Domácí

Babiš proti Bartošovi? No to bude řežba…

Jiří Vyvadil: Andrej Babiš se zdá vzal námět prezidenta Zemana za svůj a rozhodl se kandidovat v Ústeckém kraji proti Ivanu Bartošovi. Skvělé. Piráti a Babišovo ANO představují dva nesmiřitelné světy, které se zde politicky sváří a kdy vítězství jednoho vylučuje vítězství druhého.

Babišovo ANO reprezentuje pragmatický sociálně-ekonomicko a zejména především kulturně civilizačně český tradiční svět směřující na přirozeně konzervativní voliče, běžné zaměstnance, důchodce, tradiční podnikatele, živnostníky, pro které je zpravidla muž mužem a žena ženou a i sex není obohacován neobvyklými úchylkami všemi směry. Vztah k Evropské unii, která v současné etapě uplatňuje až hysterické kvílení ve věci sexuálních menšin, stejně jako k Zelenému údělu, který je pojat v nám známém heslu Porušíme větru dešti je umírněný zčásti i odevzdaný pocitem, co naděláme, ale celkově je oproti Pirátům i přes narůstající kritiku mnohých excesů EU pro mnohé ještě přijatelný.

Piráti jsou přesným opakem toho, co ANO neztělesňuje. Jsou vrcholem českého progresivistického vidění světa, podporující insitucionalizaci soužití a vyžití různých sexuálních kombinací včetně aktivismu typu Chceš prcat? kterým se nedávno zviditelnila europoslankyně a bývalá předsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová. Ve vztahu k EU jsou stoupenci zavržení čehokoliv, co brzdí revoluční aktivity pro mnohé z nás šíleného Evropského parlamentu, včetně omezení práv Evropské rady, která sestává z hlav vlád a prezidentů EU. V oblasti Zeleného údělu tam, kde se česká většina děsí, zda to nepřinese zdražení komodit, elektřiny, europoslanec a současný předseda Evropské pirátské strany Mikuláš Peksa se svým platem 175 000 Kč čistého měsíčně pokládá program za málo ambiciózní a je třeba rozhodně přitvrdit.

Jsou samozřejmě i jiné otázky, se kterými se Babiš či Bartoš, oba pretendenti na budoucího premiéra budou muset poprat.

Nelze například vyloučit, že úderem 1.9. 2021 bude podána obžaloba na Andreje Babiše pro akci Čapí hnízdo, což by mělo být vyvrcholením snah Pirátů na likvidaci jednoho jejich nepřítele číslo 1.

Ale otevřeně řečeno: Proč ne. Do konání voleb maximálně proběhne jedno stání a po volbách by se Andrej Babiš mohl opětovně i díky tomuto stíhání stát znovu premiérem a uvidíme co bude.

Ať tak či onak. Nemyslel jsem si, že půjdu volit. Ale pokud Andrej Babiš nedostane další fázi politické nepříčetnosti á la Vrbětice a nejmenuje plk. Koudelku opětovně ředitelem BIS, uvažuji, že si dám v říjnu jednodenní výlet na Ústecko, abych odvolil.

V každém případě : Bravo, jak se Babiš rozhodl.

Zdroj