Top

Erik Best zvolal: „Král je nahý“

Je asi málo lidí, kteří neznají pohádku „Císařovy nové šaty„, kdy marnivý císař starající se jen o svůj vzhled si najme dva tkalce, kteří jsou však ve skutečnosti podvodníci. Ti mu slibují nové šaty, které jsou neviditelné pro ty, kteří jsou nezpůsobilí k výkonu své funkce či jsou hloupí. Císař sám tyto neexistující šaty pochopitelně nevidí, ale předstírá, že tomu tak je, aby nevzbudil pochybnosti o vhodnosti své osoby na funkci císaře. Jeho ministři dělají to samé. Falešní tkalci dokončují práci a předstírají, že císaře oblékají do nových šatů. Císař jde v průvodu poddaných, když najednou dítě, které je příliš mladé, aby pochopilo výhody přetvářky, vykřikne, že císař na sobě nic nemá. To pak opakuje i celý zástup, císař se však rozhodne průvod dokončit.

Ač se to nezdá, dnešní doba vytváří dokonalou paralelu – chamtivý Západ nastoluje narativ „agresívního Ruska“ a ti, kteří režimu pochlebují přitakají – mnohdy vesele, s úsměvem na rtech a za pomyslného zpěvu budovatelských písní.

Máme ignorovat, že NATO veřejně slíbilo nerozšiřování na Východ, máme ignorovat, že to bylo v podstatě Rusko, které dobrovolně vyklidilo východní Evropu, máme ignorovat další očividná fakta, včetně toho, že na Ukrajině jsou státní mocí opečovávány projevu nacismu, že se oslavuje „hrdinství“ divizí SS atd.

V uvedené pohádce podvodníci prezentují neexistující zázračné šaty, dnes naši politici prezentují „boj o demokracii a svobodu Ukrajiny“… chtělo by se zvolat: Najdi 5 rozdílů …

Jako první vypustil do éteru fakt, že je to boj o ukončení svévolné nadvlády USA ruský ministr Lavrov, ale tato zpráva se nemusela k občanům dostat, protože jsme v rámci Ústavou zaručené svobody slova a svobodného šíření názorů demokraticky zcenzurovali všechny platformy, které šířily názory neslučující se s oficiální politikou strany … ehm, vlády nebo si dovolily svobodně publikovat myšlenky svobodných občanů.

Lavrov prohlásil, že Borrellova slova o Ukrajině mění pravidla hry

Ovšem v mainstreamu jako první pomyslně zvolal „Král je nahý“ Erik Best a to tím, že na svém sledovaném FB zveřejnil jednoduchou pravdu:

Cíle byly jasně vyřčeny. USA chtejí zničit ruskou ekonomiku, Rusko chce ukončit totální dominanci a bezohlednou expanzi USA. To je MAD.

A komentáře …

 • Mutual Assured Destruction – přesně formulováno.
 • A my to máme odnést a zaplatit. Což mnozí činí zatím opravdu s neskonalým nadšením. A dnes jim při pohledu na ceny v regálech v supermarketu to nadšení ještě drží. Protože buď mají, zdvořile řečeno, malou představivost nebo zatím aspoň relativně plnou prkenici.
 • Ovšem co na podzim? A hlavně v zimě?
 • A toto pomerovani pindiku odserem my obycejni.
 • USA nedošlo, že zničením ruské ekonomiky, nebo pokusem o to, zničí především svou ekonomiku. Asi jim nikdo nic neřekl o globalizaci. Inu, zničí se samy…
 • Já fandím tomu druhému bodu..
 • Je to smutné. A my mezi tím
 • kdyby alespoň mezi tím. My jsme se zcela nesmyslně aktivně přidali na jednu stranu a hrajeme tam ještě roli fanatického podporovatele války.
 • Tak ale to stačilo žrát čipsy a posílat gratulační lístky do Pekingu, kvůli tomu nemuseli začít střílet do lidí.
 • Ano, je to tak. Co z toho plyne pro Evropu? Je pro ni prospěšnější Rusko nebo USA? Co potřebuje víc? Ruský plyn, ropu, uhlí, jaderné palivo nebo americké zbraně? Chcete navázat na odkaz M. Albrightové a V. Havla, a vydat se érou totální amerikanizace? Chcete, aby Prahou pochodovali banderovci ruku v ruce s americkými vojáky a Havloidy nebo je vám z nich na zvracení?
 • Držím palce Rusku… ať to stojí co to stojí !!! Kostky jsou vrženy.
 • Jak se u nas řika:“Když se dva perou tak třetí se směje „.
 • A my jsme součástí bojiště.

Vraždění Ukrajinců? Jinak. Co USA nedovolí. Slavný profesor boří vše

Zdroj