Svět podle lepšolidí

Další mladá Francouzka žije pod hrozbou trestu smrti ze strany muslimů

SLOVANKA: Už několikrát jsem psala o mladé Francouzce jménem Mila, která žije už nějakou dobu na utajeném místě a to s celou rodinou. Ve Francii pro ni totiž není bezpečno, neboť jí dosud přišlo už asi 50 tisíc výhružek smrtí, patří k hlavním osobám na seznamu nepřítel islámu, kde jsou jména všech, kdo jsou určeni k vykonání fatvy, tedy trestu smrti. Mnoho lidí na seznamu žije na utajených místech, veřejně známé osobnosti pak mají na 24 hodin denně přidělenu ochranku.

Po Mile nyní čelí stejným výhrůžkám další mladá dívka, která se Mily dlouhodobě zastává. Strašné je, že i přes podobné případy, které jasně dokazují, že je islám nenávistnou ideologií, horší, než nacismus, je islám systémem chráněn a jeho kritici stále častěji končí u soudu. Ostatně, u nás už jeden z odpůrců islámu skončil i na 6 let ve vězení.

Mladá Francouzka Floriane Gougetová čelila obtěžování a cenzuře na sociálních sítích poté, co otevřeně promluvila na obranu francouzské teenagerky Mily, která neustále dostávala výhružky smrtí poté, co v lednu 2020 zveřejnila video kritické k islámu.

Aby ukázala, že karikatury náboženství nejsou tabu a podporují sekularismus ve francouzské společnosti, vytvořila 18letá Gougetová sdružení Poslední naděje s Mathysem Dupuyem z Maine-et-Loire. Od listopadu zatím podala na policii asi 50 stížností na obtěžování kvůli výhružným zprávám, které dostává na sociálních sítích. Její twitterový účet byl také hacknut, přičemž útočník, který hacknul její účet, zveřejnil na webu její adresu a telefonní číslo.

“Policista, který dostal můj případ na starosti, se velmi zajímal o mou ochranu,” řekla Gougetová. “Řekli mi, abych neváhala kontaktovat je při sebemenším podezření a že můj případ je vyšetřován s maximální vážností. Pokud to říkají oni, musím to brát vážně.”

Gougetová uvedla, že čelila přímým výhrůžkám smrtí, a vzhledem k tomu, že její osobní adresa a dokonce i adresa jejích rodičů byla zveřejněna na webu, se obává nejhoršího.

17letá Mila, která se stala aktivistkou za svobodu projevu, žije ve Francii pod 24hodinovou policejní ochranou, neboť obdržela více než 50 000 výhrůžek smrtí. Byla také donucena odejít ze školy a žije v naprosté izolaci se svými rodiči, což je osud, který nejspíš čeká už brzy i Gougetovou (a mnohé další). Navzdory tomu, že Mile vyhrožovali smrtí i znásilněním, Twitter nedávno dočasně pozastavil její účet kvůli dalšímu videu, které zveřejnila a v němž kritizovala islám. Případ Mily se ve francouzské společnosti stal tak žhavým tématem, že dokonce i francouzský prezident Emmanuel Macron byl v minulosti nucen se k tomu vyjádřit.  Řekl, že Mila má právo vyjádřit svůj názor, aniž by čelila výhrůžkám smrtí.

Twitterový účet Gougetové byl také dočasně pozastaven sociální sítí na základě její profilové fotografie, na které drží titulní stránku satirického časopisu Charlie Hebdo, na němž je karikatura Mohameda.  Gougetová obdržela zprávu z Twitteru, že její účet porušuje pravidla sociální sítě a že její profilový obrázek je nenávistný (jde o stejný obrázek, který můžete vidět v titulku). Sociální síť jí nabídla, že svůj účet může obnovit, když sporný obrázek smaže.

Její videa obvykle vykazují pouze asi 30 zhlédnutí, nicméně v den, kdy mluvila ve prospěch Mily, počet zhlédnutí jejích videí začal rychle růst. A s “názory” také přišly stále hrozivější výhružky.

“Na začátku jsem se snažila odpovědět, protože mám ráda dialogy, ale rychle jsem si uvědomila, že je to zbytečné; že existují lidé, kteří nechtějí nic slyšet,” řekla Floriane Gougetová francouzskému deníku Le Point.

Během několika hodin obdržela stovky zpráv.

“První nebyly nutně agresivní, většinou se ptaly, proč bráním Milu. Pak se to velmi rychle zhoršilo,” popsala Floriane. Jednalo se zprvu jen o běžné nadávky. Ale pak začaly proudit znepokojivé zprávy, například: “I pro tebe to skončí špatně” a “Každopádně, Mila bude mít uříznutou hlavu”.

Ale je tu zpráva, která zasáhla zejména Gougetovou. Jeden uživatel jí napsal: “Ahoj, to ty ohrožuješ proroka a žiješ v…(dále byla udána její adresa)”. Uživatel zřejmě přišel na to, kde Floraine Gougetová žije, a teprve tehdy se dívka rozhodla podat svou první stížnost na obtěžování na Twitteru na policii.

“Podpořete mou kamarádku Floriane, která byla po mém boku od samého začátku. Musí čelit stejným nenávistníkům jako já. Je jednou z těch, kteří mají odvahu vypovídat. Apeluji na svou komunitu, aby ji podpořila,” napsala Mila v jednom ze svých příspěvků na Twitteru.

Obě mladé Francouzky jsou odsouzené žít život v neustálém strachu, navíc se musí skrývat. Jsou odvážnější než většina mužů, ale zřejmě jim to nebude nic platné, Francie už mílovými kroky směřuje k totální islamizaci. Tak silných odpůrců směřování země k chalífátu je totiž v celé Francii jen velmi málo, většina lidí tam, ale i jinde v Evropě, nechává svoji zemi bez většího odporu islamizovat.

Zdroj