DomácíTop

Napoleonský lví skok

Vidlák: Tak nám komunisté velkohubě vyhlásili do sdělovadel, že od této chvíle už vládu nepodporují. Ztratili v Andrejka důvěru, bo je to miliardář oligarcha, který nikdy nebude mít průměrného proletáře za sobě rovného, košile mu bude bližší než kabát a jako řádný velkokapr si rybník nevypustí. Dále pak vypustili větu, která jim podle mě ještě hodně stiskne chřtán – že sami nebudou vyvolávat nedůvěru vládě, ale kdyby se toho chtěl chopit někdo z opozice, tak že se přidají.

První co mě napadlo, když jsem to slyšel, byl Napoleon a jeho bitva u Slavkova. Já to mám na slavkovské bojiště kousek, historie jest mým koníčkem a tak jen krátce uvedu neznalé do situace. Základem Napoleonova velkolepého vítězství byla především dokonalá znalost terénu a neméně dobrá znalost polohy nepřítele. Napoleon se dobrovolně se svým vojskem postavil do zdánlivě nevýhodného postavení a dělal vše pro to, aby nepřítal zaútočil na jeho pravé křídlo, které záměrně oslabil. Zároveň poslal svého pobočníka vyjednávat vylekaně o mír. Nepřítel v podstatě udělal přesně to, co Napoleon chtěl a on pak pomocí jednotek, o kterých neměli Rusové ani zdání, zaútočil na oslabený střed, rozpůlil bitevní linii, ovládl nejdůležitější bod bojiště a pak už jen střílel prchajícím vojákům do zad. 

Vojenští historikové prominou – je to značně zjednodušené, ale dokonale to ilustruje můj dojem z komunistického prozření.  

Včera jsme se dokonce dočkali i toho vylekaného napoleonského pobočníka. Sám Faltýnek smutným hlasem připustil, že v případě hlasování o nedůvěře nebude mít vláda dostatek hlasů. 

Skoro bych si myslel, že Filip si sedl s Babišem a domluvili si, že komunardi potřebují nevypadat jako podporovatelé globálního kapitálu, když tvrdí jak jsou s chudými lidmi, Andrejko jim nebude dělat potíže, ale oni za to připraví krásnou vějičku. Oligarcha je k poražení, stačí se nebát a podniknout ve sněmovně jeden jednoduchý útok. 

Víte, ono vůbec nejde o to, jestli opravdu dojde na vyjádření nedůvěry vládě. Jestli se najde ta stojedničková většina.  Ono stačí, aby hlasování proběhlo. Představuju si takového Okamuru nebo Volného – ti by to zkusit mohli. Byli by konzistentní, sami by svým hlasováním o nic nepřišli, naopak by to vypadalo, že mají koule. 

A pak ti ostatní – Piráti, ODS, Pekariové, Rakušanové. Do voleb je kousek. Vakcíny nejsou. Mizerný boj proti koronaviru není o Babišově osobě, ale o všeobecném státním bordelu na všech úrovních. A teď riskujte. že Zeman bude jízlivý a fakt pověří Bartoše sestavením vlády… Nebo nepověří, pustí tam nějaké svoje kamarády co povládnou v demisi, přivezou narychlo Sputnik, spustí tendr na Dukovany… A pak po volbách klidně odejdou, protože už to bude jedno. 

Jenže ta past je dvojitá – pokud by nehlasovali pro nedůvěru, ukázali by, že ta všechna kritika byly jen kecy. Že sami nic líp neumějí, že mají z koronaviru a jeho následků pěkně stažené půlky. Byli by pro smích, kdyby se najednou pro jistotu zdrželi. 

Na jedné straně se tak zřejmě nikdo vládu neshodí. Ale když ji neshodí, tak opět ukazují, že to byly jen řeči, že ve skutečnosti jsou rádi, že si Babiš vyžírá to nejhorší a jsou šťastní, že nemusejí mít odpovědnost. 

Vyzývám tímto našeho polojaponce, který má plnou hubu řečí o národě, suverenitě, který se zaštiťuje obyčejnými slušnými lidmi ať jde a vyvolá hlasování o nedůvěře. Jemu jde o houby. Stejně ho nikdo do vlády nepřizve. Může mu být jedno, jestli kritizuje Babiše, zemanovské úředníky nebo vrchního Piráta. Ale mohl by krásně nasvítit všechny ty ojrohujery. 

Já  si ohromně užil, když se v únoru hlasovalo o prodloužení nouzového stavu, kdy všichni opozičníci odhodlaně hřímali, že to vládě neschválí, pak jim začalo docházet, co udělali a dost zoufale se snažili to nějak zahrát do autu. S chutí bych to chtěl vidět znovu. Jak Bartoš jede na Hrad a snaží se nějak vykroutit. Nebo jak pěkně pokorně odcházejí ze sálu před hlasováním, aby si nenadělali do vlastního hnízda. 

A nebo by to mohl udělat Volný ne? Ten také machroval, jak je mu národ milý, jak je zapotřebí bojovat proti covidu svobodou… tak by teď mohl ukázat, jak vážně to myslí. 

Nebo se všichni tak bojí starého Ještěra, že raději nechají vládnout zlého oligarchu, než aby prezidentovi dali na pár měsíců do rukou hračku? Nebo vědí, že Zeman by stejně jmenoval znovu Babiše? Nebo se Fiala fakt děsí toho, že by mohl být pověřen v té nejblbější chvíli? On nejspíš pověřen nikdy nebude, ale koukat se, jak se kroutí před Zemanem, to by za to stálo. Věřím, že Ještěr by si to také uměl vychutnat a uměl by si připravit nějaké pěkné představení. 

Pro mě je to nádherný etalon… Okamuro, chceš můj hlas? Tak buď frajer a ukaž se, když teď o něco fakt jde. Ukaž se, že se oligarchy nebojíš a že uděláš to, co říkáš posledních několik let. Jestli to neuděláš, jsi fakt jen tlučhuba, jak si to myslím, máš politiku jen jako ziskový byznys a jsi stejný jako Andrejko – myslíš jen na sebe. Ve volbách to pak radši hodím Andrejkovi. 

Nebo ty Volný! Také jsi machroval, jak ti leží na srdci blaho národa, který je dušen koronavirovými opatřeními… Tak pojď a shoď vládu. Podej návrh na vyslovení nedůvěry.  I kdyby se to nepovedlo, alespoň se zbavíš ojrofilní konkurence. Jde ti o národ ne? Tak se ukaž. Jinak si totiž budu myslet to co si myslím – že jen machruješ a nemáš na to. 

Já chci vidět, jak to budete dělat bez Andrejka. Já chci vidět, jací jste, co umíte  kom to povedete. Ať se do voleb mohu rozhodnout. Ať se nerozhoduju podle dojmů a keců vás politiků, ale podle vašich činů. A dokonce budu takovej frajer, že když uvidím, jak Andrejka strčíte svými výkony do kapsy, tak bych to snad i bukanýrům hodil. 

O naší líbodémo opozici celkem nepochybuju. Žádnou nedůvěru nespustí, protože by se ukázalo, že jsou to jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček. Že je to tam jeden Hřib vedle druhého. Ti se každé ráno modlí, aby nedej bože nemuseli teď k veslu. 

Andrejovi je to víceméně také jedno… se Zemanem to mají určitě domluvené, kdyby náhodou někdo z opozice fakt projevil sebevražedné sklony a chtěl na premiérskou sesličku, tak ho mohou pustit, ale i odmítnout, podle okolností. Koneckonců Babiš potřebuje mít srovnání s někým z opozice. Aby se ukázalo, jak to doopravdy je. 

Takže Tomio – dej nám obyčejným lidem impuls. Umožni nám, abychom se mohli pořádně podívat na všechny kandidáty. Jdi a spusť hlasování o nedůvěře. Ukaž nám, že má smysl tě volit.  Vyvolej hlasování o nedůvěře vládě a naopak nepodpoř rozpuštění sněmovny. Ty a Andrej na to v pohodě stačíte.   Zbavíš se konkurence, uděláš ze všech šašky, všichni se parádně ušpiní a pak vejdeš ty, celý v bílém… 

Zdroj