Svět podle lepšolidí

Flash -Kúdela nafasoval stopku na DESET zápasů!!!

9. dubna vyšel na Kose článek  s názvem: ČEKÁ SE A ČEKÁ… kde se kolega  Xaver  zamýšlel nad  krvavým utkáním  pražské Slávie  s glasgowskými  Rangers na jejich trávníku, které skončilo  vyřazením favorizovaných Skotů, kteří neunesli  porážku a  na hřišti  řádili  a běsnili  jak  příslušníci Islámského státu, kterým někdo k obědu podstrčil vepřové koleno a  tím je před   celým muslimským světem na věky  zneuctil.

Ovšem svět, zejména  ten liberálně  demokratický a  vždycky  správný neřešil tohle  kriminální  vyvádění,  nýbrž  to, co řekl do ucha  slávista Kúdela  kopáči Rangers Kamarovi.  Prý to byla  rasistická  urážka. A  čekalo se, co s tím UEFA  provede. 

Ta Kúdelovi udělila  předběžnou distanc na  1 utkání do vyšetření případu.  A vyšetřováním toho, co se  na Ibroxparku  doopravdy přihodilo, pověřila velezkušeného španělského experta Antonia Garciu Alcaraze.

Případ byl natolik složitý, že Španěl dokonce požádal o posunutí běžného termínu pro odevzdání zprávy o jeho vyšetřování. Co se týče údajného projevu rasismu ze strany Ondřeje Kúdely, napsal španělský vyšetřovatel, že nedošel k jasnému závěru, vše zůstalo v rovině tvrzení proti tvrzení. „Vzhledem k tomu, že neexistují přesvědčivé důkazy ke stanovení obsahu poznámky pana Kúdely, není podepsaný inspektor schopen potvrdit, nebo vyvrátit popis události panem Kamarou nebo panem Zungou“.

Dovolil jsem si Xaverův původní  opravdu dobrý  text  doplnit  svou úvahou. V níž  jsem jednak konstatoval,  že  krvavé zranění a  téměř  vražda  na slávistickém  gólmanovi Kolářovi  je zjevně  naprosto bagatelní přestupeček  v  dnešním liberálně  nedemokratickém světě , ve  srovnání s ÚSTNÍ  urážkou  domácího fotbalisty, ať už byla jakákoliv…. Nepochopitelné!!!! Pro mne doslova  do písmene -zvrácené!!! Tohle představovalo hlavní  tenor  toho mého dodatku.

Ale v  tom vedlejším jsem si, jako ostatně  často, dovolil tipnout závěrečný  verdikt , jenž vynese  UEFA. Napsal jsem toto:

Nicméně jsem celkově „činností“ UEFA velmi nemile překvapen. A kdybych si měl vsadit, jak to dopadne, tipnul bych si, že generálové evropského fotbalu tam nakonec nějak ten rasismus vyštourají. Jednak britský fotbal obecně je úplně jiná entita než kopálisti z nějakého Česka – ostatně právě o téhle nadřazenosti a nafoukanosti je dnešní i minulý Xaverův text, ale především rasismus je dnes šíleně trendy. Nesrovnatelně více než kdy jindy. Mám ještě v živé paměti jak v roce 2016 FIFA potrestala Anglii a Irsko, za to , že si bílými máky připomněli Den veteránů a padlé v I. ww. a sama osolila FC Barcelona za katalánské vlajky v hledišti pře i některých jejích zápasech. Protože politka přece na stadiony nepatří…

Dnes jí zjevně polittické postoje už nevadí. Tedy ty „správné “ postoje, abych byl přesný. Viz poklekávání mužstev před výkopem. Pokleknutí je tolerováno, pokleknutí je protirasistické. Kdyby UEFA nyní pořádně nesekla Kúdelu, vystavila by se obrovskému tlaku těch jedině a vždycky správných z celého světa. Rád se budu mýlit.

Ne tak v tom obecném  našem „úžasném“ jemuž se eufemisticky  říká  liberální demokracie.  Reakce  Kamarova  právníka, tak  jak ji včera zveřejnit  Seznam.cz podporuje můj odhad, že  Kúdela  nakonec  exemplárně  zaplatí. Že  v souboji  formální  právo a  důkazy, versus společenská poptávka a mediální objednávka zvítězí na  celé čáře  to druhé!

Kamarův  advokát, jakýsi  Aamer Anwar ví, „jak hrábnout  do strun“, aby  zahrál tu správnou melodii, jíž  nelze odolat:

„UEFA provedla úvodní vyšetřování a provizorní jednozápasový trest pro Kúdelu udělá jen velmi málo pro důvěru v UEFA, že to myslí s vymýcením rasismu ve fotbale vážně. Musí naopak spustit robustní akci. Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie,“ píše právník finského fotbalisty.

Připomíná také, že současný trest pro českého reprezentanta je jen symbolický, protože by proti Arsenalu stejně nenastoupil.

„Takový trest vyvolává jen málo důvěry u hráčů tmavé pleti, kteří musí čelit tak odporným útokům. Zdrcující důkazy proti Kúdelovi musí UEFA donutit k okamžité akci a tvrdému trestu (pro Kúdelu) za kriminální čin, z něhož je obviněn,“

Takže  kriminálním činem podle  britského advokáta  je  slovní urážka a nikoliv brutální , vražedný  útok s cílem zranit českého golmana,  zrovna tak  je, jak už  jsem napsal pro mne  naprosto kriminálním jednáním  veřejné prohlášení  kapitána  Rangers  – já už chtěl jen někoho zranit!

Tohle  by měla  rozhodně  UEFA  trestat. Jenže  pro ni bude daleko snazší, populárnější  a výhodnější když  Z Kúdely  učiní exemplární případ a postaví ho na pranýř.

Bohužel se  ukázalo, že můj odhad  byl naprosto přesný.

Na monitoru právě  čtu:

Fotbalista Kúdela dostal za rasistickou urážku trest na 10 utkání

Slávistický fotbalista Ondřej Kúdela byl disciplinární komisí UEFA potrestán zákazem startu v 10 utkáních kvůli rasistické urážce, které se podle komise dopustil na adresu záložníka Rangers Glena Kamary. Ten dostal trest na tři zápasy za napadení Kúdely po utkání.

Tedy  exemplární trest!!!

Nikomu v UEFĚ  nevadilo, že  její  speciální vyšetřovatel  Antonio Garcia Alcarazo nezískal o nějaké rasistické urážce  ze  strany Kúdely  sebemenší důkaz, zatímco pěstní útok na něj  byl zcela nesporný.  Dostal desítku na tvrdo.  Rasismus byl prokázán…. Prohlášením  pěstního bijce Kamary! A  šmytec!

Mám problém  udržet, ve  světě, kde  platí  takováhle „pravidla“, žaludek na svém místě. A nic mi nepomáhá,   že před už týdnem a na  dálku, na základě  sporých, obecně  známých informací, vás  Kosa  správně informovala, jak celá kauza  skončí.   Spíše naopak. Přesný odhad  potvrzuje,  že  svět  jasných pojmů, pravidel  a elementární spravedlnosti byl těmi jedině   a věčně  správnými spláchnut do kanalizace.

Že  jsou tu opět  rovní a ještě  rovnější. Kteří z práva  a pravidel udělali jen ohebnou děvku, kterou si znásilní podle libosti.

Zdroj