Koronavirus

Tajemství jménem QR

Jindřich Kulhavý: Covidpasy se pomalu šíří Evropou a jejich existence komplikuje život mnoha lidem. Přestože Velká Británie je odmítla, ve Francii a Itálii jsou na pořadu dne a přispívají k vytváření mnoha situací, ve kterých se nechcete ocitnout. Pokud si myslíte, že například ve Francii je ignorují, jste na velkém omylu. Bez správného QR kódu se neubytujete v hotelu, nenajíte v restauraci a nesvezete se vlakem. Omluva personálu Vám žaludek nezaplní a místo TGV se na cestu musíte vydat pěšky či nějakým méně veřejným dopravním prostředkem. Tlak na neočkované se razantně zvyšuje.

Je s podivem, jak při vědomí toho, že vakcinovaní jsou k nemoci covid 19 úplně stejně náchylní, jako ti neochotní podřídit se přání elit napíchat prapodivný mix do každého z nás, navíc ji i šíří a umírají na ni, nejsou nuceni se nechat testovat a mohou klidně cokoliv. Pokud se tedy podíváte do restaurací ve Francii, většina lidí sedících v nich je očkovaná, nebo si našli způsob, jak se ke kýženému pokrmu dostat nějakou fintou. Pravdou je, že jindy zaplněné podniky na všech místech jsou poloprázdné a kdysi hojně navštěvovaná místa taktéž. Plno lidí se už ani nejezdí nikam ve svém volnu toulat, protože představa, že z okolních hor sjedete k moři, aniž byste si mohli dát oběd, je prostě tragická. Ony ty QR kódy vlastně nahrazují čipy, protože se číšníkům na čtečkách ukážou Vaše údaje, které není nijak složité dále sledovat v různých databázích a udělat si přehled o Vašem pohybu. A to přeci jde. Ve Francii zároveň neuznávají české testy a certifikáty vydané na cestu, a protože je nikde při překročení hranic nechtějí ani vidět, není třeba si je nechávat dělat. Ve skutečnosti Vám stejně nic o Vašem zdraví neřeknou, a navíc ten kus papíru nikoho nezajímá. Když byl místní obsluze v restauračním zařízení ukázán, koukala jako puk, a nakonec jeho majitele vykázala s tím, že chodí kontroly, které okamžitě zavírají podnik nefungující na principu kontroly QR kódů. A vzhledem k tomu, že na našich potvrzeních o prodělání testu žádný kód není, tak si je můžete schovat tak na toaletu.

Srovnávat život před covidem a s ním je zbytečné. Před ním se totiž žilo vcelku normálně, nyní se lidé zapomněli radovat, scházet, povídat si. Vidíte plno ,,maskovaných“ jedinců, kteří svým zahalením dávají najevo buď strach z postihu, nemoci nebo totální poslušnost. První se dají omluvit tím, že nemají dostatek odvahy se vzepřít či nesnáší dohadování, to je prostě v povaze. Ti druzí si nedali dost práce zjistit o covidu vše a informace čerpají s mainstreamových médií a úst představitelů covidové mafie. Ti třetí prostě ztratili vlastní úsudek a podřídí se úplně všemu. Z nich jde největší strach, protože dostanou li povel jít udělat cokoliv, je li to správně podáno, udělají to. Takoví lidé umožnili Hitlerovi začít 2.světovou válku, komunistům znárodňovat a kolektivizovat, navíc když jim bylo nařízeno, zabíjeli a umírali pro ideologii jiných. Platí to pro všechny země a národy. Ostatně přístup většiny policistů v Austrálii, Francii, Itálii, Německu, Na Slovensku i u nás je toho důkazem. Poslušní jsou nedílnou součástí procesu ovládnutí neposlušných. Jedněm se dají zbraně, druhým se seberou.

Chcete li tedy vycestovat, máme pro Vás pár rad. Jste li očkovaní, a je to jen Vaše věc, zařiďte si covidpas a dělejte vše svobodně. Pokud Vám tedy stojí za to, že můžete létat, jezdit vlakem, ubytovávat se a jíst dle své libosti, aniž by Vás však zajímalo, co ty vakcíny dělají s Vaším tělem, zdravím, myšlením a morálkou. Je to jednoduché, pravděpodobnost, že první dávky přežijete je veliká a následky si při trošce štěstí dokonce prvních pár měsíců vůbec neuvědomíte. Co bude za rok, dva, tři, to není důležité. Možná nic, ale je také možné, že si jednou sednete a dáte hlavu do dlaní s tím, že jste udělali tu nejhloupější věc ve svém životě. Tedy to se týká Vás. Pokud jste k tomu přivedli někoho jiného, nedej bože své děti, máte už určitou zodpovědnost a můžete být jednou souzeni. Není nic nepříjemnějšího, než když Vás obviní z něčeho Vaše děti a právem. Ale pokud Vám za to možnost pohodlně cestovat a žít stojí, je to opravdu jen na Vás.

Jde to i jinak. Vše se dá vždy nějak zařídit. Papírové testy nikoho nezajímají, takže je nepotřebujete nebo si je sežeňte, jakkoliv dokážete. Testovacích míst je mnoho, pracuje v nich plno lidí… Jeďte autem, je li to možné, na celníky v Evropě převážně v noci nikde nenarazíte. Tedy ani na hranicích. Ubytujte se přes booking a nejlépe mimo hotely a pensiony. Pak ani přitom nikoho Vaše zdraví zajímat nebude. A v restauracích při kontrolách kódů neporovnávají údaje z nich s Vašimi doklady, takže je důležité správné pohlaví a věk. Ostatně Macron byl na několika stovkách diskoték, v mnoha restauracích a barech v jeden den po celé Francii. To jen proto, že se QR kód  (nevěřte tomu, že on je očkován) objevil na internetu. To je ale smůla. Vše se totiž dělá napůl. Aspoň tak pochopíte, že nejde o žádné zdraví, ale o obrovskou komedii. A je jedno, v které zemi jste. Pamatujte si, že poslušní to mají sice snadné, ale žijí bez kreativity, radosti a ztrácí instinkty, také dost možná dříve umřou. Ono být ve střehu znamená brousit mysl a zaměstnávat mozek. A to vůbec není na škodu.

Zdroj