Konečně jsme narovnali hřbety a buďme za to na sebe pyšní

5
(1)

Petr Žantovský:Hluboké znechucení zavládlo v mnoha domácnostech, organizacích, závodech, provozovnách, divadlech, zkrátka v celé ČR, po nedělním projevu prezidenta republiky Miloše Zemana.

V době, kdy celá Česká republika vstává z hlubokého područí Ruské federace, aby hrdě napřímila páteř a dokázala si, že má svou čest a sebevědomí, dovolí si nejvyšší představitel České republiky ve svém projevu zpochybnit zcela jasné důkazy teroristického činu ve skladu munice ve Vrběticích. Prezident republiky si dovolí pochybovat o téměř sedmiletém intenzivním pátrání špičkových českých zpravodajských důstojníků, zaměstnanců BIS. Arogantně je dokonce nazývá Čučkaři.

Pohár trpělivosti českého národa přetekl, odpor ke všemu ruskému zintenzivnil. Jako první se nechal slyšet generální ředitel České televize Dvořák, který prohlásil – Mrazíka už v České televizi nikdy neuvidíte. O to se postarám. Jeho místo vystřídá tolik oblíbený americký Santa Klaus. Kolektiv pracovnic studené kuchyně Třebovice nám píše – s výrobou ruských vajec končíme. Máme skvělou recepturu pro výrobu amerických vajec.

Vedoucí prodejny Coop ve Vyšším Brodě Petříček vzkazuje – ruskou zmrzlinu už po mně nežádejte.

Restauratér Jindřich Navrátil z jihlavské restaurace Na růžku oznamuje – včera po projevu prezidenta jsem vypustil do kanálu 27 litrů boršče. Ozvali se nám také pacienti protialkoholické léčebny v Kroměříži – v našem kolektivu alkoholiků jsme uzavřeli kapitalistický závazek, že ruské vodky se již ani nedotkneme. Marie Zaoralová, která byla v celém Kladně známá svou výrobou znamenitých ruských masových pirožků se rovněž zatvrdila. Néé a néé a néé. Pirožky už po mně nechtějte.

Miliardář Karel Janeček našemu zpravodaji sdělil, že případná cena benzínu 150,- Kč za litr, mu nezabrání v tom, aby se jako vítr klidně proháněl svým autem, kam bude chtít. A cena plynu mě taky nezajímá. Mám doma sklokeramickou dvanáctiplotýnkovou varnou desku. Na mě si Putin jen tak nepřijde.

Pozadu nezůstal ani ředitel Národního divadla Jan Burian. „S Gogolovým Revizorem se už na prknech našeho divadla nesetkáte. Nemáme potřebu mít na repertoáru tak pokleslé kusy. Máme dost nesmírně kvalitních her z per našich českých dramatiků. Namátkou uvádím např. hry světově proslulého dramatika Václava Havla,“ řekl.

Je skvělé patřit k tak sebevědomému a hrdému českému národu, jehož novým velkým vzorem je národ nad jiné statečný, sebevědomý, demokraticky vyspělý a mírumilovný, a to sice – národ americký. Konečně jsme narovnali hřbety a buďme za to na sebe pyšní. Již nikdy a před nikým se nesehneme.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 5 / 5. Vote count: 1

Zatím nehodnoceno, budete prvním