Zahraničí

Smazat a kriminalizovat

Vítejte v zemi, kde právě probíhá americká kulturní revoluce.

  • Probíhá koordinovaná snaha ztotožnit všechny Trumpovy příznivce s davem protestujících, který pronikl do Kapitolu. To je záměrná a zákeřná lež. Je to plán, jak Trumpovy příznivce zastrašit a umlčet.
  • Facebook odstraňuje všechny příspěvky s výzvou „Stop the Steal“ („Zastavte krádež voleb“) – přestože existuje dostatek důkazů o volebních nesrovnalostech a nutnosti volební reformy. Twitter pozastavuje, odstraňuje a maže stovky tisíc uživatelů. Účet na Twitteru byl smazán i prezidentovi Trumpovi. Nejvyššímu vůdci Íránu, ájatolláhu Sajjidovi Alímu Chameneímu, který veřejně hlásá „Smrt Americe!“, ale naproti tomu účet na Twitteru zrušen nebyl.
  • Donald Trump ve svém projevu řekl: „Pokud nebudeme bojovat jako diví, tak přijdeme o svoji zemi.“ Tato věta je teď kvalifikována jako „podněcování k povstání“. To je ubohá a průhledná lež! Vzpomeňte si na to, jak často politici vyzývají k „boji“, aby povzbudili a aktivně zapojili veřejnost do politiky. „Bojujeme“ za zdravotní péči, spravedlnost, lidská práva, za svoje nároky, občanská práva – a dokonce bojujeme i za mír.
  • Protiprávní používání soukromé e-mailové schránky Hillary Clintonovou, ruský hoax, falešný ukrajinský impeachment, zneužívání soudních příkazů FISA, zpolitizovaná a zkompromitovaná FBI – to všechno je „v pohodě“ – ale když Donald Trump řekne svým příznivcům, aby bojovali za svoji zemi – tak TO je důvod k impeachmentu?
  • Biden ve volbách nezvítězil přesvědčivě. Mnozí američtí občané se cítí být zbaveni svých politických práv.

Vítejte v zemi, kde právě probíhá americká kulturní revoluce.

Cílem čínské kulturní revoluce (1966-76) bylo očistit čínskou společnost a ekonomiku od zbytků „nesprávných“ nemaoistických názorů a od „nesprávného“ myšlení. Bylo to radikální období pronásledování.

Dnes zažíváme v Americe zvrácené a nebezpečné úsilí očistit Ameriku od všeho, co jakkoliv souvisí s Trumpem – co je však ještě důležitější – od tradičních konzervativních hodnot milionů Američanů. A přitom nejde jen o jejich vymazání, ale i o jejich kriminalizaci. Obyčejní Američané, kteří podporují prezidenta Trumpa – a hlasovalo pro něj nejméně 75 milionů Američanů – jsou cílem obrovského úsilí o zesměšnění a marginalizaci jejich názorů. Profesionální politici a novináři z východního i západního pobřeží Ameriky na Trumpa tvrdě a rychle útočí ve snaze jej eliminovat. Probíhá koordinovaná snaha ztotožnit všechny Trumpovy příznivce s davem protestujících, který pronikl do Kapitolu. To je lež jako věž. Je to plán, jak Trumpovy příznivce zastrašit a umlčet.

Facebook odstraňuje všechny příspěvky s výzvou „Stop the Steal“ („Zastavte krádež voleb“) – přestože existuje dostatek důkazů o volebních nesrovnalostech a nutnosti volební reformy. Twitter pozastavil, odstranil a smazal stovky tisíc účtů. Účet na Twitteru byl smazán i prezidentu Trumpovi. Nejvyššímu vůdci Íránu, ájatolláhu Sajjidovi Alímu Chameneímu, který veřejně hlásá „Smrt Americe!“, ale naproti tomu účet na Twitteru zrušen nebyl.

Protesty z 6. ledna 2020 byly vážně poznamenány smutnou a zbytečnou smrtí pěti Američanů. Smrt policisty Briana Sicknicka sloužícího v Kapitolu je tragická. Stejně tak je tragická i smrt neozbrojené veteránky Letectva Spojených států amerických Ashli ​​Babbitt. Jiná „veřejná“ úmrtí v posledních devíti měsících vyústila v obrovské veřejné protesty a města, jako je Portland v Oregonu, několik týdnů hořela. Smrt Briana Sicknicka a Ashli Babbitt žádnou takovou reakci nevyvolala. Člověk se diví proč. Kdepak jsou teď Antifa a BLM? Proč jsou tak potichu? Bez spravedlnosti není mír! – mám pravdu? Asi ne.

Mnozí se mezitím dožadují okamžitého odvolání Donalda Trumpa z funkce. Donald Trump ve svém projevu řekl: „Pokud nebudeme bojovat jako diví, tak přijdeme o svoji zemi.“ Tato věta je teď kvalifikována jako „podněcování k povstání“. To je ubohá a průhledná lež! Vzpomeňte si na to, jak často politici vyzývají k „boji“, aby povzbudili a aktivně zapojili veřejnost do politiky. „Bojujeme“ za zdravotní péči, spravedlnost, lidská práva, za svoje nároky, občanská práva – a dokonce bojujeme i za mír.

To pokrytectví je dechberoucí – a nebezpečné. Trumpovi příznivci mají být umlčeni, vyloučeni z veřejné diskuse a vystaveni novým zákonům kriminalizujícím bez řádných soudních procesů vše, v co věří a co podporují – protože Trumpovi se podařilo narušit politický establishment ve Washingtonu, D.C., ale bohužel se mu nepodařilo vybojovat druhé prezidentské období.

Protiprávní používání soukromé e-mailové schránky Hillary Clintonovou, ruský hoax, falešný ukrajinský impeachment, zneužívání soudních příkazů FISA, zpolitizovaná a zkompromitovaná FBI – to všechno je „v pohodě“ – ale když Donald Trump řekne svým příznivcům, aby bojovali za svoji zemi – tak TO je důvod k impeachmentu?

Pro některé lidi je „děsivá“ dokonce jen diskuse o těchto tématech. Raději by „počkali, až se věci urovnají“, nebo „počkali, jak bude vypadat inaugurace nového prezidenta Joea Bidena a první dny vlády nové administrativy“ než vznesou jakékoliv námitky proti odpírání občanských práv příznivcům Donalda Trumpa. To je příliš málo a příliš pozdě. Mnoho kritiků Trumpa příliš tlačí na pilu. Cítí slabost a snaží se trvale pohřbít jakoukoliv naději, že by se trumpismus mohl znovu projevit na americké politické scéně. Je čas založit „Uniparty“ („Stranu národní jednoty“) a dosáhnout konsensu. Trumpovi odpůrci chtějí vrátit zpět čas a chtějí se vrátit ke starým pravidlům hry ve Washingtonu, D.C. Dokonce si již i naplánovali „akci“, která to má symbolizovat. Je velkou ironií, že se jedná o pokládání věnců na Arlingtonském národním hřbitově, kterého se zúčastní celý establishment. Budou tam všichni, proti kterým Trump bojoval a také bývalí prezidenti. Existuje mnoho Američanů, kteří nechtějí mít nic společného s těmito bývalými prezidenty a s tím, co reprezentují. Biden ve volbách nezvítězil přesvědčivě. Mnozí američtí občané se cítí být zbaveni svých politických práv. Mazání a kriminalizace názorů a hodnot těchto Američanů jen prohloubí hluboké příkopy v americké společnosti.

Chris Farrell je bývalý operativní důstojník kontrarozvědky. Posledních 20 let působí jako ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch.