Svět podle lepšolidíTop

Diktatura elit pokračuje

Jindřich Kulhavý: Pokud jste si mysleli, že jsme v roce 1989 opustili ukončením socialistické éry období diktatury, v té době oficiálně proletariátu, značně jsme se mýlili. Možná jsme se v určitém mezidobí cítili být úžasně spokojení a svobodní, takové otevření hranic a umožnění cestování nám přišlo jako důkaz svobody, taktéž možnost podnikat či něco vlastnit. Politici si však velmi rychle uvědomili, že demokracie a svoboda jsou sice krásná představa plebsu, ovšem v realitě by jejich povolením ztratili svou kontrolu nad ním, a tím i svou výhodu. Začali postupně přitvrzovat v době, kdy jim zmizely pod rukama rozkradené státní majetky a bylo jasné, že si svou obživu budou muset zase zajistit jinak. Nicméně až budoucí čas ukázal, jací to byli žabaři.

Vstupem do Evropské unie jsme začali postupně procitat. RVHP a Varšavská smlouva byly procházkou růžovým sadem proti tomu, co přišlo nyní. V dobách Varšavské smlouvy jsme byli schopni díky povinné vojenské službě, výzbroji sice většinou sovětské, přesto většinou bojeschopné techniky bránit své hranice a zároveň zůstával solidní personální zdroj v případech, kdy si příroda uvolnila své mravy a způsobila nějaké škody. Přiznejme si, že komunisté měli ekonomiku vcelku zvládnutou. Zůstala po nich nezadlužená země, sice v průmyslovém odvětví mírně zaostalá, ale kdybychom měli nyní vydržovat tak mohutné vojenské síly, asi bychom za dva roky neměli co jíst. Našich 150 současných vojáků (to je samozřejmě ironie) bojujících kdesi po světě je určitým nepoměrem vůči době před rokem 1989. A také díky tomu nejsme schopni ani vytvořit jednotku schopnou hlídat naši jižní hranici, kterou ohrožují migranti jsoucí na cestě do Německa.

RVHP fungující na základu plánovaných pětiletek byla odstrašujícím příkladem toho, že když se plán nastavil ,,střízlivě“, nebyl problém ho plnit na 105%. Kdo si to pamatuje, tak také ví, že za to byly různé odměny a ve zprávách bylo možné chválit výsledky socialismu. I přes strašidelnou rétoriku té doby však po roce 89 zůstali velké státní podniky pro zahraniční firmy velkým lákadlem, a ty je skoupili především proto, aby se zbavili konkurence. Postupně tak zanikly takové kolosy, jakými bylo SONP Kladno, LIAZ, těsně před krachem byla nyní tak úspěšná TATRA, Vítkovické železárny a plno dalších. Škodovku v Mladé Boleslavi si Němci přebudovali na prosperující firmu a dojnou krávu. Podíváme li se zpět, musíme zamáčknout slzu, protože nám nezůstalo vůbec nic. Snad trochu nerostného bohatství, ale ani to už na pokyn EU těžit nebudeme.

Varšavskou smlouvu nahradilo NATO, to však u nás nijak dramaticky nevnímáme, prostě armáda se rozplynula, jen její zbytky stojí pořád dost peněz. RVHP centrálně řízené z Moskvy zaniklo a Evropská unie nás přijala do své náruče a drtí nás svým objetím. Bruselské politbyro svou diktaturou předčilo to moskevské. Smršť příkazů, zákazů, opatření, směrnic a nekompromisních politicko-ekonomických rozhodnutí ignorujících svrchovanost jednotlivých států překračuje vše, co bylo v RVHP možné. Brusel zasahuje do našich životů denně a námi volené politiky si zve na kobereček a kárá je jako malé kluky. Přestože EU žije z peněz, které její občané vytváří svou prací, přerozdělováním a neskutečným utrácením se jim jich nahoře nedostává a zadlužují nás na mnoho desítek let dopředu. Kdysi nezadlužené Československo bylo rozděleno a obě jeho části dovedeny do dluhové pasti.

Zakážou se studny, přivede se vodovod a náležitě zdraží vodné a stočné.

Teror se týká každého z nás. Vakcinace, zdražování, ekošílenství spojené s elektrifikací dopravy, představa ,,progresivní“ potravinové politiky, kroky vedoucí k Velkému resetu znamenajícímu změny ve vlastnických právech a ekonomického stavu společnosti, připravovaná likvidace hotovosti, touha po čipování občanů, to vše je důkazem, toho, že elitám nejde o spokojenost nás všech, ale o to vytvořit prostředí, které by jim dalo neomezenou moc a zároveň generující obrovské zisky plynoucí do kapes úzkého vrcholu pomyslné pyramidy. Ukázkou přístupu jsou slova šéfa koncernu VW. Není třeba zlevňovat neoblíbená elektrická auta. Stačí na neúnosnou míru zdražit naftu a benzín a lidé rádi přejdou na námi vyráběná auta poháněná elektřinou. Kde tu elektrickou energii chtějí brát, to zatím neřeší. A podobný přístup mohou chtít použít jinde. Například navýšit cenu hovězího, omezit jeho chov a podpořit dotacemi hmyzí farmy. Jak rádi si k obědu koupíte kilo levných červů. Nebo vodu. Zakážou se studny, přivede se vodovod a náležitě zdraží vodné a stočné. Pokračovat by se dalo do nekonečna. Jak vidíte, mají to dobře nalajnované. A žádné pětileté plány. Už teď vědí, co bude v roce 2035, 2050…. Jsme svědky diktatury v daleko tvrdším podání, než jsme si byli dosud schopní jen představit. Žijeme v zadlužené zemi pod bičem našich i zahraničních otrokářů. Opravdu to lidé nevnímají?

Zdroj