Zahraničí

Do Sýrie vjely americké okupační jednotky, zřejmě posílit teroristy s cílem odstranění Asada

Zdánlivě to může vypadat, že se nás – tedy Evropy – tato intervence netýká. Nicméně, opak je pravdou. Sekulární prezident Asad zatím zaručuje lidem v rámci Sýrie (vyjma ISIS a jinými bojůvkami okupovaných území) relativně klidný život bez ohledu na vyznání.

Nicméně, tzv. „opozice“, tedy sunnitští džihádisté, se snaží odstranit Asada s cílem zavedení práva šaría v zemi. To ostatně potvrdil nejeden souzený bojovník či sympatizant ISIS, včetně u nás velmi dobře známého Samera Shehadeha, který u soudu prohlásil, že jeho bratr a švagrová jeli do Sýrie s úmyslem pomoci svrhnout Asada a nastolit chalífát s právem šaría.

Okupace Sýrie je tak jen snahou o ovládnutí dalšího území a ustavení loutkové vlády, což se ostatně u Bidena dalo očekávat.

Nový konvoj amerických okupačních kamionů naložených logistickými materiály, vjel na venkov v oblasti Hasaky přes nelegální hraniční přechody se severním Irákem, aby podpořil základny okupace na venkově v Hasace.

Místní zdroje ve vesnici al-Khazna sdělily reportérovi SANA, že konvoj, který zahrnuje 45 nákladních automobilů naložených krabicemi, vojenskými vozidly a palivovými tankery, vjel přes nelegální hraniční přechod al-Walid se severním Irákem.

Konvoj překročil dálnici M4 a zamířil do Dér Ezzoru a Hasaky, kde se rozšířil počet okupačních základen.

Flagrantním porušováním mezinárodního práva se americké okupační jednotky snaží posílit svou nezákonnou přítomnost v oblasti al-Džazíry, protože zřídily několik základen na ochranu a výcvik ozbrojených skupin a teroristických organizací působících pod jejich velením, aby dosáhly svých nepřátelských plánů.

K informacím ze syrských zdrojů už jen připomínám, že první konvoj vjel do Sýrie již asi 2 dny po inauguraci Bidena, další zřejmě budou následovat.

O tom, že to bude pro Evropu znamenat k bezprecedentně největší vlně invaze z Afriky i další invazi ze zemí Blízkého a Středního východu, snad netřeba pochybovat. Opět se tedy „směr Evropa“ vydají nejen Syřané, ale především džihádisté z okolních zemí, například z Iráku, Afghánistánu či Pákistánu, přičemž všichni – samozřejmě bez dokladů – se budou vydávat za Syřany…

Zdroj