrývá příčiny pandemie, chceme věřit, že nám dodá kvalitní vakcíny?“

Ale nejedná se  o čínský Sinpharm,  ani o zaryté  ideology  a la padesátá léta. Kteří jen vyměnily  vrahy  z  Wól Strýtu za  rozvraceče  a hrdlo, pardon – vakcinořezy, hodlající  narušit  náš  idylický mírový život  svou  proklatou vakcinou, z Kremlu.

Ostatně  ani Korčok ani jeho český  zrcadlový obraz  Fischer,  ani  žádný psáč, intervjůk  z těch jedině  správných nebo Jakub  Janda  či Petr Kolář  neodpovídají  za boj proti koroně, ani očkování proti němu. Takže mohou blábolit  co slina na jazyk přinese. Dodávám  – naštěstí, protože  pak bychom nejspíše ještě se slzou v oku vzpomínali  na  covidlůzra Babiše.

Ale  dám sem    citát  z  nedělního vystoupení  současného ministra  Blatného na  ČT v OVM:

„Pakliže v čele resortu budu já, garantuji, že budeme schvalovat jenom bezpečné léky a v případě vakcín budeme chtít jejich schválení Evropskou lékovou agenturou, Sputnik nebo jakákoliv jiná vakcína se bude používat ve chvíli, když bude schválena,“ Také řekl, že v případě, že evropské úřady vakcíny schválí, blokovat je nebude.

Nebudu  rozpitvávat, jak a z jakého důvodu, by,  asi tak v současném  pandemickém megaprůsvihu,  kdy  část nemocnic  najela  na  válečnou medicínu a pacienti už se začínají vyvážet do zahraničních špitálů,  chtěl blokovat  právě  ruskou vakcinu, kdyby  disponovala  všemi evropskými razítky! To už by byl dokonaný trestný čin sabotáže.

Ale jde mi  to „trumfové eso“  všech  oficiálních odmítačů  Sputniku V – nelze použít  nemá  schválení  od EMA, jde o ochranu životů občanů a  ty nám jsou nadevše a kdo by nesl odpovědnost  za případné negativní  účinky  preparátu neschváleného  v EMA.

K tomu přicházejí  další námitky,např:

  • proč  Rusové nepožádali EMU o registraci Sputniku
  • kdo ví jak to Rusové vyrábí
  • jak chtějí dodávat  k nám, když sami  mají naočkováno asi jen 5% populace

Hodlám se  v tomto textu vypořádat s jednou  každou   a  dokázat, že  nás  Korčokové, Fischerové a  s politováním  i  Blatní vodí za nos  a dělají z nás  hlupáky.

Nebudu se  matlat  s vymývači mozků ala  Korčok či Fischer. Ztráta  času.  Zůstanu jen u Blatného a jeho námitek. Protože  je ministrem zdravotnictví.   Ze  všech jeho námitek chápu, podmínečně, protože je politik jedinou :

  • kdo by nesl odpovědnost , kdyby…

Nést odpovědnost za  své špatné politické rozhodnutí je  noční můra  každého politikáře. Odpovědnost je něco, čím se rádi zaštiťují , ale  vyhýbají se tomu ji přijmout  seč mohou! Takže tady Blatného postoj  chápu, jakkoliv  se mi z duše protiví. Ministrem je proto, aby  tu  zatraceno odpovědnost před národem přijal.  Pokud je to na něj moc, ať jde pást ovce  do Beskyd.

Takže jsou na  řadě  všechny  ty  ostatní námitky!

Zejména  ta hlavní – Sputnik nelze  vzít protože  nemá schválení EMA. A my nic, na co nedala  palec  tahle  agentura,do špitálů a na pacienty nepustíme!  Dokud  já budu ministr! A basta! Vlak přes to nejede. Vážně? U ruského Sputniku V  zřejmě  ano. Ale jinak?

Pamatujete  na  tanečky  loni na jaře kolem zázračného léku Remdesivir?  Po roce platí o něm toto:

Prvnímu pacientovi v Česku byl remdesivir podán už loni v březnu. Dnes je látka od firmy Gilead Sciences, původně vyráběná proti ebole, jediným oficiálně schváleným lékem proti covidu-19. Podmínečnou registraci Evropské komise získal remdesivir v červnu a Česko ho každý měsíc objednává tisíce dávek.

Stejně jako nyní vakcíny proti covidu-19, má nicméně i remdesivir velmi provizorní  povolení na rok, poté se bude znovu hodnotit. Podle ředitelky SÚKL Ireny Storové je látkou aktuálně léčeno asi 800 pacientů měsíčně.

Takže  remdesir  byl nasazen  u nás  ještě před  povolením EMOU  a nikdo z ideologicky  nejpevnějších, respektive  ochraňovačů  zdraví jako senátor  Fischer nebo ministr  Blatný  proti tomu  ani necekl!  A necekne  ani dnes, ačkoliv  je v odborných kruzích význam Remdesiviru  značně  diskutabilní!

Ale budiž, Remdesivir  dnes  prozatimní povolenkou  disponuje.

Jenže  není  jediný, z toho, co  je  nasazováno v tuzemských nemocnicích!

Vedle  Remdesivir  je používán také

Dexametazon

má prý dobré výsledky. Nicméně má schválení od  EMA, pronasazení proti covidu? Když  čtu že:

Z klinického testování, které provádí Oxfordská univerzita, vyplynulo, že dexametazon pomáhá tlumit nepřiměřenou a často smrtící reakci imunitního systému na nákazu koronavirem, které se říká cytokinová bouře….

Tak on prochází  klinickým testováním?  Zvláštní , nemyslíte?

Ale je tu hned  další medikament v Česku nasazovaný

Bamlanivimab

Tohle je obrovská  naděje. Už jsme jej  dovezli,  s velkou slávou  aplikuje  se. Ačkoliv:

Za dalším medicínským jazykolamem se skrývá neregistrovaný lék na covid-19 od firmy Eli Lilly. Ministerstvo zdravotnictví jeho používání dočasně povolilo teprve před dvěma týdny.

Kde jsou razítka od  EMA, když je v českých špitálech???!!!!

Ještě pořád nekončíme, protože  tu jsou

Casirivimab a imdevimab

Nejnověji povoleným neregistrovaným lékem je přípravek od firmy Regeneron, který je kombinací monoklonálních protilátek casirivimab a imdevimab.

V současnosti se používá v USA, kde léčbu tímto lékem na podzim podstoupil i tehdejší prezident Donald Trump.

Evropská agentura pro léčivé prostředky zahájila jeho průběžné hodnocení na začátku února. Jako první v Evropské unii se rozhodlo tento lék experimentálně používat Německo. V Česku zatím ministerstvo udělilo výjimku pro 12 000 dávek léku. Povolení bude platit do konce letošního roku.

Takže  také v  akci, bez razítek EMA….

Ještě nedám pokoj, už proto, že to úplně nejlepší si schovám nakonec  této části článku. Protože  tu je

Ivermektin

Zázračný anticovidový lék alternativní scény, který osobně  dovezl Babiš  a už  se  20 000 dávek rozdistribuovává  do českých nemocnic  a má  snad být k dispozici i obvoďákům!  My s tím  covidem zatočíme!

Ten snad  má  povolení EMA  jako humánní léčivo obecně  a proti covidu speciálně? Nic podobného jsem nevygůglil. Ale místo toho čtu toto:

„Ivermektin prokazuje v laboratorních podmínkách účinek na množení viru, k jeho dosažení je ale zapotřebí podat až stonásobek běžné dávky. Klinické studie s podáváním přípravku u covidu-19 vykazují protichůdné výsledky a jsou kritizovány pro malé počty pacientů a metodické chyby. Stávající stav odborného poznání neumožňuje formulovat jednoznačné doporučení k jeho podávání,“ napsali lékaři v mezioborovém stanovisku.

Ptám se – je  v případném povolení EMA pro Ivermektin jako humánního medikamentu něco o tom, že se má  podávat ve stonásobné dávce oproti běžném užití na  svrab?  Sotva!

To není ovšem všechno co ohledně  něj držím v  ruce!  Ivermektin  vynalezla  a na  trh uvedla  farmaceutická společnost  Merck.  A ta  zcela  čerstvě  vydala  ohledně  nasazení  Ivermektinu  proti Covidu 19  oficiální  firemní stanovisko kde se lze, podle překladače dočíst toto:

4. února 2021 11:45 EST

KENILWORTH, NJ, 4. února 2021 – Společnost Merck (NYSE: MRK), známá jako MSD mimo USA a Kanadu, dnes potvrdila svůj postoj ohledně používání ivermektinu během pandemie COVID-19. Vědci společnosti pokračují v pečlivém zkoumání zjištění všech dostupných a nově vznikajících studií s ivermektinem pro léčbu COVID-19, aby se prokázala účinnost a bezpečnost. Je důležité si uvědomit, že naše analýza k dnešnímu dni zjistila:

  • Žádný vědecký základ pro možný terapeutický účinek proti COVID-19 z předklinických studií; 
  • Žádné smysluplné důkazy o klinické aktivitě nebo klinické účinnosti u pacientů s onemocněním COVID-19 a; 
  • A týkající se nedostatku údajů o bezpečnosti ve většině studií.

Nevěříme, že dostupné údaje podporují bezpečnost a účinnost ivermektinu nad rámec dávek a populací uvedených v předpisových informacích schválených regulačními agenturami.

I přes  toto stanovisko,  je  Ivermektin dovezen  do ČR, ministr  povolil jeho  použití proti Koroně a  to v  dávkách, jak upozornili  vědci 100x převyšujících  normální  medikaci!

Aby bylo jasno,  nediskutuji ohledně účinnosti  či  neúčinnosti  Ivermektinu  v souvislosti s  covidem.

Ivermektin, stejně  jako Remdesivir, Casirimivab, Indevimab, Bamlanivimab, Dexametazon  si beru do klávesnice proto, abych ukázal, že se nám bez jakéhokoliv  studu a  otevřeně  lže každým Blatným, Fischerem, Korčokem nebo kýmkoliv jiným, kdo  se bije  v prsa, že  co nemá  štempl od  EMA  je  nepřípustné riziko, které  do českých  nemocnic , zdravotních ordinací a očkovacích  středisek nesmíme za  žádnou cenu pustit. Protože nám jde o zdraví a životy  občanů!

Tahle přepečlivá starost platí jen  pro Sputnik V!  Nikoliv  pro medikamenty  a přípravky  západní provenience! Zde se  riskovat může  dle libosti  a také riskuje. Tady institut předběžné klinické opatrnosti nemá místo!

Jak že to řekl Babiš  v případě Skripalových  – my našim spojencům  věříme!  Koukám, že  i v záležitostech, kdy  jde o tisíce životů…..

Všemu nasadil korunu  Blatný   v nedělních  OVM, když ohledně  Ivermetinu prohlásil:

… uvedl, že o nákupu léku ivermektin se dozvěděl až ve chvíli, kdy už v České republice byl. Několik desítek tisíc balení za 15 milionů korun pomohl do Česka z Bulharska dovézt Andrej Babiš. Blatný varoval před tím, aby se lidé k ivermektinu, který se za běžných okolností používá k léčbě parazitů u zvířat, upírali jako k léku na covid.

Ministerstvo užití léku povolilo pouze v nemocnicích. „Já bych si ivermektin nevzal. Dávky používání v případě covidu jsou několikrát větší, než je jeho původní indikace, můžou být spojeny s postižením jater a ledvin. Je potřeba to hlídat a kontrolovat,“ uvedl Blatný.

Přes  všechny  výhrady  -on by si Ivermektin nevzal, svůj souhlas k jeho použití, bez mrknutí oka  dal!!! Žádná EMA  netřeba,  žádná starost o české občany.  To platí pouze  pro Sputnik!  Tam je nekompromisní! To je  zásadový frajer jedna  radost!

Slyším odněkud , že něco jiného je  nasazení experimentálních léčiv a  něco jiného  vakciny pro široké vrstvy  obyvatelstva?

Když  přišlo pár prvních dávek Remdesiviru, pak  to bezesporu platilo.  Jenže   dnes to jsou stovky, či tisíce měsíčně, Bamlanivimab byl dodán snad  v množství 12 000 dávek, Ivermektin ve  20 000. Tohle už není žádný  experiment. To je oficiální léková politika! Co brání tomu, jestliže  je 20 000 to experimentální množství, abychom koupili 20 000 Sputniků V  a experimentálně je vyzkoušeli na  dobrovolnících?  Přesně  takhle postupovalo Maďarsko!

Nyní se věnujme tomu, jakou kvalitu a záruku pro každého z nás představuje  ono schválení EMA.

Naprosto ilustrativním případem je  vakcina  AstraZeneca. Už jsem o ní psal mnohokrát. O třech studiích,z nichž  každá vykázala úplně jinou účinnost. O tom, že  Švýcaři  ji nakonec, ač zakoupenou, odmítli pustit  do oběhu.  Že řada států ji aplikuje  jen do určitého věku očkovaných, že  některé země  ji vysadily kvůli prokázaným nežádoucím účinkům po  aplikaci,  že  Merkelová  ji osobně  odmítla, nově přichází  další informace – že Rakousko náhle  vysadilo celou jednu  šarži, protože  zjistilo dvě překvapivá úmrtí po aplikaci, atd.atd.

Tak tohle  je  ono schválení EMA  v praxi. Zkouším si představit ten tyjártr, kdyby se to samé přihodilo se  SputnikemV…

Sotva  si lze představit  větší debakl  EMA  než povolovací razítka pro  Astru Zenecu!

Ale  maně  si vzpomínám, že podmínečnou registraci od  svaté EMA  dostal i Hydroxychloroquine. Už ji  nemá. Ukázalo se, že  šlo opět o flagrantní omyl…. Cituji

. „Byla tam obrovská očekávání. Tak, jak ta naděje přišla, tak i relativně brzy skončila,“ konstatovala ředitelka SÚKL. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v polovině června po necelých třech měsících stáhl povolení pro mimořádné využití tohoto léku i podobné látky chlorochin

Takže opravdu  EMA  něco  neprůstřelně  garantuje? A u  covidu  zejména?

Co vlastně reprezentují ta povolení, co  ty  správné a  bezpečné vakciny mají  a  Sputnik  V nikoliv?

To nám nejlépe ozřejmí mluvčí EMA Rebecca Hardingová:

„V současné době schválené vakcíny na covid-19 dostaly podmíněné rozhodnutí o zrychlené registraci, tzv. CMA, což je postup používaný v případě stavu nouze veřejného zdraví.“ Ani tyto očkovací látky nemají plnou registraci, CMA ale automaticky umožňuje jejich použití ve všech členských zemích, aniž by bylo nutné je posuzovat.

„CMA spolu s dalšími opatřeními pro rychlý postup, které zavedla EMA, jako jsou průběžné kontroly a urychlená vědecká doporučení, nám umožnily rychle schválit vakcíny na covid-19 s méně komplexním souborem dat, která budou zkompletována po autorizaci, aby se urychlilo schválení a zachránily životy při současném zabezpečení adekvátní úrovně kvality, bezpečnosti a účinnosti,“

Takže jde o jakýsi  papír na   12 měsíců v vydaný  ve  stavu krajní nouze, kdy  se  ověřování a  testování více méně  předstírá, mám li být  brutální. Státy  to mohou používat.Ve slepé víře  v autoritu zvanou EMA. Nedivím se potom, že  Astra  takhle razítka  dostala. EMA je nejvíce  zajímavá  tím, že  zbavuje  národní papaláše typu Blatný  jakékoliv odpovědnosti, když  se ukáže  nějaký lék co by průšvih. Pak  to mají  v richtiku  – my nic, to EMA…..

Dodejme  ještě, že  výrobci všech  zatím povolených  vakcín  si jako základní podmínku pro dodávky  vyjednali, že  nebudou voláni k odpovědnosti  za případné škody  na zdraví těch, co si jejich látku nechají aplikovat. S poukazem, že  jde o experimentální urychleně  vyvinutý přípravek. A  tudíž  odmítají nést za jeho užití jakoukoliv odpovědnost. Tu převzali členské státy!  A  Fischer  s Blatnými a  dalšími věrozvěsty jediné víry  pravé se ptají, kdo ponese  zodpovědnost za případné negativní důsledky  u SputnikuV! Respektive -mají tu drzost!   Že například  by ten samý, kdo ji nese  dnes u Pfizera, Moderny  a Astry?

Tatáž mluvčí  EMA – Rebecca Hardingová  ohledně  možnosti připuštění SputnikuV  a dalších  léčiv, bez  požehnání své agentury  sdělila  toto:

„Na úrovni členských států existují právní a regulační nástroje (v článku 5, odstavci 2 o farmaceutické legislativě EU), které umožňují dočasné dodávky neschválených léků kvůli ohrožení veřejného zdraví.Je to řízeno národní legislativou v rámci programů národního nouzového použití. Tyto mechanismy neposkytují možnost jednat na úrovni EU, ale spíše předpokládají distribuci (v rámci EU) neautorizovaných léčiv v souladu s právními předpisy v každém členském státě.“

Od  představitelky  oné posvátné agentury  slyšíme,  že  státy  takovou pravomoc  mají. Je to jen  a jen na  nich. Na  tom, zda se takového kroku odváží  či nikoliv.  Zda za něj přijmou odpovědnost. Zda  hodlají s covidem rychle  skoncovat nebo si držet  židli a  být  ideologicky perfektní.   Naši papaláši a politikáři mají odvahu   jen a jen v případě ideologicky  správného rizika. Jinak  halt!!!  Chráníme  životy občanů! A  ani se při tom nestydí!

Článek už má  2500 slov  a ještě  zdaleka  nekončí. Slíbil jsem sobě i vám, že  se  s tématem SPutnik V a lžemi kolem něj  vypořádám z gruntu.

Například  s tvrzením,  že  Rusko nepožádalo  v  EU o registraci. Takže  co jsou  fakta a  co ideologická  dojmologie?

EMA  začala proces  schvalování minulý týden na  žádost  německé pobočky  ruské firmy. Nicméně  je  tohle  všechno, co se  SputnikuV  a  žádosti o  schválení EU  týká? Ani nápad!

Ptám se  proč  až minulý  týden, když  čtu, že Rusko původně, dodávám, že  už skoro před  dvěma měsíci,  žádost podalo u jiného orgánu. Tím je HMA. sdružující ředitele národních úřadů zodpovědných za regulaci humánních a veterinárních léčivých přípravků v Evropském hospodářském prostoru.

Co to je  HMA? Jaká je  jeho úloha  a v jakém vztahu je k EMA?

Tak především  HMA sdružuje ředitele národních úřadů zodpovědných za regulaci humánních a veterinárních léčivých přípravků v Evropském hospodářském prostoru.

Evropská léková agentura (European Medicines Agency – EMA) je od roku 2015 jediným orgánem, který má mít na starosti schvalování léků v celé EU. Nicméně sdružení šéfů jednotlivých státních lékových agentur (Heads of Medicines Agencies – HMA) , tedy organizace  starší než  EMA, nepřestalo existovat a je nadále aktivní. Dokonce řeší ve spolupráci s EMA i otázky vakcín proti covidu.

Důvodem pokračující činnosti HMA je skutečnost, že se Evropský hospodářský prostor nekryje s EU. Členy HMA je všech 27 členských zemí EU, a navíc tři ze čtyř členských států Evropského sdružení volného obchodu (Norsko, Island a Lichtenštejnsko) a také Británie.

Požehnání od  HMA  má tedy  širší platnost  než  razítko od  EMA.

Vedle  toho víme, že...  obě organizace v prohlášení z 20. listopadu uvedly ve společném prohlášení, že spolupracují s Evropskou komisí na schvalování vakcín proti covidu-19 s tím, že vývoj těchto vakcín je klíčovým elementem pro zvládnutí pandemie.

Otázkou ale také je, proč HMA žádost neodmítla jako orgán, který není odpovědný, popřípadě proč, když spolupracuje s EMA, jí tuto žádost nepředala.

Navíc EMA a HMA  v loňském prohlášení vyzvaly, aby ty úřady, které umožnily jejich schválení v jedné či více zemích EU, také využily centralizovaného systému a zajistily tak, že se všechny dostanou do zemí EU ve stejnou chvíli a že nevznikla nerovnost v distribuci.

Takže

-HMA i EMA  spolupracují na schvalování vakcin, které vidí jako zásadní pro zvládnutí korony

-HMA  i  EMA  vyzývají,  k využívání centralizovaného schvalovacího systému

ale

-HMA  NEPŘEDÁ EMA  žádost Ruska o schválení. Které pochopitelně má zájem na  tom, aby  získalo  schválení pro co nejvíce  států, tedy  nad  rozměr  členů EU, ale  chce i státy  Evropského hospodářského prostoru!

To si Rusové dovolili!  Vlastně  – dovolili, aby  je HMA  sabotovala. A  ta,  ač  je  součástí lékové legislativy  EU a jde jí  zásadně o poražení covidu,  tu sabotáž zrealizovala. Poslat  ruskou žádost  do EMA  zřejmě  představovalo cosi za  rámec  její fantazie, kompetence  a možností….

Pak tu máme vtipnou námitku, že  Rusko  má naočkováno asi 5%  obyvatelstva  a při tom dodává  Sputnik V jinam.

Dělá nám to obrovskou starost!  Proč  to dělají?  Ptá se  Remišová, Fischer, Korčok a  další. A nepřipadají si  ani trochu směšně!

Zkusme  si představit jednoduchou  situaci budoucího léta. Dejme  tomu, že bude  výjimečně  suché a  voda  se  stane  velkou vzácností. Jakkoliv  si to nepřeji. A  Korčokovi, Remišové nebo  Fischerovi chytne  barák. Což opravdu nikomu z nich nepřeji. Přijedou místní  hasiči s cisternou, leč  jejich zásoba  vody  nestačí na  celkové uhašení.  Dozví se o tom  hasičský sbor z vedlejší obce, kde je také katastrofální nedostatek vody.Nedbají,  vytáhnou  z obecní studny poslední vodu a uhání k požáru. Už  vidím Korčoka, Remišovou, Fischera jak  jejich první otázkou na  cizí hasiče, ještě než  rozvinou hasiče  je  – a nebude vám v obci  ta voda scházet, když je jí všude nedostatek?!

Přesně takhle vypadá naše momentální pozice s  covidem. Hoří nám barák. Potřebujeme  každou  kapku vody, respektive  vakciny, která je  ihned k mání a je  funkční.  Jenže  Korčokům, Remišovým a Fischerům  dělá největší starost, jak to bude s  vodou ve vedlejší obci….   Je někdo,kdo tomu věří?

A pak tu máme  ještě otázky typu, kdo ví jak to ti  Rusové vyrábí a  další podobné…

Tady  se bude  lámat chleba! Ptám se, jak asi AstraZeneca  vyrobila  tu šarži, kterou nyní  Rakousko zastavilo….

Nicméně kdybych se měl vsadit, tak na to, že

-žádný výrobce neprojde  tak tvrdým screeningem jako Rusové

-žádný  nebude muset doložit to, co oni

-žádné schvalování  neproběhne tak na  dlouhé lokty  jako tohle

Když tohle všechno sečtu, pak mi z toho vychází, že  Sputnik V tu vysloveně  provizorní  a nic negarantující licenci od  EMA  NEDOSTANE!

Zejména,je li pravdivý tento twítt, který  má být  od Lavrova:

Čas ukáže,jak moc  jsem se spletl.  V každém případě  -tohle je momentální komplexní  Sputnikstory.

Dodatek z pondělního dopoledne:

Nejen Kosa  se  zabývá okolnostmi  kolem Sputniku.  Na jeho registraci, či spíše neregistraci se zaměřil i přední slovenský politolog  Eduard  Chmelár.   A přišel s mimořádně  zajímavými zjištěními. Cituji:

Skutočnosť je podľa slov analytika Chmelára taká, že vláda Ruskej federácie skontaktovala Európsku liekovú agentúru s cieľom zistiť možnosti tzv. rolling review, čo je zrýchlený proces registrácie. „To znamená, že nepožiadali o klasickú registráciu z tých dôvodov, aby ju dostali v zrýchlenom konaní, lebo celý proces trvá dlhé mesiace – a na tom, aby to išlo rýchlejšie, by malo záležať predovšetkým Európanom.“

„Pripomeňme zvlášť niektorým nabudeným aktivistom, že to nie je prihláška do čitateľského klubu, ale komplikovaný a zdĺhavý proces. Najpikantnejšie na tom je, že celý čas to visí na webe Európskej liekovej agentúry a nikto – ani politici, ani vedci, ani novinári – si túto informáciu neoverili. Dopĺňam pre tých, ktorí to nepochopili: EMA púšťa vakcíny na trh až po priebežnom hodnotení (rolling review) – ale tento súhlas musia dať orgány EMA vopred, aby výrobca mohol žiadosť o začiatok tohto procesu vôbec podať. Keďže tak Európska lieková agentúra doteraz neurobila, iniciatíva momentálne nie je na strane Ruska. Takže treba tlačiť na EMA, nie na Moskvu.“

Otázkou je podľa neho to, či máme neschopných expertov alebo je za tým zámer. „Logické by totiž bolo, keby sa politici nesústreďovali na vytváranie paranoidnej konštrukcie o medzinárodnom sprisahaní Moskvy, ale hľadali odpovede tam, kde sa najviac obracajú so vzopätými rukami: v Bruseli.“

Dodatek z pondělního poledne:

Na  českých serverech  se objevila informace , v podstatě popsaná už tímhle  titulkem

Neschvalujte Sputnik V k nouzovému použití, vyzývá EMA státy EU

Hlavním sdělením je  toto:

Předsedkyně správní rady Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) Christa Wirthumerová-Hocheová v neděli vyzvala členské státy Evropské unie, aby neschvalovaly nouzové nasazení ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V ve svých zemích, dokud EMA sama dostatečně neposoudí její bezpečnost a efektivitu.

Výše  v mém článku je popsáno, že  členské země podle legislativy  EU  MAJÍ suverénní právo, zejména  v krizových situacích, si nezávisle  pro použití ve  VLASTNÍ ZEMI schválit si nouzové  užívání  jakéhokoliv medikamentu!

Šéfka  EMA, nyní  žádá, aby U SPUTNIKU se tohoto práva  vzdaly.  U Remdesiviru  a oněch ostatních  přípravků proti Covidu, které  jsou  v textu vyjmenovány  jí to nevadilo a  nevadí. Pouze  u  Sputniku. Ačkoli očkovacích vakcin, díky nedbalosti vedení EU a  čachrům výrobců, prostě není a dohledné kritické době  NEBUDE  DOST!

Co že tvrdí Lavrov?  Že  USA  ohledně  svých geopolitických zájmů intervenují kde  se  dá a jak se  dá proti Sputniku.

Zopakujme si i Korčoka:

„Je zjevné, že tato vakcína už není jen vakcínou, je to nástroj hybridní války. Tento politický nástroj nás rozděluje doma, rozděluje nás v zahraničí. Prostřednictvím tohoto nástroje se vykresluje EU jako něco, co selhává,

Ano Korčok a  další mají pravdu.

Vakcína už není jen  vakcína.  Nýbrž nástroj hybridní  války.  Západních elit proti vlastním lidem!  A  EU selhává v přímém přenosu. Výkřiky  šéfové EMA   Christy Wirthumerové-Hocheové to, nad jakoukoliv pochybnost, POTVRZUJÍ!  Dodávám,  k mému obrovskému politování!!!!!  Jsem zásadní  fanda  EU. Ale  nikoliv  té, kde  rozhoduje   Christa Wirthumerová-Hocheová, Korčokové a podobní!

Životy  evropských občanů jsou evidentně  to poslední, co tyhle zajímá!

Už při vydání  článku jste  četli, že nevěřím, že EMA  Sputnik schválí. Nyní to mám za naprosto jisté. Jenže když    v Maďarsku, případně na  Slovensku ,v Rakousku nebo jinde  v EU jej budou dva měsíce používat na  ostro  a budou zde hmatatelné zkušenosti, tak o čem chce  EMA  bádat a co hodlá jako schvalovat?  Nebo naopak neschvalovat?

Naše politické elity  mají  vysloveně panický strach ze  Sputniku. Protože  by Rusko představil jinak, než jak ho oni denně  vykreslují!

Zdroj

Související: