DomácíTop

Evropa se dostává do varu

Jindřich Kulhavý: Evropa se začíná vzpouzet. Poláci rebelují a otevřeli své restaurace, Maďaři nemají roušky povinné a jejich děti chodí do škol. V Holandsku probíhají masové demonstrace a hoří ulice. Ve Vídni zakázali původně povolenou demonstraci, jejíž okamžité rozpuštění měla zajistit policie. Její příslušníci sundali přilby a přidali se k protestujícím. V Itálii padnula vláda, a i tam se otevřely se restaurace a bary.

V Čechách se vzepřelo pár barmanů, rozeběhly se dva vleky. Na ten v Harrachově místní dobrovolní pomocníci VB, čtěte bonzáci, zavolali policii. Hory jsou plné lidí toužících po čerstvém vzduchu. Na pražském Václavském náměstí se sešli občané nespokojení s kroky vlády v naprosto průhledném a nekonečném boji s covidem. Nebylo jich málo a mohlo by jich být ještě více, kdyby se druhá část držící se Dana Landy od nich neseparovala. Jistě, lze nesouhlasit s některou prezentací názorů organizátorů nedělního Václaváku, ale žijeme v těžké době a je třeba síly spojovat a ne tříštit. Ego Dana Landy tak dělá více škody než užitku. Chceme li otevřít Českou republiku, je třeba zapomenout na osobní ambice a společnými silami dát vládě najevo, že už toho bylo dost. Toho se bojí ministr Hamáček jako čert kříže a už se shání po vodních dělech. Někde na to sehnal 100 milionů. Pár troubů, které za ně poté postaví, v policejním sboru jistě najde.

Nebude to však snadné. Církev covidova je velmi široká a má mnoho oveček. Jejím papežem je asi Bill Gates, ale nekoukejme tak vysoko. Koho by šlo označit za další hodnostáře. Babiš, Prymula, Blatný by mohli zastávat roli arcibiskupa, biskupů, Flégr a Dufek jsou na úrovni obecních žvanilů a naháněčů k modlitbě. Ovečky vzhlížející ke covidu jako k božskému úkazu jsou věrné a velmi poslušné. Navíc se snaží slovem i hrubými gesty přivést do svého stáda pod dozor pastýřů další. Nástrojů k tomu mají dost. Vybudovat strach není nic složitého. A k tomu slouží jak tlak ze shora, tak i mediální smršť. Je s podivem, že média nijak dramaticky nekomentují uzavření provizorní nemocnice v Letňanech, do které stát investoval v nájmu a realizaci vybavení odhadem mezi 60ti a 70ti miliony korun. To už by pár podnikatelům přežít nesmyslná nařízení jistě pomohlo.

Sociální sítě jsou též v pohybu. Lidí chápajících covidhysterii jako hru o moc a peníze je stále více. Ortodoxní coviďáci však dál drží tvrdou linii a absolutně ignorují skutečnost, kterou je několik závažných faktů. Stále více se ukazuje, že se manipuluje s čísly tvořícími statistiky, z nichž vláda vychází. Výsledky testů, které vyzkoušela i Prima-CNN jsou naprosto zkreslené. 10 provedených testů v jeden den, 7 negativních a 3 pozitivní u jednoho člověka, to je alarmující. Nemocnice ze 70ti % plné pacientů bez příznaků či s lehkým průběhem je také obdivuhodné tunelování zdravotních pojišťoven v přímém přenosu. Vysoké částky požadované za hospitalizaci těchto lidí jdou z našich odvodů.

Sporné je kolem covidu vše. Vznik, průběh nemoci, její příčina, léčba, vakcinace i následky. Některé léky jsou záměrně ignorovány, ventilátory možná chybně používány. Vakcíny jsou nesmírný podvod. To vše covoďáci popírají, s nimi společně vláda. Ta údajně hledá nástupce Blatného a opět se hovoří o Prymulovi, kterého by tam nejradši viděl Zeman. Na místě je tedy dotaz. To opravdu myslí vážně? A Prymula musí mít hroší kůži, také je pro peníze a moc ochoten udělat cokoliv. Babiš se v něm musí vidět, protože dva takoví podvodníci dokážou normálně rozebrat celou republiku v průběhu několika měsíců. A to ještě za potlesku poloviny národa. To je na tom nejšílenější.

Rozhodně nejsme jediní, kdo je na tom takto. Němci to vylepšil výzvou: ,,Udej svého souseda“, respektive pojďme všichni mluvit a bonzovat. Tady se nic takového vyhlašovat nemusí, už to tu tak nějak spontánně jede. Čekat od policistů, že by se přidali k lidu podobně, jako ti ve Vídni, je nereálné. Už 30 let čekají, až si budou moci zase bouchnout. Kolegové v Rakousku to nikdy nedělali, takže jim to normální nepřišlo. Takže místo aby naši vyšetřovatelé prověřovali tok peněz do kapes politiků a jejich poskoků, sledují pečlivě lidi v davu a monitorují, koho obvinit, zatknout, předvést a pokutovat. Prymula mění své názory na roušky, respirátory, Plaga chce testovat děti před cestou do školy (ten už se zbláznil úplně) s tím, že kdo se nenechá, nikam nepůjde. To připomíná doktora Mengeleho. Blatnému zvoní hrana možná i proto, že prozradil systematičnost ve tvoření obětí covidu a zemřelých na něj. Maláčová by zase chtěla rozdávat z něčeho co není, Schillerová dále zastává tvrdou linii vůči podnikatelům a Babiš tomu všemu s lišáckým výrazem a bankovkami v očích velí. Poslanci v Parlamentu ČR jsou pouze přítěží, protože výsledky jejich práce v zájmu občanů jsou tristní. I proto je třeba udělat vše proto, aby byl covid v této podobě historií. Už nestačí jen remcat na sociálních sítích a hádat se s přesvědčenými a ustrašenými spoluobčany. Je čas se pořádně ozvat.

Zdroj