Koronavirus

Covid drtí, svírá a kosí!

Otázka je, co dělá koronavirus hlavně. Způsobuje rýmičku? Teplotu? Kašlík? Zabíjí důchodce? Zabíjí všechny? Určitě, je to virus zabiják. Kromě toho je to virus drťák, protože hlavně drtí. Zde je Seznam objektů, které rozdrtil.

Že koronavirus drtí poprvé zaznamenaly Seznam Zprávy v roce 2020 a od té doby drtí čím dál více. V podstatě není ničeho, co by nedrtilnesvíral a nekosil, nebo alespoň jedno z toho.

Koronavirus drtí samoživitele. Každý pátý přišel o práci (19.8.2020)

Začínáme drtit. Pro pořádek, samoživitele nedrtil koronavirus, ale opatření vlády a jeho epidemiologických šarlatánů.

Koronavirus drtí Británii. Jedna pohroma by ji však vyšla třikrát dráž (25.9.2020)

Zde prakticky vidíme další pracovní metodu svazáků ze Seznam Zpráv, totiž tajemný titulek. Nebudu vás napínat. Tou katastrofou je no-deal brexit. Zatím to ale nevypadá, že by Británie na brexitu nějak zásadně tratila, takže titulek nyní po devíti měsících má jisté kouzlo nechtěného.

V seznamu drcených subjektů v roce 2020 nechybělo pivopolikliniky Babišova fondu Hartenberghypotékyživnostníky, logicky hospodyAirbus, Boeing a sklárny. Zajímavé je, že všechny tyhle věci, které podle Seznam Zpráv drtil koronavirus, ve skutečnosti drtila vládní opatření. Redakce Seznam Zpráv je současně patrně nejagilnější ve vyvolávání poptávky po opatřeních u veřejnosti a tak se dá říct, že „zpravodajství“ Seznam Zpráv je vždy pravdivé, protože má formu samonaplňujícího se proroctví.

Nicméně hlavní sezóna drcení měla ještě přijít. Po letošním lednu a únoru, kdy se víceméně nedrtilo, přišel březen a drcení bylo zpět.

„Jsme hrozbou pro lidstvo.“ Varování ze země, kterou drtí agresivní mutace (10.3.2021)

Drcení je tentokráte zkombinováno se zdrcující kritikou prezidenta Bolsonara, který odmítal skákat jak WHO píská, připojit se k agendě Velkého resetu, navést zemi do ekonomické sebevraždy a vyhlásit lockdown.

Při čtení tohoto titulku mě také napadlo, nakolik je praxe tajuplných titulků slučitelná s pojmem „zpravodajství“. Zda bude například v pořádku titulek „Ministr tamtoto tam slavnostně přestřihl tamto“, přičemž dále v textu bude vysvětleno, že ministr dopravy přestřihl pásku.

Moderní média zhruba od Goebbelsových časů staví na soustavném opakování určitých slovních vazeb a tím výstavbě určitých stereotypů. Mutace je tak vždy agresivní, šíření viru je rychlé, situace je alarmující, opatření požadujeme přísná a lockdown musí být tvrdý.

Snímky z místa, kterého se děsí celý svět. Manaus drtí mutace (17.3.2021)

Počty mrtvých lámou nové rekordy a vláda teprve zvažuje celonárodní restrikce! Zde opět vidíme tradiční Seznam narativ zdviženého prstu. Nenechme to zajít tak daleko, jednejme ihned, přejděme do (rozhodné) ofenzívy v boji se (zákeřným) virem a honem něco udělejme, nařiďme lidem něco nebo jim něco zakažme, jinak budou mrazáky v ulicích! Vytkl bych pouze slovo „mutace“ bez přívlastku.

Jo, mrazáky na ulicích. Do we get it? No. Do we want it? Yeah!

Mrtví v řadách na ulicích. Drsné výjevy ze země, kterou drtí covid (29.4.2021)

Mrtvoly na ulicích jsou nejvíc. Bez mrtvol na ulici to prostě nejde.

Indie zaspala, teď ji drtí důsledky. Počty nakažených mohou být dvacetinásobné (1.5.2021)

Opět narativ zdviženého prstu. Nesmíte zaspat, musíte včas vyhlásit sebevězení, jinak počty nakažených mohou být až dvacetinásobné! Dvacetinásobné než tamto.

Víc než se dá unést. Zemi drtí sílící pandemie i nepokoje (8.5.2021)

Clickbait titulek je jako tradičně tajuplný. Co by asi bránilo napsat, že „Kolumbii drtí pandemie“. Potřebují přísná opatření a tvrdý lockdown, to je jasné, a při šňupání si nesundávat respirátor. Nešlo by do Kolumbie vyvézt Kulveita a vyměnit ho za koks?

Neočkujte děti a pomozte, jinak nás covid zdrtí, apelují světoví zdravotníci (14.5.2021)

Marně jsem si lámal hlavu, kdo je to světový zdravotník. Matka Tereza? Doktor Sova? Nicméně ukázalo se, že je to, jak jinak, organizace hlavního zdravotního Zulukafra a revolučního marxisty ቴዎድሮስ አድሓኖም ገብረኢየሱስ.

Palestinskou Gazu drtí izraelské útoky i covid-19. Hrozí humanitární katastrofa (16.5.2021)

Tohle je dost provokativní titulek. Izrael že někde útočí? Já myslel, že Izrael se vždy a všude jen brání. Paní Natálie Sousa by si měla dát pozor. Je sice správné být uvědomělým novinářem a správně se chápat koronavirových témat, ale pořád jsou věci, přes které nejede tank.

U paní Sousa se ještě pozastavíme. Hlavním posláním paní Sousa je boj s rozvolňováním, kterému se postavila s odvoláním archanděla Gabriela. Za její rétoriku by se nestyděl válečný zpravodaj ze Stalingradu. Posuďte sami:

Počty nakažených na dvojnásobku a olympiáda za rohem

Proočkovaná země má nejvíc nakažených za pět měsíců, přesto rozvolní

Zrušili poslední opatření proti covidu. Teď udeřila mutace a vrací se roušky

Klam ustupující pandemie. Boj s covidem má několik alarmujících slabých míst

Před rokem premiant, dnes startuje první lockdown. Turci zakázali i alkohol

Paní Natálie má někdy i pozitivní zprávy. Vědci přišli na to, jak zastavit škytavku. Mají 92procentní úspěšnost. Já myslím, že v boji se škytavkou by pomohl hlavně lockdown, PCR testy a vakcína na škytavku. Uděláme za škytavkou tečku.

Vraťme se k drcení. Ještě zdaleka není hotovo.

Plná krematoria a lidé ležící na ulici: Mutace drtí zemi pod Everestem (20.5.2021)

Počkat, mrtvoly na ulici už jsme tady měli. V Indii. Neopakuje se nám to trochu? Kovid drtí, drtí, drtí, Asie se pořád vrtí.

Bývaly vítězi pandemie, teď tyto země covid drtí. Na agresivnější mutace nestačí (24.5.2021)

Zde opět oceníme používání ustálených spojení („agresivnější mutace“) a povšimneme si dalšího oblíbeného narativu, totiž vyvolávání představy jakési soutěže, ve které jednotlivé státy závodí, kdo bude best in COVID. V soutěži je možné být premiantem a dosáhnout všemožných rekordů. Nejvíce pozitivně testovaných (ve wordingu Seznam Zpráv se jim říká „nakažený“) za den, za týden, na 100 tisíc obyvatel (to pak vycházejí pěkná velká čísla), rekord nakažených za středu, za den následující po dni po úplňku a podobně.

19 zemí drtí covid tak, že jejich zdravotnictví je před kolapsem (26.5.2021)

„Dochází kyslík“. Dřeva na rakve je ještě dost. Marně přemýšlím, co to vlastně znamená, že zdravotnictví nějaké země je před kolapsem. Teoreticky je zdravotnictví všech zemí před kolapsem, jen je otázka jak daleko.

Téměř každý druhý nakažený je odsud. Region drtí vlna nakažlivé mutace (19.6.2021)

Zde hrozný virus drtí Jižní Ameriku, kterou již drtil v březnu, nejspíš tedy neúspěšně. Opět zrcující kritika prezidenta Bolsonara, který zřejmě minulý článek nečetl nebo se z něj nepoučil. Brzy dopadne jako prezident Tanzánie, který diagnostikoval COVID u kozy, slepice a papáji. Koza a papája se odebraly do karantény a Magufuli na onen svět, protože zemřel na srdeční selhání. Nová paní prezidentka již bude s WHO hezky spolupracovat a připojení se ke koronavirové agendě, protože asi nechce, aby také měla srdeční komplikace.

Otázka by také mohla být, co dělá takový koronavirus, když zrovna nedrtí. Když koronavirus nedrtí, tak svírá. Svíral IndonésiiIndii (kterou později rovněž také drtil), samozřejmě Brazílii a v neposlední řadě Karvinou (kterou ovšem jen svíral bez následného drcení). Když koronavirus nedrtí ani nesvírá, tak kosí. Kosil již lidi s nadváhouIndii (samozřejmě v kombinaci se svíráním a drcením), saniťáky (bez drcení) a kavárny.

Musím se přiznat, že bývaly časy, kdy jsem tohle sračkozpravodajství nemohl vystát. Ale pak jsem zjistil, že mě pronásleduje určitá obsese. Najednou jsem se bez drcení, svírání, agresívních mutací, mrtvol na ulicích a podobně nemohl obejít. S napětím jsem otevíral Seznam, zda to dnes bude drcení nebo svírání, nebo že by snad kosení? Také jsem chtěl vědět, kde všude zkolaboval zdravotnický systém a kde mají nejnověji mrtvoly na ulicích. Tato posedlost trvala několik týdnů. Pak jsem zjistil, že je to pořád kolem dokola. Přitom by se to dalo tak dobře rozvíjet:

  • Covid drtí malíře pokojů. Vápno se spotřebovalo na zasypávání mrtvol.
  • Mrtvoly pohříbívají v pytlích na odpadky. Na rakve došlo tamto.
  • Mrtví se na ulici nevejdou, je třeba je dávat ve vrstvách.
  • Agresivní mutace útočí. Jeden respirátor je málo, je třeba nosit tři.
  • Neuhádnete, na co umřel hrobník.
  • Nová mutace omega napadá mozkové bunky. Imunizujte se a čtěte Seznam Zprávy.

Jeden z čtenářů to nevydržel. K drcení, kosení a svírání si nedokázal vytvořit pozitivní vztah a poskytl týmu Seznam Diskuse feedback. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

 


Dobrý den,

smazali jsme Vám příspěvek:

Pisálci z koninek to je opravdu neuvěřitelný humus.Jděte už s tím kovidem do pytle.Tyhle účelově napsané žvásty jakože bez očkování se tomu nevyhneme a podobné lejna to je na hlavu.Koho zajímá nějáký kovid před 20 000lety.Mě teda ne.
Taktéž mi příjdou ujeté ty vaše nadpisy těch účelových slátanin jak kovid DRTÍ a kovid KOSÍ.Normálním lidem je to dávno u řiti a chtějí jen normálně žít.Kolem 130 lidí pozitivních a vy o tom budete psát ještě v roce 2026.Novinářské hnidy.Na čí objednávku to je tahle masáž?

Publikovaný dne 5.7.2021, 14:07 na serveru Novinky.cz.

Důvody závadnosti příspěvku:

nepřiměřená kritika redakce

Tento příspěvek porušuje smluvní podmínky služby Seznam Diskuze. Při opakovaném porušování smluvních podmínek vám může být udělen dočasný nebo trvalý ban.

Případná blokace se týká všech služeb, které využívají službu Seznam Diskuze. Jde například o tyto služby: Novinky.cz, SeznamZpravy.cz, Sport.cz, Stream.cz, Proženy.cz a Garáž.cz.

S pozdravem
Tým služby Seznam Diskuze


Zdroj