Koronavirus

Blbý a blbější aneb Jak se řeší kovid v banánové republice

Jedna delší anekdota o tom, jak u nás probíhala a stále probíhá koronavirová „epidemie“ a boj proti ní. I když nevím, zda je to opravdu k zasmání, nebo spíše k pláči.

Přijde takhle archanděl Gabriel na návštěvu ke svatému Petrovi. Chvíli jej pozoruje, jak odbavuje duše vstupující do nebe, a jakmile Petr vyřídí posledního ve frontě, tak si k němu Gabriel přisedne:

Nazdar, Petře, už jsem tě dlouho neviděl. Jak to jde?

 • Ale, Gabrieli, ani se neptej. Jsem z toho všeho úplně vyřízený. Kdokoliv sem teď přijde, tak mi říká, jak to tam dole teď stojí za starou bačkoru.

A pročpak? Zase jim tam Šéf nechal vybouchnout Yellowstone?

 • Kdepak, ale rozšířil se tam nějaký nový virus. Hodně řádil třeba támhle v České republice, zrovna odtud teď přišlo dalších pár lidí.

Tak to tam musí mít vláda napilno. Já být na jejím místě, tak se soustředím na to, aby byli lidé připraveni na virus a měli co nejlepší imunitu, takže bych je hlavně motivoval k pohybu, podporoval sport a podobné věci. Dělá to ta vláda, že ano?

 • Ale co tě nemá, Gabrieli. Naopak tam zavřeli sportoviště, posilovny, bazény i další podobné podniky a drží lidi doma.

Cože? Chudáčci lidi. Tak snad se projdou aspoň cestou do práce nebo do školy.

 • Ale vůbec ne. Děti byly doteď doma, učily se na dálku přes počítač a i většina dospělých měla houmofis, takže se celé hodiny ani nezvedli od počítače.

Propána, tak snad si aspoň občas zajeli na výlet, aby se rozhýbali a trochu si zvýšili imunitu.

 • No právě že nemohli. Skoro dva měsíce tam byly uzavřené hranice okresů a člověk ani nesměl mimo svůj okres.

Tak kde si tedy měli dopřát pohyb? Jedině snad v lese ve svém okrese…

 • Ani to nemohli. Vláda jim to omezila, asi měsíc směli do lesa jen v katastru své obce, přitom ve spoustě katastrů ani lesy nejsou.

Takže když se chtěli trochu nadýchat čerstvého vzduchu, tak mohli akorát tak za humna?

 • No oni ani nemohli moc dýchat. Vláda zavedla povinné roušky, takže oni vlastně jen vdechovali to, co předtím vydechli.

To snad není možné, vždyť tím spíš si tím zničí imunitu. A navíc kde pořád brát tolik roušek. Aspoň že si je každý může ušít doma.

 • Nějaký čas mohli, jenže pak to vláda zase zakázala a zavedla povinně respirátor, který se nedá ušít doma a lidi si ho museli koupit.

Tak to už je hotový blázinec! Já tam žít, tak budu mít za pár dnů nervy v kýblu. Aspoň že si můžou sednout do hospody nebo někde u známých a tam se odreagovat. Nebo snad… ani mi neříkej, že…

 • Ano, i to tam vláda zakázala, hospody teď byly zavřené půl roku, a zrovna když bylo nejhůř a lidi potřebovali nejvíc útěchy, tak jim vláda zakázala i návštěvy mezi lidmi. Naštěstí to lidé nedodržovali, protože jinak by už se všichni utrápili samotou a šílenstvím.

To je hrůza. Jak to vůbec ti Češi mohli přežít?

 • Těžko. Proč myslíš, že mi jich sem teď chodilo tolik? Ty zákazy jim vzaly všechnu tělesnou i duševní sílu a pak už je něco dorazilo, buď ten virus, nebo další nemoce. Měl jsem tu i pár lidí, kteří dostali rakovinu a už se s ní ani nepokoušeli bojovat, protože je to tam dole nebavilo a už se těšili sem.

Ale teď už to snad končí, ne? Už by se to mohlo vrátit do normálu?

 • Virus už tam nemá skoro nikdo, ale vládě se pořád nechce vrátit normální život. Ani hospody neotevřeli, jen jejich zahrádky a to si ještě usmysleli, že musíš být očkovaný nebo mít za sebou test na virus, aby tě tam pustili.

Ono už je očkování? Tak to stihli rychle, všechny klinické studie a podobné věci.

 • Právě že se to nestihlo pořádně vyzkoušet, vlastně se to zkouší až teď na lidech, co to s nimi udělá. Taky už mi sem přišlo pár lidí hned po vakcíně.

No tohle! A proč se ti lidé vůbec nechávají naočkovat? Vždyť to přece musí být dobrovolné!

 • Ne tak úplně. Není to sice povinné, ale kdo si to nedá píchnout, tomu stát omezuje další a další práva a snaží se z nich udělat podřadnou lůzu.

Tak to je hrozné. Nu, ale jestli dobře pamatuju, tak tam letos budou volby. A pro opozici to musí být obrovské téma, to zrušení všech zákazů a nuceného očkování. Na tom určitě zakládají svoji kampaň.

 • Ale kdepak. Proti vládě teď stojí dvě velké koalice, ale ani jedna z nich většinu zákazů ani to očkování nekritizuje, spíš naopak na vládu nadávají, že očkuje moc pomalu. Jdou proti tomu jen menší strany, hlavně ty neparlamentní.

Tak to už je moc. Hele, Petře, už radši půjdu, abych to všechno rozdýchal. Musím se nějak odreagovat, co dnes vlastně dávají v nebeském kině?

 • Blbý a blbější.

Tak to vidět nepotřebuju. To, co jsi mi teď řekl, mi na tohle téma bohatě stačilo.

Zdroj