Koronavirus

Zase jednou kovídek

Vidlák: Covid neexistuje … Vyrobili ho v laboratoři … Ještě nikdo na něj neumřel … Ale pokud ho chytnete, pomůže vám jedině Ivermektin …

Takhle by se daly krátce zhodnotit přistupy našich anticovidních spoluobčanů. Máme už dokonce i ligu proti rouškám, máme i antikoronavirovou politickou stranu, máme plný fejsbůk protirouškových výzev… jen ta epidemie ne a ne znovu přijít. Loni v tuto dobu už se to rozjíždělo na plné pecky a já jsem řešil, jestli ještě odjet do Chorvatska nebo raději to nehrotit.

Letos nic. Dlouhé týdny se počty nakažených víceméně drží na stejných hodnotách. Pokud to jeden týden trochu vystoupí, druhý to zase trochu poklesne. Zároveň konstatuji, že existuje stále víc a víc veřejných prostor, kde se o roušky nikdo ani nepokouší. Moje oblíbená benzínka, kde si téměř každý den koupím Kofilu, tam bývá zpravidla plno a nikdo se o roušku ani nepokouší. Vlastně poslední místo ve Vidlákově, kde se ještě roušky nekompromisně nosí, je místní Ping-Pong, který ví o respiračních chorobách svoje a svou špatnou a šišlavou češtinou stále trvá na tom, že v jeho obchůdku se roušky prostě nosit budou. Pokud ale budete hledat roušku někde jinde, najdete ji nejspíš v kapse a rozhodně ne na ksichtě.

Také nějak postrádám ty iluminátské vládní představitele, kterak připravují novou rouškovou totalitu. Už je to všechno tak rozvolněné, že se musí dělat postrach z toho, že si děcka ve škole vytřou tyčinkou předek nosu, kam si normálně strkají prsty… ale i tohle už řeší jen poslední zoufalci, protože je to dost směšné. Navíc ty samotesty moc nefungují, takže pochybuju, že by se po testování v příštím týdnu našly nějaké podstatnější počty nakažených dětí.

Jinak nic. Babiš už mluví o tom, že žádný lockdown nikdo ani neplánuje. Britové si svoje rozvolnění víceméně pochvalují, Dánové se k nim teď přidali a také zrušili všechna opatření. Naše střední Evropa je sice ještě trochu opatrná, ale loňská nedisciplinovanost obyvatelstva teď bude mít své výhody. Jsme prostě promoření. Covid tu sice zůstane, tu a tam někoho zabije, ale jinak se v podstatě nic neděje.

Vždycky to tak bývá. Teď, když je všechno nachystané, když jsou všude zásoby roušek i respirátorů, když jsou připravené mechanismy jak čelit pandemii, tak to vlastně bude zbytečné, protože pandemie se nějak nechce vracet. Ani ti ilumináti jí nechtějí vrátit, ani Babiš jí nechce vrátit… Vlastně jediný, kdo ji ještě potřebuje, to je Lubošek Volný. Ale tomu jsem prorokoval, že covid jako program mu moc platný nebude.

Dnešní text v podstatě píšu pro Okamuru… Ten se sice stavěl do opozice proti vládě a brojil proti covidovým opatřením, ale nikdy to úplně nepřehnal. Ani teď to nepřehání se zdůrazňováním covidové totality, která jaksi samočinně odplouvá na smetiště dějin. Přesto bych mu doporučil, aby se pokud možno covidovému tématu úplně vyhnul. Pokud bude příliš hlasitě zdůrazňovat, jak nás chce vláda a EU zotročit pomocí trvalých lockdownů, tak by se mohl ukázat jako blbec… Pokud ovšem bude mluvit o green dealu, o chybějících čipech o neschopnosti EU cokoliv organizovat a bude mluvit o podělané misi v Afghanistánu, tak nemůže prohrát. Pokud ovšem pojede na anticovidní vlně, tak ta zmizí v tu pro něj nejméně vhodnou chvíli.

Loni v tuto dobu jsem mluvil o exponenciálním růstu, o nefunkční chytré karanténě a o tom, že roušky samy o sobě nemají potenciál zastavit epidemii. Letos mluvím o tom, že už se nic zvláštního nestane. Vláda se ještě bude pokoušet namotivovat lidi, aby se nechali očkovat, ale výsledek bude o něco horší, než jsem si myslel v červnu. Překročíme tak nějak šest milionů očkovaných. Víc toho nebude, ale rovnou říkám, že ani nemusí. Jsme dostatečně promoření, reinfekce covidem jsou vzácné a ještě vzácnější jsou opětovné nákazy, které mají horší průběh než poprvé.

Já prostě neposlouchám kecy od novinářů. A jen s velkou rezervou beru to, co říkají všichni ti, co jsou ve zdravotnickém byznysu. Osobně mám rád Duška z ústavu zdravotní statistiky a mám rád Prymulu. Všimněte si, že velekněz svědků kovidových už říká v podstatě totéž co já.

Podle mě si to Babiš akorát načasuje a opravdu v tu vypočítanou a podle něj pravou chvíli vyhlásí sejmutí okovů. Udělá totéž co Británie a totéž co Dánsko. Zřejmě ani nebude první z našich sousedů. Ale byl by hloupý, kdyby tohoto žolíka nepoužil. Až přijdou plískanice, zřejmě se ještě jednou znemožní pár politiků, protože přijde epidemie pozitivních testů, ale už nepřijde zahlcení nemocnic. Zřejmě zůstane nařízení, že se mají nosit roušky, ale to bude formálnější a formálnější, až tak nějak samovolně zanikne.

A samozřejmě – žádný očkovaný člověk nebude chtít dodržovat cokoliv, aby tím chránil nějakého neočkovaného. Proto zůstává poslední nedořešená otázka… co bude s těmi, co jsou v rizikovém věku, ale očkovat se nenechali… ti budou skutečně ohrožení a prakticky všechny letošní oběti covidu budou z jejich řad. A nad jejich skonem se bude krčit rameny a říkat něco ve smyslu, že každý je svého štěstí strůjcem.

Tím vám samozřejmě neříkám, abyste se šli očkovat… riziko nevyzkoušené vakcíny oproti riziku nebezpečné choroby, to si musíte rozvážit sami. Troufám si tvrdit, že pár ohrožených si nechá píchnout i třetí dávku, někteří neočkovaní si nechají ďobnout pod dojmem úmrtí svého souseda, který se také covidu nebál, někteří další prostě umřou a jiní to překonají i ve vysokém věku. Letos ještě jednou křivky úmrtí trochu vystoupají, ale už jen minimálně.

A nikdo se k tomu nebude chtít vracet. Volný se ještě odvaří, opozice si prohraje volby a nikdo se vlastně nebude chtít rochňat v tom, co všechno bylo špatně. Že ty chytré karantény fakt nefungovaly, že roušky byly v podstatě k ničemu, že se úplně proměnila ekonomika a její řetězce. Vlastně si jen tak trochu oddechneme a přijdou ty německé blackouty, přijdou pořádné problémy elektromobility, přijdou ti Afghánci (mimochodem tomu věřím úplně nejmíň. Když všichni melou o milionech uprchlíků, tak to znamená, že nepřijde žádný), přijde tuhá zima, protože když nemáme naplněné zásobníky plynu, tak je dlouhodobý mráz skoro tutovka. K tomu se má ještě pohnout inflace, ze všech stran slyšíte o tom, jak se nikomu nahoře nedá nic říct, protože se všichni bojí i ubohých starých páprdů, inu realita nás zase jednou bude dohánět a nebude to nic příjemného.

Tchán mě teď poslední týden pořád nutí, abych někam šel vybírat brambory. Zjara mu to nějak vyšlo a domluvil si skoro dvojnásobek záhumenků co jindy. Ani jsem nevěděl, co všechno kde má. Už mám sklep skoro plný a jsme v půlce. K tomu mám letos spoustu selátek. Zjara jsem koupil hodně uhlí, komíny jsem opravil, střechu mám hotovou. Víno zraje, červené řepy je neurekom. Ječmene na krmení mám víc než dost… Jako by sám Pánbůh zařizoval, abych byl připraven. Jako by mě Hospodin sám nutil, abych měl všechno pod střechou. A nejen já. Urodilo se v celé republice, všechna sila jsou plná k prasknutí. Člověk tu krizi vlastně už úplně větří… Sedm tučných let je za námi a co to co přichází, to přestává být sranda.

Možná je to tím počasím… Ale prorokuju, že naším problémem v nejbližších měsících fakt nebude koronavirus, ale náš ze všech stran pošahaný svět.

Zdroj a diskuze zde.