Zahraničí

A co Ty soudruhu, podporoval jsi politiku D. Trumpa?

Kdo by to byl kdy řekl … výspa svobody a demokracie a asi budou mít prověrkové komise. Ukazuje se, že ti malí zaprdění Češi opět předběhli dobu. V USA přebírají něco, co máme dávno za sebou.

Putinova úderka v USA hlásí, že se v tamním mainstreamu vážně hovoří o zřizování komisí a předvolávání příznivců D. Trumpa za účelem nápravy nesprávného myšlení, resp. politického postoje. Co si budeme povídat, u některých vzpurných občanů bude nutno provést kontrolu čistoty politického smýšlení a případně provést korekci. Zatím prý jsou u soft formy, kdy se veřejně mluví jen o vyhazovu z práce, samozřejmostí pak je vaporizace na sociálních sítích a odebrání kreditních karet atd. O tom, zda se mají k dispozici nějaké uranové doly pro nápravu těch nejtěžších případů zprávy zatím nejsou. Drobounkým problémkem v realizaci těchto ušlechtilých a správných myšlenek může být fakt, že ti s nesprávným myšlením jsou tak trošku ozbrojeni … tak trošku více ozbrojeni. Ale jeden prezidentský dekret vyhlášený za masivní podpory maintreamových médií by snad mohl udělat přítrž tomu ozbrojování … naopak by mohl určit směr k odzbrojování. A rozhodně by to nebylo proto, že by vládní hochštapleři měli strach ze svých občanů, ale pro ušlechtilou myšlenku zajistit láskyplný mír.

Někdo by měl do USA tlumočit, že zkušenost východního bloku je jednoznačná – mír na bodácích vysedět nelze. Lze zničit hodně životů, prolít i trošku (nebo více krve) krve, ale násilím kýženého výsledku dlouhodobě udržitelného dosáhnout nelze. No uvidíme …

My jsme měli „Poučení z krizového vývoje“ oni budou mít asi „Poučení z nesprávné politiky D. Trumpa“. Rozdíl bude minimální, jak v obsahu, tak ve způsobených škodách a rozvratu společnosti. Pro všechny pak platí, že dnešní USA již nejsou státem vhodným k následování … škarohlíd by pak spíše konstatoval, že USA jsou žhavým adeptem na export demokracie.

Bonmot: Čínský prezident zakázal v Číně Facebook, v USA Facebook zakázal prezidenta … no neberte to :-).

Licence: k volnému převzetí za účelem zveřejnění