Domácí

…. a mohl bych ty dotace vidět?

Vidlák a krátký Volnobloklý úvodník: Tak nám včera proběhla ta demonstrace před sněmovnou proti covid pasům. V hlavní roli Volný blok a Trikolóra. Zpívá Ilona Czáková… Demonstrující vytvořili uličku hanby pro poslance a zaměstnance sněmovny. Pokřikovali, dělali bordel… 

Hamáčkovo gestapo připravené k zásahu (jak upozorňoval Vlastimil) nezasáhlo. 

Bezděky se mi nabízí srovnání s demonstracemi Michprdů. Ti svolávali „statisíce“ lidí proti Babišovi a Zemanovi. A nic z toho. Policie je nechala křepčit dle libosti. Proč by to teď v případě pseudoboje proti covid pasům mělo být jinak?  Vlastně jo, jedna věc byla jiná. Když demonstrovali chlívkaři, ani jejich největší nepřítel nemohl říct, že dělali bordel. Protože ho nedělali. Dokonce po sobě i uklidili. Minář na to měl dost peněz. 

 Po Volného demonstrantech zbude trochu pachuti. Když jsem viděl příslušné reportáže, vzpomněl jsem si na demonstrace při zasedání MMF.

U nás se demonstrace dělají s holýma rukama. Jakmile se při projevování občanské nespokojenosti objeví trochu víc nenávisti než obvykle, mlčící většina se od toho distancuje…. 

Ale když si Volný (i Vlastimil) myslí, že se takhle pracuje pro vlast… je jim přáno. 

A teď k dnešnímu tématu:

Jistě jste si všichni povšimli, že naše mateřská EU ústy ojroparlamentu odhlasovala nezávaznou rezoluci odsuzující našeho Andreje za pobírání dotací. Ojroparlament rezoluci odklepl se slušnou většinou a apeloval na Evropskou komisi a české úřady, aby to s Andrejem nenechali usnout. 

Hned se ozval vrchní bonzák. Bukanýr Peksa, který si právě tohle dal jako leitmotiv svého politického působení. Dozvěděli jsme se, že je to hrozná ostuda, že se ojrópě nemůžeme podívat do očí, že jsme přišli o poslední zbytky mezinárodního renomé a tak podobně. 

Já k tomu mám Vidlácky několik poznámek: 

1. Žasnu, kolik toho renomé v Evropě pořád ještě máme. Pokud vím, o renomé jsme přišli díky instalaci výstavy Entropa od Černého, potom jsme o renomé přišli díky Paroubkovu shození vlády v době předsednictví EU, také jsme o renomé přišli podporou americké invaze do Iráku, hodně našemu renomé uškodil Topolánkův penis v Berlousconiho vile, o renomé jsme přišli díky odmítnutí migrantů, pak jsme o renomé přišli díky zavírání/otevírání hranic v době covidové v jiné době než chtěla Leyenová, pak jsme tu měli na návštěvě Sitting Pinga, to se také nesmí… 

Takže bych řekl, že evropského renomé máme obrovskou zásobu a jedna další ztráta se snese. 

2. Strašně by mě zajímalo, o jaké dotace to vlastně jde?  Neví to někdo? Nekoluje někde po internetu zaručeně pravá tabulka, kterou získal Kudra od BISky? Slýchám termín „sporné dotace“, ale vůbec nevím, co to je. Nebo jako si je Agrofert přiděluje sám? Není někde nějaký úředník, nějaký stanovený postup, žádosti, schvalovací řízení a teprve po popsání kvant papíru dojde na přiklepnutí peněz? 

Nemohl by to prosím někdo vyčíslit? Vrchní bonzák Peksa má totiž hrozně krátkou paměť a tu mluví o sto milionech, tu o dvaceti miliardách… jiní mluví o dalších různých částkách a jeden Vidlák si z toho vezme jediné – melou hovna. Vůbec nevědí o čem mluví.  

Já dodnes nezjistil, jestli jde o dotace na hektar polností, jestli jde o dotace na pořízení nových technologií nebo jiné dotace třeba na snížení míry rizika, likvidaci starých ekologických zátěží a podobně. Ty dvě poslední jmenované jsem totiž za Agrofert vyřizoval taky. Musel jsem po Bohuníru Radovi zlikvidovat několik olejových lagun a jednu kontaminovanou panelovou plochu. 

Moc prosím všechny Scallopy, Kartouze a jiné šmejdy, aby zapátrali a dodali nějaký sumář. Když je ten Andrej takový hajzl, tak by to měli mít někde sepsané ne? Slibuju na svou vidláckou čest že nesmažu žádný příspěvek, kde bude odkaz na konkrétní „spornou dotaci“.  Takže elfíci šupu šup, udělejte něco pro tento národ a vytáhněte tabulku sporných dotací. Jsem dost zvědavý, jestli v tom figurují i žádosti, co jsem podával osobně. 

3. Moc a moc Andrejovi přeju, aby na ojroparlament vztyčil prostředníček. Už jen proto, že nejdřív má proběhnout nějaký soud, který udělá to, po čem volám v předchozím odstavci. Vyčíslí to, sečte to, zhodnotí to a vydá pravomocný rozsudek. Ještě pořád máme demokracii a i ten největší hajzl má právo na obhájce. Stejně jako se zákony nedělají na ulici, tak se nesoudí v parlamentu.  Na takovéto rezoluce by měla od nás existovat jen jedna odpověď: „nasrat“. 

4. Já nevím, jestli to těm pirátským a TOPáckým bonzákům dochází, ale nebude se tohle používat pořád? Někomu se něco nebude líbit a hned poběží žalovat do Brusele. A tam si něco odhlasují a tady se z toho stane posvátný spisek díky kterému přicházíme o poslední zbytky renomé a tak by se to dalo použít třeba na ČEZ ne? Máme moc uhelných elektráren. Třeba by se dala udělat podobná rezoluce proti Temelínu ne? Bude to rychlé a jednoduché. Neproběhnou žádné soudy, obhajoba nedostane prostor, šup – vypněte reaktory. Odporují nějakému novému ojrozákonu.  Tohle se pak dá použít na jakoukoliv českou firmu, stačí mít kamarády v ojroparlamentu, co tam budou tak dlouho otravovat, až to prostě odhlasují. 

5. Na druhou stranu, když vidím za co jsou dneska schopni odsoudit Waltera Krafta i jiné, po jakých nevhodných slovech se slídí a na základě jakých formulací se lidi posílají do basy, tak se vlastně vůbec nedivím. Babiš si za to může tak trochu sám, protože nikdy se nikoho v podobné situaci nezastal, nic pro to ve vládě neudělal, tak se to prostě obrací proti němu. Ale může být klidný, až po něm přijdou Piráti, bude to použito hladce i proti nim. 

Abych to nějak shrnul… 

Přimlouval bych se za to, aby žalobníčci dodali nám občanům kompletní text žaloby a shodli se konečně na nějaké částce, kterou Andrej Babiš ukradl nám chudákům daňovým poplatníkům. Dále bych se přimlouval, aby proběhl nějaký soud. Aby tam bylo hodně kamer, aby to běželo v přímém přenosu a my si mohli udělat sami představu, co nám to Andrej provedl. 

A dokud tohle všechno neproběhne, poslat ojrobonzáky i celým ojroparlamentem do ojroprdele. 

Zdroj