Domácí

Tak co Radime, jak to dáváš?

Vidlák: Ve včerejší diskusi psala Maneca, že se v Brně účastnila mítingu SPD. Že se potkala s předsedou Tomiem Okamurou a místopředsedou Radimem Fialou. Maneca je věrná členka naší komunity a nezapomněla oběma pánům předat kontakt na Vidlákovy kydy. Radim Fiala prý projevil zájem… A tak je dnešní článek pro něj. Co kdyby se doopravdy kouknul… 

Milý Radime

Nebudu se tajit tím, že mám vůči SPD pár výhrad. Ne, nejsem žádný váš soupeř, nijak mi na české politické scéně nevadíte, naopak vás považuji za stranu, která se v podstatě jako jediná naplno a zřetelně vymezuje proti migrační politice tohoto státu i EU, jako jediná mluví naplno a bez vytáček o odchodu z EU, jako jediná má v programu, že podporovat se mají pracující rodiny a ne nefachčenkové co si z dávek udělali živobytí. Tomuhle všemu rozumím a vlastně bych to i podepsal. 

Ale řeknu Ti, co proti vám mám… Vy se sakra nesnažíte vyhrát. Působíte, jako byste vlastně byli spokojení s pobytem v opozici. Máte jistý a nesmazatelný punc protestní strany (v tom jste přebrali roli KSČM), ale jako byste sami nevěřili v sílu vašich myšlenek. Jako by to pro vás byla jen práce a pro vašeho předsedu byznys. 

Nemysli si, vím toho o vás docela dost. Jen se přiznej, kolik jste na vašich schůzích proseděli času a domlouvali jste se, jak zabezpečíte vaše současné poslance, kdyby volby dopadly špatně. Přiznej se, kolikrát jste byli malomyslní, kolikrát jste mysleli na to, jak zůstat na svých příjmech a vítězství ve volbách bylo až druhé, či třetí v pořadí. Možná i čtvrté. Nemusíš mi na to odpovídat, jen si to sám pro sebe připusť. 

Musím připustit, že se vám letos s českým jarmarkem podařil moc pěkný tah. A kupodivu jsou čeští novináři  a celá opozice tak blbí, že vám to vlastně ani neumí omlátit o hlavu. Andrej s vámi asi počítá, takže se o nic podobného ani nepokouší, ale kdybych já byl opozice, tak vám tam pošlu hygienu a ČOIku a každý drobný nedostatek bych pak nechal u Lukačeviče rozmáznout… Takže doufám, že jste si dali pozor, že máte nějakého dobrého manažera, co to má pod kontrolou, protože by bylo škoda, kdyby se tenhle hezky rozjetý předvolební nápad v té nejblbější chvíli zasekl a tahali by vás po tisku i televizi, že se u vás mohou lidi otrávit a že stánkaři nemají EET. 

Jo a mluvil jsem o tom, že není reálné nabízet vepřové pod 80Kč za kilo. Opět, kdybych byl opoziční politik či novinář, pokoušel bych se vás na tom utáhnout na vařené nudli. Tak si dejte pozor.  Možná vás varuju úplně zbytečně a dávno to víte. Možná jsou vaši soupeři tak blbí či zaujatí sami sebou, že něčeho podobného nejsou schopní. Ale přece jenom… dejte si na to pozor. 

Co teď v předvolebních debatách… Otevřete to hezké téma milionu Afghánců na cestě? Upozorníte ve vašich kanálech, že Pekarová by je přijímala s otevřenou náručí?  Otevřete téma Richterové, která se hrdě hlásila ke zrušení kojeneckých ústavů a vlastně vám nahrála, abyste mohli tvrdit že tu zavádí Barnewernet? Budete se ptát na Vrbětice? Řeknete otevřeně, že tam spousta věcí nesedí? Použijete to nahlas v kampani? 

A teď to nejdůležitější… já vím že Babiš je také váš politický soupeř, ale on ten oligarcha zřejmě vyhraje volby. Pracujete na tom, abyste mohli sedět v jeho vládě a dělat toho zlého policajta, zatímco on bude vůči EU dělat toho hodného? Pokud vím, Zeman vám celkem fandí, už při minulých volbách se Tomio pohyboval blízko něj… máte to tak udělané i letos? Dáváte Babišovi nějakou šanci, aby mohl vládnout s vámi a byla to pro  něj lepší varianta než ODS? Máte to nějak vymyšlené, abyste si případně po volbách mohli umýt ruce a mohli jasně a zřetelně říci, že jste Babišovi nabízeli variantu národovecké vlády, ale oligarcha se odkopal a raději si vybral profesora Fialu nebo Martina Kubu? 

Abyste totiž nezjistili, že jste svojí kampaní kromě volebního výsledku také dosáhli nulového koaličního potenciálu. To bych si totiž mohl myslet, že jste stejní jako Vojta Filip. Že se váš předseda každý den modlí k Budhovi: Om mani padme hům nedej nám vládnout, hlavně ať nemáme odpovědnost, hlavně ať jsme pořád v závětří… 

Víš Radime, já bych vás vlastně i volil. Programově s vámi nemám problém. Ale zatím jste ve své kampani neukázali to odhodlání vládnout. Nerad bych to házel jen jiným komunistům, kteří vládnout nechtějí, ale mají z toho peníze. SPD v opozici je k ničemu. Sedíte tam vedle Pirátů a čím déle vedle nich budete sedět , tím podobnější jim budete. Tož bych se přimlouval, abyste v závěru kampaně ukázali to odhodlání máknout do statků i hrdel. Abyste ukázali, že stojí za to vám ten hlas hodit. To je totiž to jediné, co vás drží od dvaceti procent. Vědomí voličů, že stejně zůstanete v opozici, že tam nic nezměníte, že je váš šéf jen tlučhuba, který krásně mluví, ale málo udělá. 

Já neříkám, že takoví jste, ale takoví se alespoň v mé sociální bublině jevíte.  Tož máte ještě měsíc. Vymysleli jste to v kampani dobře. Lidi vám chodí. Opozice si s tím neví rady, předpokládám, že to máte i ošéfované. Tak kurňa přidejte na odhodání. Přidejte na dojmu, že volby chcete vyhrát a že cítíte šanci. Ukažte i trochu toho koaličního potenciálu a zkuste navodit dojem, že se s Babišem případně domluvíte a uděláte spolu vládu ve které si Andreje ohlídáte, aby zase nelezl do řiti nějakému nástupci Merkelové a soudruhů v Bruseli.  Udělejte ze sebe víc než jen protestní stranu… .

Tejně tak doufám, že se nebude opakovat to co posledně a předposledně… že vám uteče kupa poslanců a na vašich zádech si polezou k vlastním světlým výšinám. Pokud se vám podobná blamáž podaří i letos, jste vyřízení… Tak si dejte záležet. 

Jo a nechte na pokoji covidové téma. Před volbami vám ho Babiš stejně vyfoukne a vy ostrouháte. Nechte to být. Všechny popírače a odmítače vám stejně přebral Volný a vy je dostanete zpátky jen tehdy, když se váš bývalý kamarád ztrapní. Tak si přejte, aby se covid znovu nerozjel, aby alespoň do voleb bylo všechno v rychtiku, aby Babiš uvolnil okovy a vy mu u toho sekundovali. Zkuste to. 

Tohle všechno jsem nepsal proto, abych pana Fialu naštval. Ani proto, abych mu radil. Píšu to proto, abych názorně ukázal, že v této republice je opravdu hodně voličů, kteří SPD nevolí vlastně jen o vlásek. A že by vlastně nemělo být tak těžké tyto voliče definitivně překlopit na svojí stranu a že by mohli dosáhnout takového výsledku, aby se žádná vláda bez nich neobešla. A nebo aby se Babiš musel spojit s Piráty i ODS. Aby v opozici zůstala SPD prakticky  sama a byla jedinou nezpochybnitelnou stranou hájící národní zájmy… a aby pak vyhrála předčasné volby, protože nějaká široká koalice oligarchy, neomarxistů, milých krajanů, Kalouskových pohrobků a Rakušana, to nemůže dlouho vydržet. 

Zde na Kydech Ti nabízím neomezený prostor. Pokud budeš chtít na tuto moji filipiku odpovědět, máš možnost.  Napiš jakýkoliv článek, já ti ho vydám. A klidně ti jich do voleb vydám i víc. Ukaž nám pochybovačům, že jste připraveni. Docela s chutí bych vám totiž těch 20% hlasů přál. 

Tak co Radime, jak to dáváš? 

Zdroj a diskuze zde.