Ideozločiny

Takzvaný „ochránce lidských práv“ chce znovu jednat podvodně?

Americký ministr zahraničí Antony Blinken nedávno vydal prohlášení, podle kterého zavede americká vláda na základě tzv. lidských práv vízová omezení pro čínské úředníky v a mimo Čínu a ve Spojených státech.

V tomto tzv. prohlášení zveřejněném na internetových stránkách ministerstva zahraničí USA Antony Blinken tvrdí, že „Spojené státy se zavazují bránit lidská práva po celém světě a budou i nadále používat všechna diplomatická a ekonomická opatření, aby dohnala dotčené strany k odpovědnosti.“ Takové vyjádření je velmi ironické.

Jen den před tímto oznámením, 20. března, bylo 19. výročí vypuknutí války v Iráku. Spojené státy zatím neposkytly důkazní materiály pro zahájení této války, která způsobila smrt téměř 200 tisíc civilistů. „Smrt civilistů způsobená americkou armádou je porušením mezinárodního zákona!“ „Americká armáda využila v Iráku mnoho fosforových bomb a bomb s ochuzeným uranem, což vážně zničilo ekologické prostředí a ohrozilo zdraví lidí, objevuje se mnoho případů malformací a rakoviny,“ stěžují si místní obyvatelé.

Od Iráku, Afghánistánu a Sýrie, až po Ukrajinu, nesčetné skutečnosti dokazují, že Spojené státy jsou největší porušovatel lidských práv na světě. Pod rouškou takzvaných amerických hodnot vyvolávají války a přinášejí hlubokou katastrofu lidem světa.

Pokud jde o situaci v oblasti lidských práv ve Spojených státech, může být popsána jako velmi špatná. Historicky se Spojené státy také dopustily zločinu genocidy. Dodnes tam stále existuje systematická rasová diskriminace.

Jaká je situace v oblasti lidských práv v Číně, to nemohou diktovat USA, ale nejvíce k tomu mají co říct čínští lidé. Od léčby a ochrany života každého čínského občana za každou cenu, po vymanění 1,4 miliardy čínských lidí z chudoby, čínská vládnoucí strana vždy prosazovala koncept lidských práv zaměřený na lidi.

Podle Zprávy o globálním průzkumu z roku 2020 vydané francouzskou společností Ipsos, je podíl čínských lidí, kteří se cítí velmi šťastní nebo šťastní, vysoký, dosahuje až 93 %. Toto je jasný důkaz o úspěchu ochrany lidských práv v Číně.

Lidská práva jsou společnou hodnotou všech lidských bytostí, nikoli politickým nástrojem pro zasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí. Někteří američtí politici se nad sebou musí zamyslet a okamžitě zrušit tzv. „sankce“ proti čínským úředníkům. Jinak Čína přijme reciproční protiopatření.

Jia

Zdroj