Svět podle lepšolidí

Světlanka

Samozřejmě mi v uplynulém týdnu neunikla návštěva lídryně běloruské opozice Světlany Tichanovské. Toho času v litevském exilu.

Náš krysík Vystrčil ji provedl po městě a označil ji za běloruskou prezidentku. Zeman jí navrhl, že by u nás měla mít zastoupení a kancelář. Mimochodem – tomu se divím úplně nejmíň. Jestliže se převrat v Bělorusku financuje odsud, jestli že u nás školeni ti demokratiční lídři a u nás se plánují demokratické protesty (a po nich ty nedemokratické), tak je zcela logické, abychom tu měli také oficiální kancelář ne? 

Ale teď vážně k Zemanovi – náš prezident je už starý pán, který celý život v době, kdy byl Lukašenko označován za posledního evropského diktátora. Vsadím se, že o tom financování hodně ví, je v tom i zainteresovaný, je to výrok ze stejné škatulky, jako že se v Kábulu bojuje za Prahu, Že Guaidó je venezuelský prezident a nebo že NATo může nechat lítat bombardéry přes český vzdušný prostor. Kdyby měl k dispozcii ještě dvacet let, třeba by se pak za to omluvil. Ale řekl bych, že nabídku kanceláře si už vezme na věčnost. 

Nehledal bych v tom žádnou genialitu, nehledal bych v tom nějaké vyšší poselství. Prostě to řekl, věděl, že mu to už nemůže nijak uškodit, možná mu to teď bězprostředně politicky pomůže, možná tím prostě pomohl Babišovi, který to potřeboval pro jednání s Merkelovou, která to potřebuje pro jednání se stranou německých Zelených, apod, apod. A kdyby na to přišlo a situace se otočila, tož se Zeman omluví ne? 

Abych řekl pravdu, mě na celé té návštěvě prakticky vůbec nezaujala ta přehlídka servilností a podlejzání. To jsem tak nějak čekal. Náš politický vlezdoprdelismus má dlouhou a košatou tradici. V tomto ohledu nelze naší výchově kádrů nic vytknout. A tak mě Vystrčil a ostatní neměli čím překvapit. Když jí pozvali, tak bylo už dopředu jasné, že to takhle bude probíhat. 

Mě naopak zaujalo něco jiného… Všimli jste si jaká ta Tichanovská je? Já se omlouvám už dopředu všem ženám, ne fakt si nemylsím, že jste takové všechny, ale teda fakt větší husičku abys pohledal. Slyšeli jste jí mluvit? to je něco jako paní Drahošová, která se tetelila chvilkovým zájmem. Otevřel se jí nový svět, kde jí podlejzají novináři, kde jí zvou do velkách prostor, možná jí dokonce i tleskají ve stoje, ale nic to nemění na tom, že po třech slovech každý vidí, že je ze Zlámané Lhoty. 

Vlastně ne, ze Zlámané Lhoty ne. Je to prostě jen… prostinká osoba. Když jsem slyšel její projev ze Senátu -četla ho z papíru, vůbec ho neměla naučený, její emoce v něm se tak nějak míjely s projevem. Pokud vůbec nějaké emoce měla. Prostě jí to někdo (manžel?) napsal a ona to přečetla aniž by věděla o čem mluví. 

To mě donutilo navštívit Jůtub a poslechnout si i její revoluční projevy přímo z běloruské fronty. Ty bláho, já se ani nedivím, že to ta opozice prohrála. S takovým vůdcem to ani jinak nešlo. Ona neinspiruje, ona vůbec neví co mluví. Rozhled nula, šarm nula a projevy, jako opsané přímo z bruselksé centrály nějaké neziskovky. Bláboly bláboly bláboly. Nic z toho neplyne. Já být nějakým místním vůdcem, tak fakt neví, co tím vlastně chtěla říct. Nevím, jestli budeme dál bojovat, nebo jsme to vzdali, jestli budeme střílet ostrejma nebo jestli přijedou nějaká neoznačená komanda.

Všímáte si, že ve vešch těch zlých diktaturách sázíme na stále bídnější koně? V Rusku Navalný s novičokem v trenkách, v Bělorusku domácí puťka která neví co mluví… No já se vlastně nedivím. Pokud v Rusku nebo Bělorusku sedí nějaký skutečně nespokojený revolucionář, tak je mu jasné, že s tou evropskou pomocí toho moc nevyhraje. Že mu možná dají prachy, dají mu vyškolené novináře, ale v praxi budou kecat takové nesmysly, které vůbec nebudou odpovídat místní realitě, že s nimi může jedině prohrát a v lepším případě skončit v exilu a v tom horším skončit na popravišti. 

Proto také máme na Ukrajině fašistický režim a ne evropskou demokracii. Protože ti evropští dmeokraté jsou tak tupí a blbí, že posloužili jen k tomu, aby ty prachy, co tam nastrkala Viktorka Nulandovic dostali nějací skuteční drsňáci, kteří jsou asi jen stokrát horší než Janukovyč. To samé bylo v Sýrii. Demokratická opozice odevzdala zbraně umírněným hrdlořezům a ti se stali skutečnými neumírněnými hrdlořezy. Žádná západní demokracie nevznikla, ani režim nakloněný západu ne. 

Co je na tom divného, že v Bělorusku se to nepodařilo také? Jedina hloupoučká kravka s podobně vymaštěnými kolegy se mohla pustit do boje s diktátorem, který se jen tak z něčeho neposere. Protože kdyby jen trochu tušila, do čeho ji strkají, tak by vypadla co nejdál. Kdyby tušila, že ji strkají přímo drakovi do chřtánu a nemají nic, čím by ji ochránili, tak to nikdy neudělá. 

A kdyby se to náhodou podařilo díky gruzínským odstřelovačům, běloruským fašistům a podobné chamradi, Tichanovská tam stejně nikdy nebude vládnout. Při nejbližší příležitosti ji o moc připraví nějaký místní nácek vyškolený v Polsku. a kdyby to nechtěla pochopit, prostě s ní vybuchne auto. To se tak prostě dělá. 

Vzali mladou a blbou a naponoukali jí, ať jde provokovat lva. Strčili jí do klece a pak se strašně divili, že se lev naštval. A ona zjistila, že nemá nic, čím by ho udržela od těla. A tak tak zdrhla. 

Už nejméně deset let zřetelně vidíme, že ve všech těch ditaturách není žádná demokratická či umírněná opozice. Všichni umírnění celkem v klidu volí svoje Putiny, Lukašenky a Asady, protože dobře vědí, že bez nich tam bude jen mor, neštovice a trvalá občanská válka. Jediný, kdo je na místě k dispozici, jsou hrdlořezové první kategorie a idioti, kteří neví, do čeho jdou. Z logiky vývoje pak plyne, že jakýkoliv převrat pak vyhrají ti hrdlořezové a nikdy nikdy nikdy nezvítězí ty husičky i kdyby je naše média milovala a Vystrčil si z Tichanovské ucvrkl blahem. 

Už by to těm našim elitám mohlo dojít. V Bělorusku ani Rusku není žádná demokratická opozice. Jediná opozice, která tam je, je značně nedemokratická a nebo značně hloupá. A pokud má někdo pořádné vzdělání, slušný rozhled, znalosti, dovednosti a ještě mu to myslí, dovede si spočítat dopředu, že nějaký převrat není v tomto případě žádná cesta vpřed. Jednoduše proto, že nakonec bude stát proti diktotárovi sám a celá Evropa se za ním krásně semkne. 

Zdroj