Svět podle lepšolidí

168 hodin na ČT, Čeští elfové a ,,dezinformace“

Jindřich Kulhavý: Nedělní pořad 168 hodin na ČT je v podstatě pro vlastním mozkem uvažující diváky de facto nekoukatelný. Reportéři tohoto pořadu patří do skupiny, kterou bychom mohli označit jako Sešlost profesionálních manipulantů a lhářů, Nora Fridrichová je tím proslulá.

Většina reportáží je vysílána v tendenčním duchu, dle kterého je Evropská unie rájem, Trump a Putin soupeří o místo Lucifera a Biden je atlet v nejlepších letech. Spojené státy jsou demokratickou zemí a Rusko vesnicí kdesi na východu. Mezi další fekálie popularizované touto televizí patří samozřejmě eurounijní budoucnost a zamlčování toho, co to sebou přináší.

Když se reportéři ČT spojí s další partičkou, která si říká Čeští elfové, znamená to hned několik skutečností. Například tu, že větší bahno už snad ani vysílat nelze a znamená to, že sestupná tendence kvality reportáží nadále pokračuje. Dále mizí soudnost, když si uvědomíme, co jsou dotyční elfové zač. A nakonec i to, že Česká televize nadále pokračuje v tažení proti každému, kdo má jiný názor, než oficiálně povolený a pravděpodobně schválený v Bruselu či přímo ve Washingtonu. Tomu odpovídá i výběr politiků neustále prezentovaných kamerami této přeceňované instituce placené z vybraných koncesionářských poplatků. Jistě jste si všimnuli, jak často jsou na obrazovkách Pekarová Adamová, Rakušan, Bartoš či Fiala, mnohem méně někdo z SPD, KSČM, z Trikolóry už vůbec nikdo. Vybírá je například Bakala, nebo když se losuje, tak v klobouku chybí některá jména?

Čeští elfové, kterých je prý několik stovek, se etablují z počítačových programátorů, odborníků přes nuly a jedničky a bývalých hackerů. Je zvláštní, jak podobné složení jsme mohli vnímat u začínajících Pirátů. Jde především o mladou generaci, což lze vypozorovat z oslovených elfů v pořadu 168 hodin. Mluvčím této partičky je jakýsi pan Bob Kartous. Ten už sice tak mladý není, nicméně se považuje za odborníka na dezinformace. Jako takový se ,,osvědčil“ v týmu kandidáta na prezidenta Drahoše, kterého pomohl dovést na úspěšné 2.místo ve volbách. K elfům je třeba ještě říct, že vystupují anonymně, možná se snaží být podobní známějším aktivistům Anonymus. Sledují mediální svět, v němž se pohybuje mnoho autorů zastávajících různé názory, přičemž elfové určují, kdo má pravdu a kdo blafuje. Pokud se ptáte, kdo jim dal oprávnění, kde berou jistotu, že právě oni jsou předurčeni k rozhodování o pravdě a dezinformaci, pak odpovědí je, že zastávají stejné názory, jako politici z Topky, Pirátů, STAN a občas ODS. Takže tady nejde o pravdu a nepravdu, berme to tak, jako nehodící se škrtněte.

Anonymita elfů má zajišťovat bezpečnost těchto moudronosů, zamlžovat realitu, nebo jsou to právě oni, kdo je placený za překrucování možné pravdy? Proč mají tak blízko k liberálům, Evropské unii, jak je možné, že brání lidi typu Söröse, Gatese, zatím co dehonestují jiné významné světové osobnosti? Zároveň jsou blízcí k takovým existencím, jakými jsou Pribáň, Hřebenář, Janda, Cemper a podobní exoti internetové scény, z nichž někteří se již vyšvihnuli do státních služeb. Naopak si berou na mušku například Pravý prostor, na něm se soustřeďují články odpůrců liberálů a nynějších vládců Evropské unie. Mezi uveřejňovanými autory jsou renomovaní ekonomové, právníci, sociologové a další, kteří často svými znalostmi a přehledem výrazně převyšují kvalitou i morálními vlastnostmi reportéry České televize i s jejich hosty. Zvláště významná byla zmínka Kartouse o tom, že by nad ,,dezinformacemi“ měl převzít dohled stát. Tento obhájce své pravdy v podstatě požádal o návrat státní cenzury. A tím je řečeno vše. Ne hledání skutečných dějů a stavů, ale prosazování předem určených zájmů, to je činnost našich elfů.

V reportáži byly zmíněny Vrbětice. Celá maškaráda kolem nich může být pro někoho ukázkou zpackané práce BIS, jinému jako snaha vyvolat mezinárodní krizi, ale Kartous má asi více informací než prezident či ministryně spravedlnosti a přesně ví, že za explozemi byli ruští špióni. Elfové opět určují, co je ,,správně“ a co ne. A to dokonce v mezinárodním měřítku. Podobně fungují v problematice migrace, vakcinace, přijímání eura a dalších událostí probíhajících v našem okolí a v naší době. Jejich názory hledejme v souladu s programem především Pirátů. A o tom to možná je. Brát elfy jako odborníky na hoaxy a dezinformace je stejně zodpovědné, jako tvrdit o Gatesovi, Sörösovi a jim podobným, že jsou filantropové a lidumilové. Jestli je někdo nedůvěryhodný, pak je to ČT a její častí hosté, také ti, které tato stanice propaguje. Elfové jsou zfanatizovaná mládež nechápající, jak velkému zlu slouží.

168 hodin — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Zdroj