Svět podle lepšolidí

Válka ve Francii – další noci nepokojů – požáry, ničení, rabování a jeden zastřelený

Islamizovaná Francie je už dlouho ve válce, kterou si snad ani většina Francouzů nepřipouští. Nebo si už jen zvykli? Roky trvající výjimečný stav, vyhlášený v souvislosti s islámskými útoky, byl nepsaným začátkem této války.

Auta byla poškozena, obchody vyrabovány a požár zničil obchod Aldi v severních čtvrtích města Blois. V hlavním městě departementu Loir-et-Cher ve střední Francii musel být nasazen četnický vrtulník.

Obrázky, jako jsou tyto, se staly běžnými ve Francii, i když ne v menších městech. V noci z úterý 16. března na středu 17. března zakládali násilní výtržníci požáry v severní části města. Dělo se tak několik hodin po vážné nehodě tří vozidel, při níž byli zraněni čtyři lidé, z nichž dvě zranění jsou vážná. Okolnosti tragédie ještě nebyly objasněny, ale zdá se, že vše začalo odmítnutím motoristy zastavit na policejním kontrolním místě. Poté byl pronásledován policií, než narazil do dalších dvou aut.

V noci zaútočilo na policii 150 výtržníků v odvetě. Jeden z nich se dokonce dostal za volant dodávky a narazil do skupiny policistů.

„Čelíme systému městského násilí,“ řekl policejní šéf oddělení François Pesneau, který je přítomen po boku mnoha policejních složek a hasičů. „Mnoho vozidel bylo spáleno a v obchodě Aldi vypukl požár,“ řekl.

V noci magistrát upřesnil: „Právě mobilizujeme vojáky a vyzýváme policejní posily z BAC of Tours, Orléans a Le Mans.“ Krátce po půlnoci byl také nasazen vrtulník četnictva. Policejní šéf pak oznámil příchod letky mobilního četnictva z Paříže.

GIGN [Groupe d’intervention de la Gendarmerie nationale] je elitní policejní taktická jednotka francouzského národního četnictva. Mezi její mise patří boj proti terorismu, záchrana rukojmích, sledování národních hrozeb, ochrana vládních činitelů a zacílení na organizovaný zločin. Sídlí ve Versailles-Satory nedaleko Paříže. Ačkoli většina jejích operací probíhá ve Francii, jednotka jako součást francouzských ozbrojených sil, může působit kdekoli na světě. Mnohé z jejích misí jsou tajné a členové nesmí být veřejně fotografováni. Je to jedna z nejzkušenějších protiteroristických jednotek na světě.

Nový obchod Aldi byl otevřen teprve před několika dny, ale afričtí a arabští mladíci ho vyrabovali, vyplenili a zapálili. Kupodivu jsou to stejní lidé, kteří si budou stěžovat na nedostatek místních obchodů.

Nepředstavitelné válečné scény a rabování doprovázely zvuky explozí a výkřiků ve městě s 46 086 obyvateli, které má své přistěhovalecké „okresy“ – tedy muslimská ghetta – na severu.

Na tiskové konferenci, která se konala ve středu v poledne v Bloisu, státní zástupce François Chevallier a Pesneau podrobně popsali okolnosti. „Všechno to začalo v úterý v 18:30, auto viditelně jelo příliš rychle. Protikriminální brigáda Blois (BAC) chtěla kontrolovat řidiče, který nezastavil,“ vysvětlili státní úředníci. „Honička se odehrála v ulicích a řidič hodně riskoval. Policie se nakonec rozhodla pronásledování zastavit, ale o několik metrů dál, když řidič opět ignoroval červenou na semaforu, se vozidlo srazilo s jiným autem a skončilo na střeše,“ upozornili oba vysocí úředníci.

Řidiči se podařilo uprchnout, ale jeho dva spolucestující, 18letý a 16letý, byli uvězněni ve vraku auta, oba zranění. Oba byli převezeni na nemocniční pohotovost. Stav mladšího, velmi vážně zraněného, byl ve středu důvodem k obavám. Obě osoby, jak nakonec uvedly úřady, jsou policii i justici známy pro trestné činy.

Nehoda vyvolala nepokoje a k nejzávažnějšímu incidentu došlo kolem 23:00, kdy se ukradený dodávkový vůz pokusil narazit do policistů. Policie na vůz vystřelila a teprve poté, po celkem dvanácti výstřelech, dodávka zastavila.

V posledních týdnech se po celé Francii množí různé podobné incidenty, v nichž vždy figurují mladíci arabského a afrického původu. Několik z nich bylo dokonce zabito během velmi násilné potyčky v Champigny-sur-Marne nebo Argenteuil. Tento druh násilí se stále více dostává na přední stránky novin.

Počet nepokojů, vyvolaných muslimskými gangy, zaznamenal v posledních letech značný nárůst. Podle ministerstva vnitra se v roce 2020 uskutečnilo 375 takových střetů, v roce 2019 jich bylo „pouze“ 288. Jedná se o nárůst o téměř 25 procent za jeden rok, přičemž čísla za první měsíce roku 2021 již oproti loňskému roku vzrostla. K nepokojům dochází zejména v noci, kdy je zákaz vycházení, který samozřejmě pro obyvatele muslimských ghett nikde v Evropě neplatí.

Na závěr přidávám ještě jedno video, které ukazuje, že ne každý francouzský policista si nechá od muslimských zločinců vše líbit.

K incidentu došlo v 18. pařížském obvodu v pondělí kolem 11:00, když policista hlídal kola kolegů reagujících na rodinný spor.

Policista byl mezitím napaden 23letým Maročanem Hossamem R, narozeným v Marrákeši, který mu vyhrožoval nožem a pak začal utíkat. Policista během pronásledování vystřelil ze zbraně, když se útočník otočil, pokusil se ho bodnout, policista ho však zastřelil. Hasiči se ho na místě pokusili oživit, ale nepodařilo se jim to.

Na video, na němž je vidět místo činu krátce poté, co byl marocký vetřelec zastřelen, se můžete podívat ZDE…