Ideozločiny

Assangův osud je kouzelné zrcadlo „americké svobody“

Londýnský místní soud nedávno oficiálně schválil vydání zakladatele internetových stránek „Wikileasks“ Juliana Paula Assanga do Spojených států, což způsobilo různé pochybnosti a protesty. Podporovatelé Juliana Paula Assange se téhož dne shromáždili u soudu a kritizovali toto rozhodnutí za „extrémně absurdní“. Assangův právník poukázal na to, že ve Spojených státech může čelit odnětí svobody na 175 let. Šéfredaktor webu „Wikileaks“ Kristinn Hrafnsson tvrdil, že rozhodnutí Velké Británie a Spojených států znamená odsoudit Assange k smrti.

Po více než deseti letech, proč americká vláda nadále pronásledovala Assanga? Důvodem je to, že odhalil sérii skandálů Spojených států, které ztratily svoji důstojnost. Assangův osud umožňuje lidé jasně vidět, že ve Spojených státech neexistuje vůbec žádnou „svobodu“. To je jen nástroj amerických politiků pro útoky proti jiným zemím.

Co přesně udělal Assange? V roce 2010 založil webové stránky „Wikileaks“, ve kterých bylo zveřejněno spoustu tajemných dokumentů americké vlády ohledně afgánské války a irácké války, včetně bombování civilistů, mučení a další. Pak Assange nadále zveřejnil řadu skandálů americké vlády, a tím se stal „hřebíkem v očích“ americké vlády, a byl obviněn z 18 trestných činů. V červnu roku 2012 Assange žádal o politický azyl ekvádorské velvyslanectví v Londýně. V dubnu roku 2019 byl Assange převeden na britskou vládu. Následně se Spojené státy vydaly žádost o vydání. Americký poslance Demokratické strany Tulsi Gabbard přiznal, že dokumenty zveřejněné „WikiLeaks“ povídají americkým lidem, co by měly vědět, a co by se neměla dělat americká armáda ve Středním východě.

Výsledkem je, že logika amerických politiků je velmi jasná: jejich „svoboda“ netoleruje ostatní, aby povídali pravdu, netoleruje další civilizace a systémy, ani netoleruje právo a svobodu normálního rozvoje ostatních zemí. Bez ohledu na Juliana Paula Assanga, Edwarda Snowdena, nebo proslulého amerického novináře Petera Arnetta, který ztratil svou práci kvůli své řeči o „prohře“ Spojených států v irácké válce, jejich osud jakoby kouzelné zrcadlo, na kterém odráží pokrytectví a ošklivosti „americké svobody“ a jejich skutečnou tvář jako nástroj hegemonie.

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador v lednu letošního roku řekl, že zaslal dopis bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi před koncem jeho prezidentské funkce, ve kterém žádal o milost pro Assange. Lopez řekl: „Zaslal jsem tento dopis, avšak nedostal jsem odpověď.“ Na pozadí světoznámých „amerických dvojích standardů“, rozhodně by tento dopis nebyl odpověď.“

D.

Zdroj