Koronavirus

18 000 hlášených úmrtí na vakcíny v Evropě je jen zlomkem skutečného počtu

Více než 18 000 úmrtí přímo souvisejících s koronovou vakcínou bylo nyní hlášeno EudraVigilance, evropské databázi zpráv o podezřeních na vedlejší účinky drog, uvedla zpravodajka WHO Astrid Stuckelbergerová ve čtvrtek v programu The Highwire .

Kromě toho bylo hlášeno 1,8 milionu případů závažných nežádoucích účinků. Normálně by byl očkovací program okamžitě zastaven, zdůraznila.

Hlášeno je pouze 1 až 10 procent všech případů

Stuckelbergerová poukázala na to, že právník Reiner Fuellmich a několik vědců poukazují na skutečnost, že je hlášeno pouze jedno až deset procent všech případů. Chcete-li hlásit nežádoucí účinky, musí lékaři vyplnit formulář, což je časově náročný proces.

Musíte si také být jisti, že existuje příčinná souvislost mezi vakcínou a smrtí, uvedla Stuckelbergerová, která v letech 2009 až 2012 pracovala jako expert na pandemii WHO.

Zasvěcenec WHO Stuckelbergerová která vyučuje na univerzitě v Ženevě, dodala, že existuje rozšířená cenzura. Jinými slovy, pro zdravotnické pracovníky není snadné hlásit nežádoucí účinky léků.

Jak již bylo zmíněno, je hlášeno jedno až 10 procent případů. To by znamenalo, že ve skutečnosti by „koronovou vakcínou“ zemřelo přinejmenším 180 000 Evropanů, v nejhorším případě 1,8 milionu.

Zdroj