Domácí

Další zloději se hlásí

Jindřich Kulhavý: Po Pirátské straně, která by ráda zdaňovala vše, co může znamenat určitou solidní životní úroveň, se ozývají další lumpové s dodatkem zloděj.

Je s podivem, jak se všichni ohánějí potřebou zalátat díru v pokladně způsobenou vlastním hospodařením v době před covidem i v ní. Vytvořila ji nejen neschopná vláda, ale i všichni ti, kteří se podíleli na krádežích za bílého dne třeba už jen tím, že zvedali ruku pro nesmyslné schodky rozpočtů a jejich navyšování ve jménu uměle vytvořené pandemie. Je vcelku logické, že představy Pirátů sdílí jejich koaliční partner, tomu se nelze divit, ale kam až do dotáhla další levicová strana ČSSD, to už je na zvracení.

Maláčová z této zadlužené strany patří k organizovanému zlu zvané vláda. Její rozhazovačnost na Ministerstvu práce je ukázkou toho, jak se chovají grázlové, kteří sice nic neumí, ale dosáhnuli na post, ze kterého mohou rozdávat. Ať jsou Babiš s Schillerovou jacíkoliv, z Maláčové musí mít osypky. Jejím posledním počinem bylo opět zvednout výši minimální mzdy, to ale už přesahuje dávno možnosti covidem i tak zruinovaných podnikatelů a zaměstnavatelů. To nevyšlo, tedy zatím, takže čím naplnit kasu, když ne zvýšenými odvody? Na řadu přišel pokus č.2. Zvednout daně úspěšným, šikovným a pracovitým.

Majetek nad 100 milionů je pro dlužící sociální demokracii něco jako to, co připomíná býkovi červený hadr. Takže vzhůru k drsnému zdaňováni tohoto majetku. Co na tom, že každý, kdo na něco takového vydělal, své výdělky sítem nastaveným berňákem prohnal několikrát? Jednoprocentní zdanění je skutečně projevem gaunerství To ČSSD nestačí. Na řadu přichází také dědictví. Každé nad 50 milionů by Maláčová opět ráda ořezala. Jakým právem, se ptáme. A to se ještě chystá i na úroky s progresivních účtů v bankách. Nejradši by z nich udělala záporné.

Nynější vláda při všech šmelinách v době covidu zasekla dluhovou sekyru ukrutně hluboko. Tak moc, že vytáhnout ji už se nemusí nikdy podařit. Z toho plyne, že i samotná ČSSD má na tom obrovský podíl a je absolutně nepřípustné, aby dluhy vlády platili občané země, kteří z toho navíc vůbec nic neměli. Drzost Maláčové je neuvěřitelná a takovému člověkovi, který navíc evidentně netrpí hladem, věřit jediné slovo je ukázkou imbecility. Stejně tak hození hlasu všem těmto levicově-populistickým stranám. Jenže… Piráti jsou z jakéhosi neznámého důvodu (že by korupce ze strany liberální EU?) pasováni na budoucí vítěze, ČSSD je naštěstí na pokraji vyřazení ze soutěže, 5% možná překonat nedokáže. To Andrej Babiš by daně nezvyšoval, aspoň to tvrdí, ovšem zdokonalit chce jejich výběr. Všichni pamatujeme na zakleknutí, kterým jsou Babiš a jím řízení úředníci Finanční správy proslulí. Jsou schopni ve vyšším (nikoliv morálním) zájmu zlikvidovat fungující firmu, často i za použití podpásových úderů typu zajišťovacích příkazů, které naprosto zastaví chod ,,kontrolovaného“ subjektu.

Naopak zvyšováním daní by se nezabývaly SPD, Trikolóra s partnery a Volný blok. V tom se ukazuje, kdo je pravice a podporuje soukromé podnikání. ODS a Top09 se nedá věřit ani to, jak se jmenují, jejich překročení středu doleva avizuje další pohled na daňové zatížení střední třídy. Jistě by nezůstaly daleko za Piráty. Prohlášení Maláčové, že zátěž, kterou je postcovidová díra v kase, musí nést bohatí, je ukázkou hlouposti a arogance. Proboha proč, když celou tu zlodějnu režírovala vláda s podporou poslanců? Právě oni by měli být mezi prvními obviněnými z krádeže za bílého dne. Jak tedy zacelit díru v rozpočtu?

Po morální stránce by bylo vhodné snížit platy politiků na polovinu. Ihned. To by ovšem ten propad nezastavilo. Takže by mělo dojít k časově omezenému zdanění bank a nadnárodních korporací vyvádějících zisk do zahraničí. Maximálně snížit režii státu, což by znamenalo propustit část státních zaměstnanců. Pokrátit dotace tam, kde je ohýbán volný trh. Téměř zrušit podporu neziskovek, snad s výjimkou těch pečujících o děti a seniory, ty však podrobit kontrole. Úplně zastavit tok peněz směrem k politickému neziskovému sektoru a k politickým stranám. Odložit ekologické experimenty a podporovat domácí průmysl a menší zemědělce. Zlevnit hodnotu státních zakázek. To vše by se dalo shrnout do dvou slov:,,Začít šetřit“. A o tom to je, prostě se opět naučit hospodařit. Což se v rámci EU bude těžko protlačovat. Takže – co v ní ještě děláme?

Zdroj