Zahraničí

Francouzské souvislosti

0
(0)

Lubomír vylíčil: Evropou už zase obchází strašidlo nové, tentokrát čtvrté vlny Covidu 19. Jako čertíci z krabičky na nás začínají z médií vyskakovat zprávy o „dramatickém nárůstu” počtu pozitivních, o nepředstavitelně agresivitě a nakažlivosti „nové mutace” koronaviru… Zkrátka rozjíždí se obvyklá psychologická příprava k plošným lockdownům a dalším koronavirovým radostem, jak jsme je poznali za poslední dva roky.

Nejvíce to momentálně houstne ve Francii. „Vstoupili jsme do čtvrté vlny viru. Dynamika epidemie je extrémně silná. Tato vlna je rychlejší a nárůst počtu případů strmější než u všech předchozích” prohlásil na tiskové konferenci po jednání francouzské vlády její mluvčí, Gabriel Attal. A aby mu skeptický, francouzský občan, ostřílený předchozími vládními debakly uvěřil, že je situace „tentokrát už opravdu” vážná, vytasil se s novou, strašlivou mutací delta, která „…nyní představuje 80 %všech pozitivně testovaných a šíří se doslova „rychlostí blesku”.

Možná nebude náhodou, že tahle očividná příprava na utužení příliš uvolněného režimu se ozývá zrovna z Francie. Ze země, odkud byly v poslední době slyšet docela zajímavé hlasy. Tak třeba Anice Lajnef, stínový ministr financí tzv. Žlutých vest, vydal nedávno politicky výbušnou výzvu „pryč s eurem”. Prohlašuje v ní, že Francie potřebuje ekonomiku, která slouží národním zájmům, a nikoli zájmům Německa. Že Evropská centrální banka, která Euro emituje, slouží jen a pouze německým zájmům, na úkor všech ostatních zemí v eurozóně.

Nedosti na tom. Pro Express.co.uk pak Lajnef natvrdo prohlásil, že žádná země nemůže mít skutečnou suverenitu, pokud nemá svoji vlastní měnu. A ke skutečné úloze Eura v rámci eurozóny dodal: “Všechno se tedy děje pro německou ekonomiku. Místo toho, abychom byli schopni – Itálie, Španělsko nebo Francie – manipulovat svou měnou a v případě potřeby ji oslabovat – nemůžeme.”

Jen u tohoto, už tak dost strašlivého kacířství, však nezůstalo. Dalším ideozločinem, na hranici vzpoury, pak byla nedávná informace, že se francouzská vláda pokusí prosadit nižší emisní cíle a prodloužení doby do zákazu spalovacích motorů u automobilů. Zrovna teď, v čase tak ambiciózního plánu Eurokomise! Sabotáž! Zprávu přinesl Automotive News od důvěryhodného zdroje, nejmenovaného úředníka přímo z kanceláře francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Prý tu jde o jakýchsi hloupých 100 tisíc pracovních míst. Zrovna teď, v době záchrany planety…

K tomu všemu se francouzské obyvatelstvo začíná (ze zoufalství) vymykat z kontroly. Nejde jen o známé dopisy generálů, později i četnictva o islamizaci, kterým do té doby zakřiknuté občanstvo vyjádřilo masovou podporu. Ale čím dál více původních obyvatel země galského kohouta nejen že neskrývá nepokrokové, reakční a „protievropské” názory ale co hůř, už se je ani neobává veřejně projevovat. Podle jednoho sociologického průzkumu si 74 % populace Francie myslí, že francouzská společnost se zhroutila, 45 % dokonce souhlasí s tím, že v zemi brzy vypukne občanská válka. Podle jiného zase 39 % obyvatel země „nedůvěřuje” politikům, dalších 23 % pociťuje vůči nim „odpor”.

Co s takovým státem? Jak sehnat zvlčilé Frantíky zpátky do zakřiknutého, mlčícího Eurohoufu? Evropská komise, ani ti, kdo jí velí, přece nemají k dispozici žádné tanky, vhodné k bratrské pomoci. Jakou nám, svého času, poskytl jistý Brežněv. V létě 1968.

Ale to už dnes vůbec nevadí. Moderní ovládání podřízených davů, obyvatelstva kolonií a podmaněných území se už dávno provádí jinými, jemnějšími a sofistikovanějšími metodami. On takový malý lokckdownek taky udělá divy. To by v tom byl čert, aby ty zpropadené Frantíky nepostavil do latě!

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním